Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Başkan Bozdoğan, TİY'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi

Spor
Tarih: 8 Aralık 2020 Salı 11:58
Başkan Bozdoğan, TİY'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus idmanyurdunda son dönemlerde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Açıklama şöyle...
"Değerli Hemşehrilerim, 

Tarsus İdman Yurdu ile ilgili son 1 haftadır yaratılmaya çalışılan algı operasyonu neticesinde, kulübümüzün gelişmelerden olumsuz etkilenmemesi için teknik heyet, kulüp çalışanları ve yöneticilerimize moral ziyaretinde bulunduk.

Türkiye'nin en eski kulüplerinden birisi olan Tarsus İdman Yurdu "kimsenin tapulu malı" değilse bile "sahipsiz de değildir" diyerek, kazanılan bir maç sonrası galibiyeti sporcularımızla soyunma odasında kutlarken; zor zamanlarda da köşemize çekilip gelişmeleri seyretmedik.

20 aydır verilebilecek tüm destekleri verdik, vermeye de devam ediyoruz. Seçim meydanlarında Tarsus İdman Yurdu üstünden verilen sözleri tutmayan, kapısından adımını bile atmayanlardan değil, her daim çözüm arayan, üreten, şartları zorlayarak takımın önünü açmak için mücadele edenlerden olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Malzemecilerimizden teknik ekibe, sporcularımızdan diğer tüm eksiklere cansuyu olduk, dost olduk, yoldaş olduk; olmaya da devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizle yaşıt Tarsus İdman Yurdu, Kenya'nın, Fas'ın, Sri Lanka'nın takımı değildir, dedik; günü geldi Kayseri'den patronlara satıldı, günü geldi Bolu'dan ağalara satıldı; Adana'dan, Konya'dan, Trabzon'dan fabrikatörlere satıldı dediler, günü geldi taraftarıyla simit ayran yiyerek tribünlerde; günü geldi her şeyimizle kulüp binamızda yer aldık, "satılamaz," dedik, sattırmadık, sattırmamaya da devam ediyoruz.

Tarsus İdman Yurdu, taraftar gruplarının, çeşitli oluşumların, takımına, takım yöneticisine, kulüp başkanlarına küfredenlerin değil HALKIN takımıdır, demek için; 1986 yılında, bir şehri sabahında şampiyonluğa hazırlayanların, akşamında nasıl bir cehennem yaşadıklarını; Tarsus İdman Yurdu aşkının Tarsus için ne demek olduğunu göstermek için yola çıktık, yol almaya da devam ediyoruz.

Bir siyasi partinin arka bahçesi yapmayacağız, dedik; alnımızın akıyla,  takımımızı siyasetin uzağında tutmaya devam ediyoruz. Yönetim kurulumuza bakıldığında belediyede koltuğu olan tüm siyasi partilerin temsilcileri sorumluluk alarak, siyasetüstü görev bilinciyle rozetlerini çıkarıp, bu kentin takımı için çalışmaktadırlar.

Sevgili hemşehrilerim,

Bizler Tarsus İdman Yurdu'na hiçbir zaman "borç vermedik..." Bizler, Tarsus İdman Yurdu'na ömrümüzden verdik... Alacak verecek hesaplarından uzakta, uzun soluklu  bir programın çetin yollarını adımlamaktayız. Bu yolculukta dinlenmek isteyenler, aramızdan ayrılanlar olacağı gibi, aramıza katılmak isteyen, çeştili kademelere talip olanlar olacaktır. Tüm bu gelişmelerin kararını verecek olan ise bir grup, bir oluşum, herhangi bir irade değil; Tarsus İdman Yurdu Yönetim Kurulu ve Başkanıdır. Kişilerin, oluşumların bu kararlara müdahale etmesi sözkonusu değildir. 

Dolayısıyla, Tarsus İdman Yurdu koltuğunun, siyasi bir basamak olarak kullanılamayacağı gibi bir "aklanma" bir "paravan" yeri olarak görülmesine de izin verilmeyecektir. Kulübün, siyasetin arka bahçesi olamayacağı gibi, para ve sermayenin "karanlık" odalarıyla anılmayacağı da açıktır.

Tarsus İdman Yurdu, maçsonu soyunma odasına giderken Tarsus Halkına "elleriyle siyasi parti sembolleri yapan" sporcu takımından arındırılmıştır. Kulübümüz, 20 ay gibi kısa bir sürede, Belediye Başkanlarının takım otobüslerinde boy boy fotoğraflarıyla donatıldığı kulüp olmaktan yalnızca şampiyonluk düşünen, siyasi emellerin değil şampiyonluk rüyalarının görüldüğü bir kulüp haline gelmiştir. "Aklama" ve "Aklanmaların" konuşulduğu güzide kulübümüzde artık konuşulan tek şey, hedeflenen tek mertebe 2023 şampiyonluğudur... Yine de, kulübümüzün genel kongresinde kapılarımız herkese, toplumun her kesmi ve iş dünyasından her adaya açıktır. Herkes güzide kulübümüzün Başkanlığına aday olabilir, adaylığını açıklayabilir. Karar ise genel kurulda, divan huzurunda verilecektir.

Gelinen noktada önemli olan şahısların kudretleri değil, Tarsus İdman Yurdu'nun geleceğidir. 100 yıla yakın süredir varlığını sürdüren bir futbol kulübünü kişilerin tekeline bırakma çabaları, kişileri kulübün üstünde tutma gayretleri manidardır. Unutulmamalıdır ki futbol tarihimiz "şerefli" mertebelerle anılan, beş parasızken evindeki televizyonu satıp kulüp kasasına koyan Süleyman Seba'nın güzel anılarıyla doludur. Para, şeref kazandırmaz. Kulübümüze şeref kazandıracak şey, öncelikle kulübümüzün ŞEREFİNİ KORUMAKTAN GEÇER!

Bugün, özellikle sosyal medyada yaratılmaya çalışılan olumsuz tablonun aksine takımımızla kenetlenmiş durumdayız. Her kim ki,  kendi idealleri uğruna bu tabloyu, birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkışır; hiçbir zaman bu tablonun bir parçası olamayacak, takımın destekçisi değil köstekçisi olarak anılacaktır.

Tarsus İdman Yurdu 100. Yılına adım adım ilerlemektedir. Pandemi sürecinden ötürü tribünlere davet edemesek de, tüm şehri kenetlenmeye, Tarsus İdman Yurdu çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz.

Yıllardır boşaltılan tribünlerin müsebbibi değiliz. Tıklım tıklım dolu olan stadyumdan beton yığını olarak görülen tribünlere; "asansör takım" söylemlerinden, maç alma maç satma iddialarına kadar hiçbir iddianın, söylemin muhatapları değiliz! Profesyonel yönetim biçimlerinden tribün örgütlenmelerine, şehri bir futbol kenti yapma gayretimizden geçmiş ve geleceğimize sahip çıkmaya kadar var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Meydanı; kişilerin erkinden alıp, şehrin birleştiren gücüne emanet ettik... Meydan Tarsus'un, Tarsuslu'nun ve Şanlı Tarsus İdman Yurdu'nundur artık...

Muazzez Borhan’ın diktiği ilk formamızdaki dikişler yüreğimize de işlenmiştir. Metin Kurt’un dediği gibi Tarsus İdman Yurdu bizim dönemimizde maçlarını “arsada” oynayacaktır, ‘borsa’ da değil."
Bu haber toplam 2402 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1