Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

ABD Türkiye’de İç Savaş Tezgahlıyor

31 Temmuz 2015 Cuma 09:04
Erdoğan GÖKÇE

Suruç ilçemizde kahpece patlatılan bomba sonucu hayatını kaybeden genlerimizin ailelerine, dostlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

                Türkiye ne zaman  ABD  planlarına itiraz etse  ülkemizin dört bir yanında bombalar patlıyor,  onlarca insanımız ölüyor.  Geçtiğimiz günlerde ABD’den üst düzey 40 yönetici Türkiye’ye gelmişti ve  çok önemli taleplerde bulunmuştu. Türkiye bu taleplere direnmeye başlayınca hemen ardından Suruç’ta    bomba patlatıldı, onlarca insanımız katledildi.  Bombaları patlatanlar kim olursa olsun,  attıran asıl merkez ABD ve İsrail’dir.

IŞİD; bir CIA-MOSSAD-MI6  örgütüdür. ABD’nin amacı; Irak, Suriye, Türkiye topraklarında “Kürdistan” adı altında 2. bir İsrail Devleti kurmaktır. IŞİD işte bu  planın örtüsüdür,  Tavşana kaç, tazıya tut dedirterek, ABD himayesinde bölgemizde etnik ve  mezhepsel  devletler kurmaktır.

PKK ve IŞİD’i Türkiye’nin ve bölgemizin başına bela eden iddia ediyorum BOP eşbaşkanı  Tayyip Erdoğan’dır.  AKP iktidarı ve Meclisteki yandaş muhalefettir. AKP iktidarı Suriye’ye terör ihraç etti, teröristleri eğitti.   Fırtına ekmişti  şimdi tsunami biçiyor.

Obama’nın kara  gücümüz” dediği PKK,  ABD’nin dayattığı taleplerin kabul edilmesi için Türkiye’yi savaş alanına çevirmeye başladı.

                Ülkemizde bombalar patlattıran  ABD,  Türkiye’den şu taleplerde bulunuyor:

 TSK dahil herkesi Suriye’de PYD’nin, Türkiye’de PKK’nın yanında saf tutturmak.

ABD’nin istediği, HDP destekli AKP-CHP  koalisyonunun kurulması.  Bu koalisyonun bir numaralı gündemi “”Açılımı” devam ettirmek.

Obama’nın  “Kara Ordumuz” dediği, “IŞİD’e karşı aslanlar gibi savaşan kahramanlar”  payesi verdiği, PKK/PYD’yi yasallaştırmak.

Türkiye’nin “ABD koridoru”nu  önleme kararlılığını bozmak. İncirlik ve Batman  üssü ile   İskenderun limanı başta olmak üzere ABD’nin talep ettiği üs ve limanları, ABD’nin yanı sıra  koalisyon güçlerinin kullanımına açmak.

IŞİD’in Türkiye’deki  terör eylemlerinin devam edeceği propagandasına paralel, PKK’da eylemlerini artırdı. PKK yöneticileri bu kez doğrudan silahlanma çağrısı yaptı.

Gençlerimizin katledilmesinden sonra basında yürütülen kampanyaya bakınız,  kanlı Kürt Koridoru  için yürütülen faaliyet, birden oyuncak götürme ve çocuk parkı yapma faaliyetine”  dönüştürüldü. Kobani dedikleri Aynel Arap’da, bırakın çocukları sivillerin bile olmadığını  PKK ve ABD yanlısı yayın yapanlar  bilmiyor mu?

Türkiye’de onlarca bebeyi öldüren, yüzlerce okul yakan, binlerce çocuğu dağa kaçıran, Mehmetçiği, polisimizi  şehit eden PKK terörü, vatandaşın gözünde “oyuncak götüren, çocuk parkı  ve hatıra ormanı yapan” bir harekete dönüştürülüyor.  PKK terörü HDP üzerinden kuzu postuna sarmalanıyor, yasallaştırılıyor. Aslında yasallaştırılan terör eylemleridir. Türkiye’yi bölmek, artık “çocuklara  oyuncak vermek” gibi  masum bir eylem haline getirilmektedir. Türkiye halkına, celladını sevdiren bir kampanya yürütülmektedir.

Türkiye  demokratik yoldan  aynı zamanda silahlı yoldan, özellikle de Suriye üzerinden bölünüyor.

Suruç’ta patlatılan  bombalar sonrasında DHP/PKK talepleri ve ABD dayatmaları daha da sıklaştı.  ABD’nin bazı  dayatmaları  AKP hükümeti tarafından  hemen kabul edildi,  İncirlik’in kullanımı ABD’ye  verildi.

Irak’ın parçalanması  İncirlik üssünü kullanan Çekiç Güç sayesinde olmuştu. ABD İncirlik’i yine kullanacak ve bu kez de Suriye ile birlikte Türkiye parçalanacak. ABD bu amaçla PKK’yı ve IŞİD’i kullanarak Türkiye’de  bir iç savaş tezgahlıyor.  Bu tezgahı Meclis’teki partilerin bozması mümkün değildir. Çünkü bu partiler ABD’nin güdümünde ve ABD’yi stratejik müttefik gören partilerdir.

Atatürk’ün yaptığı  gibi bir Milli Hükümet kurmak. Tüm komşularımızla ittifak yapmak,  bölgemizdeki ülkeleri parçalamaya çalışan ABD’yi bu topraklardan atmaktır. Başka da bir çözüm yoktur.

Bu yazı toplam 1255 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Said Nursi’yi Talebesinden Öğrenin!-3-9 Ağustos 2016 Salı 10:04
 • Said Nursi’yi Talebesinden Öğrenin! -2-5 Ağustos 2016 Cuma 09:00
 • Said Nursi’yi Talebesinden Öğrenin! -1-2 Ağustos 2016 Salı 09:13
 • Sevr’i Bir Daha Yırtarız4 Ağustos 2015 Salı 08:42
 • ABD Türkiye’de İç Savaş Tezgahlıyor31 Temmuz 2015 Cuma 09:04
 • Çin’e Saldırmak Türkiye’yi Vurmaktır10 Temmuz 2015 Cuma 09:20
 • Anayasa Mahkemesi Kararını Protesto Ediyoruz2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Türkiyemizi Parçalattırmayacağız2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Soykırım Yapmadık Vatan Savunduk2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • 152 Adamızı Yunanistan’dan Geri Alacağız!2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • F Tipi Gladyo Hesap Verecek!2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Ermenileri kestik mi?2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Cemil Can’ın Yazısı Üzerine2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • İşte Dersim Gerçeği2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Halk Önderleri ve Aydınlarımıza Çağrı2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Rojova Devrimi Aldatmacası2 Temmuz 2015 Perşembe 19:33
 • Muhalefetin İhaneti2 Temmuz 2015 Perşembe 19:32
 • Abdullah Öcalan Diyor Ki!!!2 Temmuz 2015 Perşembe 19:32
 • Atatürk ten İsmet Paşa’ya2 Temmuz 2015 Perşembe 19:32
 • Hain Olacak Çocuk -52 Temmuz 2015 Perşembe 19:32
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1