Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Mersin ve Kocamaz

Mersin ve Kocamaz
Tarih: 26 Eylül 2012 Çarşamba 13:04
Mersin ve Kocamaz
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
ÖZELLİKLE son günlerde ve toplumun hemen her kesiminde insanların sordukları ortak soru “Kocamaz, Büyükşehir’e aday olacak mı?” şeklinde.
 
Şahsen ben de bu soruya çok muhatap oluyorum. Sıkça karşılaştığım bu soru karşısında nasıl bir cevap vereceğimi de pek netleştiremiyorum.
 
Ancak bu soru beni derin bir düşünceye de sevk etmiyor değil. Tam 19 yıl önce durup dururken biranda Tarsus Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtulan Hazreti Kocamaz, Tarsusluların bir bölümüne göre kente çok hizmet etti. Bir bölümüne göre ise kente büyük zarar verdi.
 
Tarsus gibi bir kentin Belediye Başkanlığı koltuğunda tam 19 yıl kesintisiz olarak oturan bir şahsın, bazı hizmetler yapmış olması gayet doğal. Ancak yaptığı hizmetlerin çok iyi analiz edilmesi gerekir.
 
Gelir düzeyi gayet iyi olan Tarsus Belediyesi’nin geride kalan 19 yılda yaptığı hizmetlere baktığımızda oldukça yetersiz hizmetler olduğu hemen göze çarpıyor.
 
Yapılan hizmetlerin kalitesi de elbette çok önemli. Örneğin alt yapıya baktığımızda çok şey anlatıyor bizlere. Kentteki altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte oluşturulan onarım ekipleri hala çalışmalarına devam ediyorlar.
 
Yapay Şelale’nin başına gelenleri hep biliyoruz. Hayvanat Bahçesi ile ilgili yorum dahi yapmaya gerek yok. Belediye’nin tüm taşınmaz malları ise tek tek Padişah Kocamaz tarafından satıldı.
 
Belediye Boya Tesisleri’nde Hazreti Kocamaz’ın makamının da bulunduğu binada nasıl bir onarım sürdürüldüğünü gidip görmek gerekiyor! Tonlarca demir harcanarak yapımı tamamlanan yürüyüş yolunu da!..
 
Zat-ı muhterem her fırsatta Tarsus’un dünya kenti olduğunu söyleyip duruyor. Akşam saat 20’den sonra cadde ve sokakları boşalan Tarsus, eğer dünya kenti ise, komşu Adana ve Mersin’den söz ederken nasıl tarif etmemiz gerekiyor bilemiyorum.
 
Bir de olayın ekonomik boyutuna baktığımızda korkunç rakamlarla karşılaşıyoruz.
 
Şöyle ki; Tarsus Belediyesi’nin yıllık bütçesini (yeni para birimiyle) 200 milyon TL olarak kabul edecek olursak, 19 yılda 3 milyar 800 milyon TL yapıyor. Eski deyimle ise 3 katrilyon 800 trilyon lira!
 
Kocamaz’ın 19 yılda övgüyle söz ettiği hizmetleriyle savrulan paraları aynı anda değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Hele hele içme suyu ücretlerinden hiç söz etmeye gerek yok.
 
Sularla kaplı bir kentte Türkiye’nin en pahalı içme suyunu halka içirmek Kocamaz’ın en zevk aldığı olayların başında geliyor olsa gerek…
 
Böyle bir Kocamaz, önümüzdeki yerel seçimlerde Mersin Büyükşehir’e aday olsa ne olur, olmasa ne olur?
 
Partisinin adayı olduğunu kabul etsek dahi Mersinli, Kocamaz’a oy verir mi, onu bekleyip göreceğiz. Kaldı ki, Mersinli içtiği suyun burnundan gelmesini istemez! Buna izin de vermez.
 
Her şeyden önce Mersinliler çağdaş bir anlayış içerisinde yaşamaya alışmış insanlardır.
 
Müziklerinin saat 23’de son bulmasını asla kabul etmezler!
Bu haber toplam 1401 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1