Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Veysel’e kulak verin!

15 Mayıs 2020 Cuma 15:14
Nevzat KUMDERELİ
Sevgili okuyucular, ilk aklınıza gelen soru, kim bu Veysel? Olabilir. Yok yok! Âşık Veysel veya Yemen Çöllerinde ki Veysel Karani değil. Bu Veysel, CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Veysel Motu.
 
Peki; CHP Eski Gençlik Kolları Başkanı Veysel’e kimler? Neden kulak versinler? Diye de sorabilirsiniz ve bu konu da nerden çıktı? Diyenleriniz vardır.
 
İşte bu yazı; Geçen gün sosyal medya üzerinden, CHP’nin yıllarca tozunu yutmuş, çocukluğundan beri CHP’nin bayrağını dalgalandırmış ve dağ bayır demeden alın teri dökmüş, CHP’nin bir önceki Gençlik Kolları Başkanı Veysel Motu’nun serzenişinden çıktı. Açıklamayı okuyanlarınız vardır ama ben bir kez daha hatırlatmak isterim:
 
Veysel Motu sosyal medya hesabından şöyle diyor:
 
Değerli Dostlarım Kıymetli Büyüklerim. Bildiğimiz Üzere; 12 Mart’tan Bu Yana Covid 19 Salgını Ülkemizi Ve Şehrimizi Sarmış Durumda İken; Tarsus’ta da Hummalı Bir Çalışma Yürütmekteyiz.
Bizler Kentimizin Her Noktasında, Elimizden Geleni Yaparken; Birileri de Sosyal Medya Üzerinden Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkanlarının Vermiş Oldukları Mücadeleye Gölge Düşürülmeye Çalışıyor.
Bazı Söylemlerin Altına Yapılan Yorumlar Beni Derinden Yaralıyor. CHP’nin Üyesi Olanda Konuşuyor! Olmayanda!
Partili Olanlardan, Kendi Belediye Başkanlarına Hakaret Vari Sözler Sarf ediliyor. Ben Burada Sayın CHP İl Başkanına Ve İlçe Başkanımız Ozan Varal'a Şunları Söyleme Gereği duyuyorum: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Sayın Haluk Bozdoğan’ın Aralarında Bir Şeyler Oluyormuş Gibi Kendilerini Partili Olarak Adlandıranlar Ve Bazı Fitne Odakları Tarafından ‘’Hunharca Ve Hadsizce’’ Yorumlarda Bulunuluyor. Parti Terbiyesi Ve Parti Kültür Almış Bir Kardeşiniz, Evladınız Olarak Lütfen; Parti Disiplin Mekanizmasını İşletin.
Bizler 25 Yıl Tarsus’a, 5 Yıl Mersin’e Hasret Kaldık. Yaşanılan Bu Destanı Yazanlar, Tüm ‘’Şer’’ Odaklarına Rağmen İktidar Yolunda Yürüyoruz Omuz Omuza… Yazılan Destana Gölge Düşürenler İçin Lütfen; Gerekenin Yapılmasını İstiyorum. Saygılarımla…
*          *          *
Seçimlerin ardından daha bir yıl gibi çok kısa zaman geçmesine rağmen, Belediye Başkanlarının başarısız olması için sanki görünmez bir el mikser misali CHP’yi karıştırmaya başladı.
 
