Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

CHP’nin Halleri…

26 Kasım 2019 Salı 12:58
Nevzat KUMDERELİ
Sevgili okuyucular, hani bir söz var ya! ‘’ Akrep etmez akrabanın akrabaya ettiğini’’ diye. Sanırım bu deyimi şöyle yuvarlasam yanlış olmaz. ‘’ Akrep etmez CHP’linin CHP’liye ettiğini’’
 
31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden sonra, tam da AKP patinaj yaparken…  Şu anda Türkiye’nin en çok satan ve tamamına yakınını CHP seçmeninin para vererek alıp, okuduğu Sözcü Gazetesinin yazarlarından Rahmi Turan bombayı patlatıyor.
 
Aslı astarı olmayan bir parça yem atıyorlar ve 40 yıllık gazeteci balıklama atlıyor. 80 yaşına gelmiş, yılların gazetecisi böyle bir haberin doğruluğunu kanıtlamadan kamuoyuna duyurması akla zarar! Altından başka bir Bizans oyunu çıkar mı? Şimdilik tam belli değil çıkar çıkar…
 
+++
Yok, eğer bu gazeteci yaşı itibarıyla hastalanmış ve engelli hale gelmişse o başka… Yoksa bu haberin yalan olduğunu bilmeyecek kadar cahil olamaz! 10 yaşında ki; çocuk olsa yapılacak işlemi bilir. Açarsın telefonu Muharrem İnce’ye sorarsın.  Tansiyonunu ölçersin, nabzını yoklarsın, anlamaya çalışırsın falan…
 
Ama bu gazeteci abimiz hiçbir araştırma yapmadan  ‘’ haberin sahibi güvendiğim bir arkadaşım’’ diyerek balıklama atlıyor. Gazetecilik dersi vermek haddime değil ama akıl yürütmek hadime! Akıl-mantık-izan böyle yapardı diyor.
 
Ortalık karışınca da arkadaşım dediği kaynağını açıklamak zorunda kalıyor. Kaynağı Time-Türk internet sitesinin sahibi Talat Atilla’ymış.
 
Kaynak Talat Atilla: Muharrem İncenin Saraya girip çıktığı saati, sahte araç plakaları veriyor. Fakat gördüm izledim, elimde kamera görüntüleri veya ses kaydı var demiyor. Bana da başka bir kaynaktan bilgi geldi diyor. Ve kaynağını şimdilik isim vermeden açıklıyor.
 
BURASI ÖNEMLİ: Ve diyor ki; Sıkı durun ve aklınıza mukayyet olun. Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…Kaynak CHP’liden bilgi aldıktan sonra haberi Kemal beye doğrulattım. Yani haberin doğruluğunu Kemal Kılıçdaroğlu’na teyit ettirdim. Bu saatten sonra Kemal Kılıçdaroğlu veya CHP’li kaynağım konuşsun. Diyor.
 
Makul bir süre bekledikten sonra Muharrem İnce’ye yapılan bu kumpası hangi CHP’li hazırladı açıklayacağım diyor. Açkıca Kemal Kılıçdaroğlu’na şantaj yapıyor.
 
+++
Şimdi top Kemal Kılıçdaroğlunda kamuoyunu ve CHP tabanını tatmin edici bir açıklama yapmalı ve süreci şeffaf ve yalın bir şeklide açıklamalıdır. Ama her ne olursa olsun! Koskoca CHP’nin Koskoca Genel Başkanı nasıl böyle bir yanılgıya düşer! Anlam veremedim..!
 
+++
Bundan sonrası CHP içinde ‘’Tufan’’ gibi görünüyor. Çünkü şimdi durum değişti. Sayın Muharrem İnce tekrar sahne alacak ve kıyasıya CHP genel başkanını eleştirecektir. Haksızda sayılmaz!
‘’CHP üst yönetiminde bir çete var. Bana kumpas kuranlar bu çetenin mensupları’’ diyerek CHP’nin en tepelerini hedef alması bundan sonraki kavganın ne denli şiddetli olacağının göstergesi gibi geldi. Bakalım sonu nereye varacak, izlemeye devam…
 
+++
Yazık! Daha 7 ay önce halkın umudu olmuş parti, bir fiskede darmadağın olma tehlikesi yaşıyor.
 
