Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Böyle Gitmez Bozdoğan

28 Ekim 2022 Cuma 11:57
Mehmet Can BULUT
Bugün-yarın, bu hafta-gelecek hafta, bu ay-gelecek ay derken aradan geçen 3.5 yıla rağmen Haluk Bozdoğan’da en küçük bir değişiklik olmadı. En küçük bir değişiklik olmadığı gibi olumsuzlukların, dedikoduların daha sert bir şekilde yükseldiğini izliyoruz hep birlikte.
 
Tarsus Belediyesi’nin iyi yönetilmediği net bir şekilde görülüyor. Türkiye’nin en eski belediyelerinden biri olan Tarsus Belediyesi’nin iyi yönetildiğini söyleyebilmek mümkün değildir. Elbette üzücü bir durum ve bu memleket için zaman kaybı anlamına geliyor.
 
Maalesef ki başkanlık koltuğunda oturan Haluk Bozdoğan’ın birçok konuda verdiği sözler veya söylemleri yerine gelmiyor veya tutulmuyor!
 
Çalan telefonlara bakmayan veya seçildiği ilk dönemde gelen randevu taleplerinin çoğunu görmezden gelen Bozdoğan’ın, gelinen noktada toplumun birçok kesimiyle diyalogunun koptuğunu görüyoruz. Telefonlara bakmama alışkanlığının özel kalemde de olması, elbette işin bu noktaya gelmesini de hızlandırmıştır. Tabi anlayana…
 
*          *          *
Düne kadar kol kola yürüdüğü, görev verdiği kişilerle, mesela İsmetpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm olayında, karşılıklı olarak şikayetçi konumuna gelmiş olması gerçekten düşündürücü. Buradan Bozdoğan’a sesleniyorum.
 
Özellikle son dönemlerde ardı-arkası kesilmeyen dedikodularla hem kendini yıprattın, hem de özellikle seni o makama taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar verir hale geldin. Bugüne kadar nasıl geldiysen, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğin yolundaki toplum inancı her geçen saniye yükseliyor. Senin bu olumsuz tutumun, davranışların Tarsuslulara, Belediye’ye ve seni o makama taşıyan CHP’ye büyük zarar veriyor. Olaya geniş olarak baktığımızda o güzel makamda 17 ay gibi bir süren daha var. Şayet her hangi bir gazap yaşanmaz ise.
 
CHP ilçe örgütü başta olmak üzere partiyle pek bağın kalmadığı da görülüyor. Tüm bu gerçekler paralelinde CHP’de üye olarak da olsa kalmanın bir mantığı da yoktur. Tarsus kenti çağdaş insanlardan oluşan bir kenttir. Senin başarısızlığın CHP’ye zerre kadar zarar veremez. Dedim ya gerçek suçlunun kim olduğunu çok iyi biliyor Tarsuslular!
 
Ortaya çıkan yanlışlar, 3.5 yıldır yapılan tüm uyarıların kulak ardı edilmesi ve düzelme umutlarının da tamamen bitmesi Bozdoğan isminin CHP ile birlikte telaffuz edilmesi, demokrat insanları çok rahatsız ediyor! Tabanda sesler yükseliyor, tabi duyan varsa!
 
Onun için mevcut tablonun biran önce son bulması gerekiyor.
 
İktidarın en büyük adayı konumuna gelmiş olan CHP’ye daha fazla psikolojik olarak zarar vermenin mantığı olamaz. Tam 25 yıl sonra seçimin kazanılmış olmasına demokrat insanlar sevinemedi. Ama Bozdoğan’ın partiden istifa etmesi büyük sevinç yaratacaktır! Bu gerçeğin bilinmesini isterim.
 
Ha son söz. Gelinen bu nokta için kimseyi suçlama Bozdoğan, zaten suçlu ortada!
 
KONGRE Mİ?
TİYATRO MU?
 
Başarılı olma yeteneği ve inancı olmayan her hangi bir kişiyi ister belediye başkanı yapalım, ister bakan yapalım ondan başarı beklemek gerçekten mümkün olmuyor, olamazda!
 
