Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Haluk Bozdoğan’dan, MHP ilçe Başkanının açıklamasına cevap

Güncel
Tarih: 28 Ekim 2022 Cuma 12:45
Haluk Bozdoğan’dan, MHP ilçe Başkanının açıklamasına cevap
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, dün akşam saatlerinde açıklama yapan ve kendisini eleştiren MHP Tarsus İlçe Başkanı Mehmet Çelik’e cevap açıklamasında bulundu.
 
Tarsus Belediyesi’nden yapılan açıklama ve Mehmet Çelik açıklamaları şöyle:
 
“Değerli hemşehrilerimiz,
 
27.10.2022 tarihinde Tarsus MHP İlçe Başkanı Mehmet Çelik imzasıyla yayınlanan bildiriye ilişkin kamuoyu bilgilendirme metnimizi takdirinize sunuyoruz.
 
Öncelikle, Tarsus siyasetinin; kadınları aşağılayan bir zihniyeti alkışlama seviyelerinden, Cicero alıntıları yaparak ‘’felsefeyle ifade etme’’ düzeyine gelmesinden ötürü müteşekkiriz. Ancak, kendisini; döneminde kapitalizmin ve militarizmin timsali olmuş, sömürgeci barbar tiranların cirit attığı, ahlaki çöküşün başkenti olan Roma’dan güç alarak anlatmayı tercih eden ‘’milliyetçi’’ bir partinin ilçe başkanının düştüğü vahim durumu, Kıymetli Tarsus Halkımızın takdirine bırakıyoruz.
 
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Çelik’in, belediyemizin ismini ‘’rant ve çıkar ilişkileri’’ ile yan yana getirmesini, ‘’eskiden kalma bir alışkanlık’’ olarak yorumluyoruz. Bir önceki dönemde Tarsus halkının yaşam alanlarını gasp ederek yandaşlara peşkeş çekilen HALKIN PARKLARINI unutmuş olabilir mi, merak etmekteyiz… Bu çıkışın, halka ait olan parkların içine kurulan barakalarla, her ağaç altına atılan baklavacı masalarıyla, parkların içine bırakın masa sandalye koymayı; bizzat ÇOCUKLARIMIZIN OYUN ALANLARIN ve TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN HAKKINI baklavacılara peşkeş çekilmesinin, rantın ve çıkarın ‘’köksaldığı’’ bir düzeni özlemle anması olarak yorumluyoruz.
 
Sayın Çelik, bir önceki dönemde haksız ve hukuksuzca peşkeş çekilen 116 adet işgaliyeye neden göz yumduğunuzu, halkın haklarının ‘’çok ve güzelce’’ yandaşlarınıza peşkeş çekildiğinde niçin bildiri yayınlamadığınızı, yapılan haksızlıklara ve usulsüzlüklere hangi ilişkiler ve sebeplerle sessiz kaldığınızı da Tarsus kamuoyuyla paylaşmanızı tavsiye ediyoruz. Tarsus’a ait kamu alanlarının Tarsus Belediyesi’nce kimlere, hangi meclis üyelerinize, hangi dolambaçlı yollarla tahsis edilip satıldığını da, ulusal basını davet ederek açıklamanız, Tarsus halkını bilgilendirmeniz; ricasında bulunuyoruz.
 
Bankalardan ‘’KENTSEL DÖNÜŞÜM ve TOPLU KONUT YAPMA’’ kredileri çeken, ‘’ASFALT YAPMA’’ adı altında yüksek miktarlı kredilerle Tarsus Belediyesi’ni büyük bir borç batağına sürükleyen; ancak ortada ne kentsel dönüşüm ne asfalt ne de toplu konut bulunan Tarsus Belediyesi’nin borçlarını bizler öderken, bu paraların nereye kaybolduğunu da sizlerin araştırmasını rica ediyoruz.
 
