Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Yasaklar ve Cezalar Ülkesi Olduk

14 Ekim 2022 Cuma 14:31
Mehmet Can BULUT
Demokrasi ve özgürlükler konu edildiğinde mangalda kül bırakmayan yöneticilerimiz Türkiye’yi yasaklar ve cezalar ülkesi haline dönüştürmeye hızla devam ediyorlar.
 
Her hangi bir tarikat mensubunun “ben falanca sanatçının yaşadığım kentte sahne almasını istemiyorum” demesini dikkatE alarak söz konusu konseri iptal eden, muhalif oldukları tespit edilen birkaç kişinin hangi sebeple olursa olsun yürümesini, basın açıklaması yapmasına izin vermeyen iktidar zihniyeti, muhalif televizyonlara da ceza üstüne ceza uygulama alışkanlığına daha katı bir şekilde devam ediyor.
 
Son olarak Halk TV’ye iki, TELE 1’e iki ve KRT’ye de bir ceza kesen RTÜK’ün ceza gerekçesi gerçekten çok ilginç. Her üç kanala uygulanan cezaların gerekçesi olarak Albayrak ve Taşkesenlioğlu ailelerini küçük düşürücü haber yapmakmış. RTÜK’ün gösterdiği gerekçe aynen öyle.
 
Biri AKP milletvekili olan, diğeri ise Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Albayrak ve Taşkesenlioğlu aileleri hakkında iddia edilen usulsüzlükleri görmezden geleceksin, bu iddiaları haber yapan kanallara ceza üstüne ceza vereceksin. Daha sonra da Türkiye’de hak, hukuk ve adaletin varlığından söz edeceksin.
 
RTÜK başkanlığı görevini üstün başarıyla(!) sürdüren muhterem Ebubekir Şahin, iktidarın yanlışlıklarını dile getiren kanallara “AKP ve AKP yandaşları hakkında yayın yapmak yasaktır. Yapanlar hakkında gereği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mutlaka yapılacaktır” diye birer yazı gönderse çok iyi olur. İktidarın yanlışlarını kamuoyuna duyuran  kanallarda hiç olmazsa bundan sonra nasıl yayın yapacaklarını öğrenir, tedbirli olurlar.
 
Birileri hala Türkiye’de demokrasi olduğunu söylese de Türk ulusu demokrasinin kırıntısını arar oldu! Demokrasi olmayınca tüm kurum ve kuruluşlarda çürümüşlük kendiliğinden orta yere saçılır. Tıpkı bugün olduğu gibi.
 
FEVZİOĞLU’NA MÜKAFAT
 
Bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir dünyadır anlaşılır gibi değil. Bugün ağza sığmayacak sözleri sarf edenlerin daha sonra musluğun başında oturan kişiler tarafından etkili ve yetkili makamlara getirildiğini uluşça izliyor Türk halkı. Hem de büyük bir dikkatle.
 
MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Süleyman Soylu’ya kadar çok ağır ifadelerle Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren kim varsa makam sahibi oldular. Bunun son örneği ise Türkiye Barolar Birliği eski Başkanı Metin Fevzioğlu oldu. Geçmişte, adli yıl açılış töreninde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdıran ve salonu terk etmesine sebep olan Metin Fevzioğlu’nun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Büyükelçi olarak atandığını büyük bir ihtişamla öğrenmiş bulunmaktayız!
 
Önce iktidara yakın durmasını öğrenen, ardından yapılan TBB seçimlerini kaybeden Fevzioğlu, daha sonra kendisine çeki-düzen vererek Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın durmasını iyi becerdi. Gösterdiği bu üstün başarı(!) sonunda da Büyükelçi olarak atanarak mükafatlandırılmış oldu.
 
Önümüzdeki aylarda yapılacak olan genel seçimlerde AKP’nin başarılı sonuçlar alması halinde aynı Metin Fevzioğlu’nun çok daha etkili ve yetkili makamlarda görev almasına garanti gözüyle bakılıyor.
 
Sonuç; Metin Fevzioğlu AKP’ye çok iyi yanaştı ve bunun bedelini Büyükelçi olarak aldı.
 
Ne diyelim, yaşanan bu gelişme Metin Fevzioğlu’na gerçekten çok yakıştı!
“Dürüst olmak, inançlı olmak, yürekli olmak zor iştir” diye boşuna söylenmiş bir söz değildir.
 
ÇELEBİ AKP’Lİ OLDU


“Teğmen Çelebi” olarak hafızalarımızda yer edinen daha sonra Ergenekon davasından tam 41 ay ceza evinde kalan Mehmet Ali Çelebi dur durak bilmiyor. Sürekli olarak adres değiştiriyor.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından korumaya alınarak 2018 yılında İzmir’den CHP Milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’nin daha sonra ki yıllarda zıplaya zıplaya mesafe kat ettiğini gördük. Önce CHP’den istifa ederek Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’ne giden bay Çelebi, orada 9 ay kaldıktan sonra bu kez AKP’nin yolunu tuttu. Geride bıraktığımız Çarşamba günü rozetini takarak resmen AKP’li olan Mehmet Ali Çelebei’nin daha sonra ki adresinin neresi olacağı şimdiden merak edilir oldu.
 
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Çelebi ile ilgili olarak şu tarifi yapıyor:
 
“Topaç oynadınız mı? Dönmeye başladı mı nerede duracağını bilemezsin. Çelebi dönmeye başlamıştı, hala dönüyor. Bu geldiği yerin son durağı olduğunu sanmayın. Nerede duracağı bilinmez!”
 
Murat Bakan’ın Çelebi ile ilgili olarak yaptığı tarife (!) herkesin gönülden inanacağını sanıyorum.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Gidiyor Gitmekte Olan27 Ocak 2023 Cuma 11:29
 • Daralan zamanda 14 Mayıs’a işaret20 Ocak 2023 Cuma 17:49
 • Kaybolan Memleket Onurudur Beyler13 Ocak 2023 Cuma 13:00
 • İmamoğlu Kararına Büyük Tepki23 Aralık 2022 Cuma 09:14
 • İmamoğlu Yine Hedefte16 Aralık 2022 Cuma 09:51
 • Yalaka Havuz Medyasının Ayıbı9 Aralık 2022 Cuma 08:57
 • TİY Camiasında Sefalet Dönemi2 Aralık 2022 Cuma 13:45
 • Dost Olunan Katiller25 Kasım 2022 Cuma 11:50
 • Geçen hafta ki Bahçeli, bu hafta ki Bahçeli !18 Kasım 2022 Cuma 12:00
 • Bozdoğan varsa, sorun vardır!11 Kasım 2022 Cuma 11:58
 • Bahçeli’ye Çok Bravo!11 Kasım 2022 Cuma 11:53
 • Vahap Seçer’den 4x4’lük Cevap4 Kasım 2022 Cuma 19:41
 • Böyle Gitmez Bozdoğan28 Ekim 2022 Cuma 11:57
 • Maden faciasında yaşananlar “kader” mi?21 Ekim 2022 Cuma 19:51
 • Yasaklar ve Cezalar Ülkesi Olduk14 Ekim 2022 Cuma 14:31
 • Çamur At İzi Kalsın7 Ekim 2022 Cuma 16:40
 • Şeffaf Ol Bozdoğan30 Eylül 2022 Cuma 08:28
 • 20 Yıl Yetmedi, 20 Yıl Daha23 Eylül 2022 Cuma 08:22
 • Tek Hedef Kılıçdaroğlu16 Eylül 2022 Cuma 16:55
 • TİY’nin onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yoktur, Kırbıyık’ın da!9 Eylül 2022 Cuma 17:04
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1