Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Çifte Standart

3 Aralık 2021 Cuma 08:37
Mehmet Can BULUT
Dünya genelinde ülkelerin tamamında devletleri yöneten idari erkin adil olmaları, şefkatli olmaları ve tarafsız olmaları o ülke insanları tarafından istenir ve beklenir. Bir devletin şefkatli olması için tarafsız ve sıcak olması temel şarttır. Ama maalesef ki Türkiye’de devlet idaresinde bulunanların şefkatli ve tarafsız olması her zaman mümkün olmuyor.
 
Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz ki Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de yapacağı mitingdir. Yarın yapılacak olan mitingle ilgili parti kurmaylarının yaptıkları başvuruyu değerlendiren Mersin Valiliği, CHP mitinginin Cumhuriyet alanı yerine eski Tevfik Sırrı Gür stadının yerine kurulan Millet Bahçesi’nin önü adres olarak gösterildi.
 
Yani Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın yapacağı miting, Cumhuriyet alanından Millet Bahçesi’nin önüne kaydırılmış oldu.
 
Mersin Cumhuriyet alanında miting yapanda, yine miting yapmak isteyende siyasi lider. Miting yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğeri ise yani miting yapmak isteyen Cumhuriyeti kuran CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.
 
Mitinglerin yapılacağı alanlarla ilgili karar veren ise Mersin valiliği makamı. Valilikler, bulundukların il’lerin en güçlü devlet temsilcileridir. Mersin Valiliği, “Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduğu için Cumhuriyet Alanını verdik” diyorsa, AKP Genel başkanının kim olduğunu da sormak gerekir.
 
Adil, çalışkan, şefkatli ve dürüst bir devlet anlayışıyla yönetilmeyi her ferdin istemesi ve beklemesi kadar doğal bir şey olabilir mi?
 
Kısa bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan’ın 3-4 bin kişiye hitap ettiği Mersin Cumhuriyet alanı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tahsis edilmiş olsaydı, acaba alan yıpranır mıydı?
 
Birilerinin her iki genel başkana eşit davranmadığı gözler önünde duruyor. Yapılanın adı çifte standarttır. Başka da izahı yoktur.
 
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin’de düzenlediği mitinge 4 bin civarında bir kalabalık katılmıştı. Yarın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yine Mersin’de düzenleyeceği mitinge kaç bin insan katılacağını hep birlikte göreceğiz.
 
TİY’DE YİNE KONGRE
 
Son 2.5 yılda yaptığı kongrelerle yorulan, zamanını hep kongrelere ayıran Tarsus İdmanyurdu camiasında önümüzdeki Salı günü yapılacak olan kongrede kulüp başkanlığına Harun Şahin Kırbıyık adlı iş insanının yeniden getirilmesi bekleniyor.
 
İlk kez 19 Mart 2021 tarihinde Tarsus İdmanyurdu Kulübü başkanı olan, ancak çeşitli etkenlerle aradığını bulamadığını öne sürerek istifa eden Harun Şahin Kırbıyık’ın bilgisi dahilinde sürdürülen çalışmalar neticesinde liste oluşturulmakta olduğu bilgisine ulaştım. Bu noktada Tarsus İdmanyurdu camiasının başkan adayı Harun Şahin Kırbıyık’tan beklentileri olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.
 
Harun Şahin Kırbıyık başkanlığında oluşturulacak yeni yönetim kadrosunun TİY camiasına faydalı olabilecek isimlerden oluşmasını isteyen Tarsuslu sporseverler kongreden sonra ilkiş olarak Futbol Şube Sorumlusu müessesesinin hayata geçirilerek işi bilen kişi veya kişilerin göreve getirilmesi ve hem A takımda, hem de alt yapıda sorunlara çözüm üretilmesi gerektiğini belirttiler.
 
“Ben Tarsus İdmanyurdu yöneticisiyim” diyebilmek için kimsenin yönetici olmasına gerek yok. Tarsus İdmanyurdu camiası çok köklü ve çağdaş bir camiadır. Böyle  bir camiada görev alacak herkesin camiaya uygun davranması gerekir.
 
Tarsus İdmanyurdu camiasına hiç kimsenin zarar vermeye hakkı yoktur, olamazda.
 
TİY kulübü başkanı her kim olursa olsun Tarsus Belediye Başkanı’nın TİY’ye mutlaka yardımcı olması gerekir. Çünkü Tarsus’ta başka bir belediye, başka bir belediye başkanı yoktur.
 
*          *          *
 
Aile olarak acı dolu bir hafta yaşadık. Geçtiğimiz Cumartesi günü (28 Kasım’da) değerli büyüğümüz halam ŞAZİYE ERÇOLAK’ı sonsuzluğa uğurladık. Halamızın acısını yaşarken, 30 Kasım Salı günü’de erkek kardeşim, kıymetlimiz GÖKMEN BULUT’un vefatı ile üzüntümüz daha da derinleşti.
 
Her ikisine de Allah’tan rahmet dilerken, acı dolu günlerimizde yanımızda olan, telefonla, mesajla taziyelerini ileten tüm dost ve sevenlerimize teşekkürlerimi iletiyorum.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Kuş Katliamı Önlenmeli19 Ağustos 2022 Cuma 09:31
 • TİY’li Olmak Sevda İşidir12 Ağustos 2022 Cuma 09:20
 • Pazarlarda Ali-Cengiz Oyunu!5 Ağustos 2022 Cuma 11:16
 • Akdeniz’de Borçlanma Yetkisi5 Ağustos 2022 Cuma 08:58
 • Baharlı’da Dere Faciası29 Temmuz 2022 Cuma 17:43
 • Yabancılar Meselesi22 Temmuz 2022 Cuma 09:34
 • Sabırlı olun!8 Temmuz 2022 Cuma 09:10
 • Yalakalar İşbaşında1 Temmuz 2022 Cuma 08:23
 • Ali Erbaş’ın Eşinin Çantası24 Haziran 2022 Cuma 08:50
 • Akıllı Davranın19 Haziran 2022 Pazar 14:51
 • Böyle ayıp olamaz!17 Haziran 2022 Cuma 10:39
 • Tüm zorluklara rağmen ER-ZA’da yoğun mesai 10 Haziran 2022 Cuma 08:46
 • Gitmesi Gerekenler Gidecektir3 Haziran 2022 Cuma 09:24
 • Enkazı kim kaldıracak?27 Mayıs 2022 Cuma 08:25
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1