Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Müdür Kalaycı, Kelahmet, Alifakı ve Çayboyu okullarında

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Kelahmet İlk/Ortaokulu, Alifakı İlk/Ortaokulu, Çayboyu İlk/Ortaokulu’na ziyaretlerde bulundu.
Tarih: 13 Kasım 2017 Pazartesi 17:10
Müdür Kalaycı, Kelahmet, Alifakı ve Çayboyu okullarında
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı Kelahmet İlk/Ortaokulu, Alifakı İlk/Ortaokulu, Çayboyu İlk/Ortaokulu’na ziyaretlerde bulundu.
 
Okul idarecileri ve öğretmenleri ile toplantılar gerçekleştiren İlçe Milli Eğitimi Mehmet Kalaycı okullarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 “Bir Topluluk Ulus Olabilmek İçin Mutlaka Eğiticilere, Öğretmenlere Muhtaçtır” Kelahmet İlk/Ortaokulu’nda yaptığı toplantıda bir konuşma yapan Mehmet Kalaycı “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.’ sözü ile eğitimsiz var olmanın ve ilerlemenin mümkün olmayacağını ifade etmiştir. Millî ve evrensel değerleri ince bir denge ve hassasiyetle mezceden, zeki, çalışkan, okuyan, düşünen, duygulu, araştıran, üretken, paylaşımcı, başarılı, ferasetli, ileri hedefleri olan,  bir nesil yetiştirmek bütün bir toplumun, özellikle siz öğretmen arkadaşlarımın en büyük görevidir.” dedi.
  “Her Öğretmen Bir Akademisyendir”
Alifakı İlk/Ortaokulu’nda yaptığı toplantıda bir konuşma yapan Mehmet Kalaycı “Öğretmenlik memurluk değildir. Her öğretmen bir akademisyendir. Öğretmenlerimizi öğretirken araştıran ve kendilerini sürekli yenileyen akademisyenler olarak görüyorum. Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak için çocuklarımızın çok iyi yetiştirilmesi gerekiyor. Hedefimiz hem çalışan,  hem bilen, hem seven, hem de ahlaklı bir gençlik yetiştirmektir. Çocuklarımıza bilginin yanında sevgi, saygı ve irfan kodlarını da kazandırmak zorundayız. Çocuklarımıza sevmeyi, sevilmeyi, sevdirmeyi doğal bir refleks olacak şekilde öğretmeliyiz." dedi.
“En İyi Eğitim Din, Dil, Irk, Cinsiyet Ayrımı Gözetmeksizin Yapılır”
Çayboyu İlk/Ortaokulu’nda düzenlediği toplantıda bir konuşma yapan Kalaycı, en iyi eğitimin bağımsız, özgür ve demokratik toplumlarda ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yapıldığını ifade eden Kalaycı, bu sebeple demokrasimize, cumhuriyetimize, bayrağımıza kısacası bütün milli ve manevi değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini, yetiştirilen neslin ve toplumun bu konularda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Toplantıların ardından Kalaycı, ziyaret ettiği okulların öğretmenleri ve öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirerek iyi dilek ve temennilerle ziyaretlerini sonlandırdı

 
Bu haber toplam 3069 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1