Sayın Çelik’e bildirmek isteriz, bu eylem sizleri rahatsız etse de, Tarsus’ta rant ve çıkar ilişkilerini temizleyen kişi Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’dır. İşgaliyelere son vere kişi Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’dır. Parklardaki rant köşelerini, birilerini zengin etme çabalarına yumduğunuz gözleri kör eden; yine Dr. Haluk Bozdoğan’dır.
 
TESKİ ile ilgili usulsüzlükler bugün değil aylar önce gündeme gelmiştir. M.Ö. isimli şahsa ve yaptığı usulsüzlüklere dair yapılan suç duyurusu, 2022/2044 ihbar no’suyla aylar önce Türk hukuku ve adaletine, bizzat Tarsus Belediye Başkanı tarafından intikal ettirilmiştir.
 
Yine Tarsus halkına yalan ve yanlış bilgiler verdiğiniz, aslında İmar Ltd. Şti. ile hiçbir bağı ve ilişkisi bulunmayan Z.K. isimli şahıs için 2022/2726 no’lu dosya ile suç duyurusu bizzat Tarsus Belediye Başkanı tarafından bildirilmiştir.
 
Sayın Mehmet Çelik, sizi; Roma İmparatorluğu’yla ilgilendiğiniz kadar, kurduğunuz 25 yıllık imparatorluğunuzun sırlarını, Tarsus’un nasıl Rantın ve Çıkar İlişkilerinin Başkenti yapılışına göz yumuşunuzu açıklamaya davet ediyoruz.
 
Bilgisizliğin, cahilliğin, cehaletin, yoksunluğun, adamcılığın, dalkavukluğun, kökleşmiş kirli geleneklerin son bulduğu özel bir günün, CUMHURİYET BAYRAMI’MIZIN 99. Yılını kutlayamaya hazırlandığımız bu günde, en büyük milli değerimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz:
 
‘’EN BÜYÜK SAVAŞ CAHİLLİĞE KARŞI YAPILAN SAVAŞTIR!’’
Cehalet ve bilgisizlikle savaşınızda yanınızdayız!
Kutlu olsun…
 
T.C. TARSUS BELEDİYESİ”
 
MHP İLÇE BAŞKANI MEHMET ÇELİK’İN BASIN BÜLTENİ İSE ŞÖYLE:
 
 “Roma neden yıkıldı sorusuna Çiçero’nun cevabı ‘’Çok ve güzel konuştuk,
fakat bilgisizdik.’’ olmuş.
 
Kıymetli hemşehrilerimiz;
06.10.2022 tarihindeki Tarsus Meclis Toplantısında Cumhur ittifakı meclis üyelerimiz tarafındanTESKİ A.Ş’ye ait usulsüzlükler belgeleriyle ortaya koyulmuş; Sn. Haluk
Bozdoğan’dan konuya açıklık getirmesi istenmiştir.
Sn. Haluk Bozdoğan ise ortada aksi bir durumun olmadığını, Ekim ayı Meclis Toplantısının hemen sonrasında meclis üyelerimize tüm bilgi ve belgeleri vereceğini söylemiştir. Meclis sonrası yapılan toplantıda yine hiç bir bilgi verilmeyip trübünlere oynansa da tüm çabalar, laf kalabalıkları Pandora’nın Kutusunu kapatmaya yetmemiştir.
Doğruların gözle görülmeyen orduları olmakla birlikte, ortaya çıkması gibi ‘kötü’ bir huyu vardır. Geçen zaman diliminde Sn. Bozdoğan’ın Yönetim kadrosunun Savcılığa yaptığı şikayet ve dava dilekçeleri ile rant ve çıkar ilişkilerinin biri daha ayan beyan ortaya çıkmıştır.
Kıymetli hemşehrilerimiz;
 
TESKİ A.Ş. ; Tarsus Belediyesi iştirakidir.
Tarsus Belediyesine ait taşınmazlar TESKİ A.Ş.’ye sermaye olarak aktarılmıştır.
Dolayısıyla bu şirkette tüyü bitmemiş yetimlerin, 7’den 70’e Tarsuslu vatandaşlarımızın hakkı
vardır.
 