Belediyelerin şu ana kadar yaptıkları ve bundan sonrası için yapacağı hizmetlerden bahsedilmiyor! 2019 yılı bütçesinin devrik belediyeler tarafından nasıl çar çur edildiği konuşulmuyor. Milyonlarca borcun devir alındığı ne çabucak unutuldu! Ağızlara bile alınmıyor!
*          *          *
Veysel’in feryadını anlıyorum. Çünkü Özellikle sosyal medyada CHP li olduğunu bildiğimiz, tanıdığımız insanların, ağır eleştirilerine hatta hakarete varan beyanlarına tanık oluyoruz.
Yanlış anlaşılmakta istemem. Şunu, peşin peşin belirteyim ‘’eleştiri haktır!’’ Eleştirileri, iyi niyetle okumak, her eleştirinin altında ‘’buzağı aramamak’’ lazım!
Ancaaaak!!!... Haddini aşan ve gerek kişisel, gere bir partinin tüzel kişiliğine halel getiren eleştirileri kabul etmek mümkün değildir.
*          *          *
CHP’liler gözlerini kapatıp, kısacık bir ufuk turu yapsınlar. Dün belediyenin önünden geçemeyenler. Bu gün elini kolunu sallaya sallaya müştemilatında geziniyor, çay kahve içebiliyorlar…
Geçmişte; (çok isim var ama örnek olsun diye iki isim veriyorum.) CHP İlçe Başkanlığı yapmış Mehmet Özel ve Alptekin Eser gibi CHP’yle özdeşleşmiş kişilerin Tarsus Belediyesinde görev almış olmaları az şey midir?
Mersin Büyük Şehir Belediyesinde başta Ali Uyan, Ali Haydar Batmaz, Ali Boltaç ve Olcay Tok gibi; Tarsus CHP’de her türlü görevi üstlenmiş olanların, bu gün Büyük Şehirde hizmet ettiriliyor olmaları küçümsenecek bir kadro anlayışı mıdır?
*          *          *
Daha ismini-ünvanını buraya yazamadığım onlarca CHP’li, layık oldukları görevlerde gece gündüz canla başla hizmet etmek için çabaladıklarını biliyoruz.
 
Sözüm ona kadroları yokmuş diyenlere sesleniyorum. Belediye Başkanlarının ve dolayısıyla CHP’nin içinde birçok liyakatli insan vardır. Ve taşlar zaman içinde yerine oturacaktır.
Son söz: Veysel’e kulak verilsin!  Zaten Veysel’in kafasındaki ‘’askeri disiplin’’ uygulansın üyelerimiz koparılıp atılsın değil… Ama en azından Parti disiplini açısından gerekli ikazlar-uyarılar yapılsın istiyor. Kulak verin kaybetmezsiniz…
Bu yazı toplam 624 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Satılık Porsche!7 Ağustos 2020 Cuma 09:09
 • CHP’nin Kurultay Beyannamesi28 Temmuz 2020 Salı 08:56
 • Camide Açım Feryadı ve Ayasofya 24 Temmuz 2020 Cuma 16:49
 • M. Can Bulut’un TİY. Çığlığı!21 Temmuz 2020 Salı 09:20
 • Ayasofya bahane hedef Cumhuriyet!13 Temmuz 2020 Pazartesi 09:34
 • Garanti Başkanlık Sistemi…10 Temmuz 2020 Cuma 12:41
 • Sayın Erdoğan’ın Tarihi Yenilgisi(!)7 Temmuz 2020 Salı 08:42
 • Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda çekilir mi?3 Temmuz 2020 Cuma 08:54
 • Mizahı bile yutkunarak yapıyoruz30 Haziran 2020 Salı 08:56
 • Kılıçdaroğlu’nun Diploması Sahteymiş!26 Haziran 2020 Cuma 15:13
 • “Piloğlu Çiftliği” bulunsun22 Haziran 2020 Pazartesi 16:59
 • Türkiye felç olmuş!19 Haziran 2020 Cuma 08:54
 • Bekçileri Ötekileştirmeyin!15 Haziran 2020 Pazartesi 19:35
 • Ölsem CHP’ye Oy Vermem! 12 Haziran 2020 Cuma 09:19
 • Kapitalizmin Tanrısı Paradır(!)9 Haziran 2020 Salı 17:30
 • Akılları Uçkurlarında!5 Haziran 2020 Cuma 08:51
 • Irkçılık “Nefes Alamıyorum”2 Haziran 2020 Salı 17:31
 • Güle Güle Abbas Efendi29 Mayıs 2020 Cuma 16:54
 • Bayram Riyakârlığı 24 Mayıs 2020 Pazar 13:25
 • Doğu Perinçek?23 Mayıs 2020 Cumartesi 13:02
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1