Mütemadiyen dile getirilen bir şey vardı. ‘’Saray CHP’yle uğraşıyor’’ deniyordu ya! Bu olayda gördük ki Sarayın uğraşmasına hiç gerek yokmuş! Korku filmi izler gibiyiz. Sanki CHP’li-CHP’liyi yiyerek büyümeye çalışıyor(!)
 
Yıllar önce Rahmetli Erdal İnönü’nün garsona söylediği’’ yemek istemez, biz birbirimizi yiyeceğiz’’ demesi, CHP’nin yaşadığı bu günkü ortama ne kadarda uygun ve ne kadar veciz...
 
+++
CHP tabanının endişesi; uzun zamandır kınında duran kılıçlar tekrar çekilebilir. ‘’Ulusalcılar ile Demokratların’’ kavgası başlayabilir ve yayılabilir… Kavga kimseye fayda sağlamaz lakin sonuçta CHP’nin kurumsal kimliği zarar görür ve mahalli seçimlerle yeşeren umutlar başka bahar kalır…
 
AKP’nin, her krizde ‘’dış güçler’’ serenadı yaptığı gibi CHP’de sürekli ‘’saray’’ bizi parçalayıp bölecek demesi aynı şey!
 
Bana göre; bu krizin aşılması Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrına bağlıdır. Çok ivedi ve çok hızlı Muharrem İnceyle el ele birlik mesajları verebilirse bu kriz hasarsız atlatılabilir. Aksi halde bu geminin su almadan yüzmesi mümkün görünmüyor.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Politik Mizah: Politikacının Ağlaması12 Ağustos 2022 Cuma 09:26
 • Politik Mizah: Kaç çeşit Gandi var?22 Temmuz 2022 Cuma 09:38
 • Politik Mizah: Kurban Fıkraları8 Temmuz 2022 Cuma 13:02
 • Politik Mizah; Daha Mı İyi Bileceğiz?24 Haziran 2022 Cuma 08:41
 • Politik Mizah: Adresini Verin Yeter10 Haziran 2022 Cuma 08:35
 • Politik Mizah: Onuncu Seçim De Kaybedildi27 Mayıs 2022 Cuma 08:22
 • Lan devrimcilerin parası yenir mi?13 Mayıs 2022 Cuma 14:22
 • Parmağını Yalar Politik Mizah: Bal Tutan 6 Mayıs 2022 Cuma 12:17
 • Politik Mizah: Siyasetçilere Gelsin27 Nisan 2022 Çarşamba 17:34
 • Politik Mizah: Keramet Sende Olsaydı15 Nisan 2022 Cuma 08:37
 • Politik Mizah: Bektaşi Fıkraları8 Nisan 2022 Cuma 09:28
 • Politik Mizah: Millet zil takıp oynasın!25 Mart 2022 Cuma 08:48
 • Politik Mizah: Yaşlı Politikacı18 Mart 2022 Cuma 14:47
 • Politik Mizah: Sigara Fıkrası4 Mart 2022 Cuma 08:50
 • Vahap Seçer Başkanın Limonları19 Şubat 2022 Cumartesi 18:21
 • Politik Mizah: Aşağılık Duygusu11 Şubat 2022 Cuma 08:33
 • Politik Mizah: 20 Yıllık Polis Komiseriyim4 Şubat 2022 Cuma 09:25
 • Politik Mizah: Milletvekilinden İnciler28 Ocak 2022 Cuma 18:59
 • Politik Mizah: Seçim Kaybeden Lider21 Ocak 2022 Cuma 08:05
 • Ben Size Dememiş Miydim?14 Ocak 2022 Cuma 08:39
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1