Tarsus İdmanyurdu camiası rahmetli Erkut Kuzeyman’lı yıllarda, bir de kısa bir sürede olsa Şahin Kırbıyık döneminde kimseye yük olmadan ayakta kalan bir camiadır. Hem Kuzeyman’lı yılları, hem de Kırbıyık’lı ayları şöyle bir kenara koyacak olursak bu güzide kulübün hep belediyenin desteğiyle bugünlere geldiğini gördük. Tarsus’ta bir belediye başkanlığı, bir de başkanlık koltuğu var. O güzel koltuğa oturan kişi güzide kulübümüz Tarsus İdmanyurdu’na destek olmak zorundadır.
 
Bugün için belediye başkanlığı koltuğunda oturmakta olan Haluk Bozdoğan’ın göreve geldiği günden günümüze kadar TİY camiasının “kongre camiası” olduğuna şahit olduk. Geride bıraktığımız Salı günü yine bu köklü kulübün kongresi vardı. Kongrede nasıl ve kim tarafından hazırlandığı belli olmayan liste oylandı ve kabul gördü! Liste oylandı ama oylamadan hemen sonra 3 kişinin istifa ettiği haberini aldık.
 
Yetersiz kalan yönetim listesinin yeni istifalarla daha da yetersiz bir hale geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Tarsus İdmanyurdu camiasında yaşanan olumsuzlukların tek sorumlusu yine Bozdoğan’dır. Oturduğu o güçlü koltuğa rağmen 15 kişi bulup da TİY yönetimini oluşturamayan Bozdoğan’ın hangi hallere düştüğünün belgesidir yaşananlar!
 
Tarsus İdmanyurdu’na gönül vermiş tüm insanları hayal kırıklığına uğratan kongre, kongre olmaktan çok tiyatroya benziyordu! En kısa gelecekte TİY camiasında yeni bir kongrenin olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Böyle giderse yaşadığımız Tarsus kentinde TİY yöneticisi olmayan kişi de kalmayacak!
 
Tarsus İdmanyurdu gibi köklü bir camianın ciddiyetten bu denli uzaklaştırılmasını kabul etmek mümkün değildir.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Gidiyor Gitmekte Olan27 Ocak 2023 Cuma 11:29
 • Daralan zamanda 14 Mayıs’a işaret20 Ocak 2023 Cuma 17:49
 • Kaybolan Memleket Onurudur Beyler13 Ocak 2023 Cuma 13:00
 • İmamoğlu Kararına Büyük Tepki23 Aralık 2022 Cuma 09:14
 • İmamoğlu Yine Hedefte16 Aralık 2022 Cuma 09:51
 • Yalaka Havuz Medyasının Ayıbı9 Aralık 2022 Cuma 08:57
 • TİY Camiasında Sefalet Dönemi2 Aralık 2022 Cuma 13:45
 • Dost Olunan Katiller25 Kasım 2022 Cuma 11:50
 • Geçen hafta ki Bahçeli, bu hafta ki Bahçeli !18 Kasım 2022 Cuma 12:00
 • Bozdoğan varsa, sorun vardır!11 Kasım 2022 Cuma 11:58
 • Bahçeli’ye Çok Bravo!11 Kasım 2022 Cuma 11:53
 • Vahap Seçer’den 4x4’lük Cevap4 Kasım 2022 Cuma 19:41
 • Böyle Gitmez Bozdoğan28 Ekim 2022 Cuma 11:57
 • Maden faciasında yaşananlar “kader” mi?21 Ekim 2022 Cuma 19:51
 • Yasaklar ve Cezalar Ülkesi Olduk14 Ekim 2022 Cuma 14:31
 • Çamur At İzi Kalsın7 Ekim 2022 Cuma 16:40
 • Şeffaf Ol Bozdoğan30 Eylül 2022 Cuma 08:28
 • 20 Yıl Yetmedi, 20 Yıl Daha23 Eylül 2022 Cuma 08:22
 • Tek Hedef Kılıçdaroğlu16 Eylül 2022 Cuma 16:55
 • TİY’nin onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yoktur, Kırbıyık’ın da!9 Eylül 2022 Cuma 17:04
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1