Yakın zamana kadar Yönetim Kurulu Başkanlığını HALUK BOZDOĞAN ‘ın yaptığı TESKİ ; İsmetpaşa Mahallesi 4798 ada 1 parselde bir süredir KENTSEL DÖNÜŞÜM Kapsamında, hak sahibi vatandaşlarımızla sözleşmeler ve kamulaştırmalar yapmıştır.
Kentsel Dönüşüme başlarken Tarsus Belediye Başkanı Sn. Haluk BOZDOĞAN; kendisiyle koordinasyon içerisinde çalışabilecek, ser verip sır vermeyen kişilerle yol yürümeyi uygun görmüştür. Bu amaçla TESKİ A.Ş yönetimine ilave olarak Z.K. adlı kişiyle de Hizmet Sözleşmesi
imzalamıştır.
Bu kişi; Tarsus Belediyesinde Belediye Şirketleri(TESKİ ve İMAR) ile ilgili yapılan toplantılardan tutun da, vatandaşlarla yapılan sözleşmelere kadar her şey ile ilgilenmektedir.
Ancak ortada öyle büyük bir rant ve çıkar ilişkisi var ki! İnanılır gibi değil!
Kıymetli hemşehrilerimiz;
 
TESKİ; İSMETPAŞA KENTSEL DÖNÜŞÜM Kapsamında yaptığı Kat Karşılığı sözleşmelerle uhdesinde bina ve İş yerleri edinmiştir.
Bu Daire ve İş yerleri; Sn. Haluk Bozdoğan’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TESKİ
tarafından MİLYONLARCA LİRA ön ödeme alınarak 3. Şahıslara satılmıştır.
Yandaşlara Satılan İş Yerlerinin asma katlarıyla birlikte 180-220 m2 arasında olduğu ve mevcut piyasa koşullarına göre bedavadan biraz pahalıya satıldığını hayretle görmekteyiz.
Aynı şekilde Dairelerin de büyük bir kısmının bedavadan biraz pahalıya satıldığı ve anlaşılan meblağın büyük kısmının önden alındığını görmekteyiz.
Anlaşmalar sonucu elde edilen MİLYONLAR TESKİ hesaplarına aktarılması gerekirken; Sn. Haluk BOZDOĞAN’ınYönetim Kurulu Başkanı olduğu TESKİ ile Hizmet Sözleşmesi olan kişinin şahsi hesaplarına aktarılmıştır.
 
Ne acıdır ki! Alınan milyonlarca lira TESKİ A.Ş. ‘nin hesaplarına girmemiş, mizanlarında görünmemektedir. PARALAR KAYIPTIR!
Bugün itibariyle belgeleriyle ispatlanan ve Savcılığa intikal eden dosyaların; MHP Tarsus İlçe Teşkilatı olarak sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.
3,5 yıldır her meclis toplantısında aynı şeyleri konuşmaktan, geçmişle hesaplaşma çabasından bıkmayan bir yönetim ile karşı karşıyayız. “Her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla gelenler, bugün güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar. Maalesef Tarsus’ta yaşadığımız durum içler
acısıdır. Gelinen keşmekeş durumun hiç bir izahatı yoktur!

Tertemiz oylarına kirli ittifaklar bulaştırılmış CHP’li ve İYİ Partili hemşehrilerimiz;
Sizlerin de gördüğü üzere Sosyal medya ve algı operasyonlarıyla millete yön vermeye
heveslenenler, memleket yönetmeye talip olanlar ne yazık ki Tarsus’ta da çuvallamış, bu millete anlatacakları bir şey kalmamıştır.
 
Elbette sizler tüm yaşananları akıl süzgecinden geçirecek; neyin doğru, neyin yanlış olduğunun hükmünü vereceksiniz. Ancak müsterih olunuz! MHP; Tarsus’ta güçlü ve emin adımlarla ilerlemektedir.”

 
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1