Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Siyasi Ahlaksızlık

26 Mayıs 2023 Cuma 12:41
Mehmet Can BULUT
İlki 14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayın %50+1’i bulamaması üzerine ikinci tur seçimler 28 Mayıs tarihine ertelenmişti. Yani demek oluyor ki iki gün sonra yeniden sandık başına gidecek ve yeni Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Birinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 4 adayla gidilirken, ikinci tur seçimlerine ise Kemal Kılıçdaroğlu ile Recep Tayyip Erdoğan girme hakkı kazandılar.
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı son hafta içerisinde yaşanan iki olay gerçekten insana pes dedirtti! Birinci olay ilk turda Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’dan geldi. Her fırsatta Cumhur İttifakını sert bir şekilde eleştiren Sinan Oğan, 180 derecelik bir dönüşle gitti AKP’ye katıldı. Yıllarca AKP’yi ve Cumhur İttifakını en sert biçimde eleştireceksin, sonra da ‘U’ dönüşü yaparak eleştirdiğin yere gideceksin.
 
İçinde bulunduğumuz haftanın ikinci önemli olayı ise Recep Tayyip Erdoğan’la yaşandı. Cumhur İttifakının İstanbul’da düzenlediği mitingde önceden hazırlanmış olan sahte bir videoyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu küçük düşürmeye çalışan Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu küçük düşürmek için hazırlanan videonun sahte olduğunu itiraf etti!
 
Haberi aldıktan sonra olayı değerlendiren Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Benimle mertçe mücadele edilmiyor. Tayyip Erdoğan’ın hazırlattığı sahte video ile beni yıpratmak istemesi, döndü kendisini vurdu! Erdoğan’ın yaptığı sadece ve sadece sahtekarlıktır! Sahtekar adamdan da Cumhurbaşkanı olmaz” dedi.
 
Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na her fırsatta hakaret eden, söylemedik laf bırakmayanlara güzel cevabı Pazar günü Türk halkı sandıkta verecektir. Bundan kurtuluş yok, olamazda.
 
Yeter ki yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri mertçe ve ahlaklıca olsun.
 
HERKES SORUMLU DAVRANMALI
 
Önümüzde ki Pazar günü Türk halkı için çok çok önemli bir tarih. Pazar günü yapacağımız Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem yeni Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, hem de ülkemizin kaderini belirleyeceğiz. Yapılacak seçim bir ölçüde referandum niteliği taşıyan bir seçim olacak.
 
Yapılacak seçimlerde bir tek oyun çok değerli olduğunu hepimizin iyi bilmesi gerekir. Bu seçimde kırıntısı kalmış olan demokrasiyi ya geri getirmek için karar vereceğiz, ya da demokrasiyle vedalaşacağız. Yargıdan eğitime, iç siyasetten dış siyasete, işsizlikten hergün artan enflasyona kadar her şeyin çürüdüğü ve çürümeye devam ettiğini yakınen biliyoruz. Türkiye’de hayat çekilmez oldu.
 
Türkiye’de hayat çekilmez oldu ama sorumluların sorumsuzluğu ise gerçekten anlaşılır gibi değil. Patates, soğanın kilosu 30 TL’yi görmüş, bir kilo kıyma 400, aynı şekilde bir kilo peynir 250 TL olmuş, ne önemi var!
 
AKP’nin önde gidenlerinin bir tek hedefi var o da oturdukları koltukların ömrünü uzatabilmek. Vatandaşın çektiği çileler AKP’nin önde gidenlerinin sanki umurunda dahi değil!
 
İktidarın etrafını çevreleyen mutlu bir azınlığın dışında kalan 80 milyonluk bir kitlenin çektiği çileyi görmeyen, görmek istemeyenlere hak ettiği cezayı vermek adına 28 Mayıs tarihi çok iyi bir fırsattır. Birilerinin artık bu ülkeyi yönetemediğini görmemiz gerekiyor.
 
“Tebdili kıyafette hayır vardır” sözü boşuna söylenmiş bir söz değildir. Önce demokrasiye sahip çıkarak kötü gidişata son vermemiz gerekiyor.
 
“Ben ülkemi seviyorum” diyen herkesin Pazar günü sorumlu davranması gerekiyor.
 
SANDIK GÜVENLİĞİ
Seçim sonralarında sandıklarda yaşanan ve arzu edilmeyen olaylara rağmen Türk halkı gerçekten demokrasiyi seviyor ve birçok ülkeden daha fazla oranda sandıklara giderek vatandaşlık görevini yerine getiriyor.
 
Toplumun büyük bölümünün değişim arzusu içerisinde olduğu bu kritik günlerde, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde seçmenlerin en çok aklına gelen durum ise yine sandık güvenliği.
 
Demokrasi isteğini gönlünde taşıyan tüm seçmenlerin istediği şey sandığa atılan oyların doğru şekilde yansıtılmasından yanadır. Bu konuda başta siyasi partiler olmak üzere, ben bu ülkeyi gerçekten seviyorum diyen herkesin görevi sandık güvenliğini sağlamaktır.
 
Ülkemizin yarınları için Pazar günü oy verip, sonuçların sağlıklı şekilde ilan edilmesi için çaba harcayalım.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • CHP’de sular bir türlü durulmuyor21 Temmuz 2023 Cuma 13:19
 • Halkı inim inim inleten ekonomik politika!14 Temmuz 2023 Cuma 16:41
 • CHP’ye Sahip Çıkılması Gerekiyor7 Temmuz 2023 Cuma 09:18
 • CHP’de önseçim kabul gördü9 Haziran 2023 Cuma 19:20
 • Tek Çare Ön Seçim2 Haziran 2023 Cuma 14:57
 • Siyasi Ahlaksızlık26 Mayıs 2023 Cuma 12:41
 • Yeni Oluşan Parlamento19 Mayıs 2023 Cuma 13:04
 • Hile-hurda olur mu?12 Mayıs 2023 Cuma 12:50
 • Kılıçdaroğlu Tarihi Kalabalıklara Konuşuyor5 Mayıs 2023 Cuma 17:34
 • Demokrasi Çok Güzeldir28 Nisan 2023 Cuma 15:36
 • Kırgınlık Var, Küsmek Yok15 Nisan 2023 Cumartesi 10:36
 • Troller İş Başında7 Nisan 2023 Cuma 14:16
 • AKP, HÜDA-PAR’a teslim oldu!31 Mart 2023 Cuma 18:29
 • Bu Kızılay’a beş kuruş yok!17 Mart 2023 Cuma 12:29
 • Tarsus bir değerini kaybetti10 Mart 2023 Cuma 18:47
 • Kızılay’a Güven Azaldı7 Mart 2023 Salı 12:26
 • Kızılay’ı eleştirenlere ağır hakaret24 Şubat 2023 Cuma 16:24
 • Varal: İlmek İlmek Dayanışma Örüyoruz17 Şubat 2023 Cuma 13:44
 • Böyle yobazlık olur mu?10 Şubat 2023 Cuma 14:10
 • 100 Yıllık Camia Rezil Oldu3 Şubat 2023 Cuma 11:04
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1