Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Muharrem İnce

21 Ağustos 2020 Cuma 09:13
Mehmet Can BULUT
Türkiye’de nüfusun yüzde sekseninin halinden memnun olmadığı açık bir şekilde görülürken, bazı gelişmeler ise gerçekten insanları canından bezdiriyor, yarınlara olan inancını ve umudunu karanlığa gömüyor.
 
İç ve dış siyasetin çöktüğü, işsizliğin, adaletsizliğin, doların tavan yaptığı bir dönemde siyaseti ellerinde bulunduranlarında çok mantıklı davranışlarda bulunmadıklarına tanık oluyoruz. Somut örnek vermek gerekirse Muharrem İnce’yi göstermemiz gayet mümkün olabilir.
 
Aslında bende Mehmet Can Bulut olarak Muharrem İnce’ye sempati duyanlardan biriyim. Taki iki yıl öncesine kadar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, kendisini Cumhurbaşkanı adayı gösteren partisinden daha fazla oy almış olmasına rağmen rahat durmayarak sürekli olarak her şeye muhalefet ediyordu. Elbette ki Muharrem İnce’nin haklı olduğu konular vardı ama bu İnce’yi masum görmemize yetmiyordu.
 
Açlık ve sefaletin hakim olduğu günümüzde Türk toplumunun ekonomik sorunları konu etmesine müsaade edilmek istenmediği AKP hükümetinin bir gerçeği. Ancak Muharrem İnce ve gibilerinde Türkiye gündemini değiştiriyor olması, AKP’nin değirmenine su taşımaktan öte hiçbir şey olmadığının da görülmesi gerekir. Düzenlediği basın toplantısıyla “Memleket Hareketi” başlatacağını ilan eden Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılacağının ilk sinyalini vermiş oldu. İnce’nin hareketini bu şekilde okumak lazım. Muharrem İnce ve gibileri kolay yetişmiyor. Kolay hata yapma şansları da olamaz.
 
Adaletten eğitime, işsizlikten ekonomik sorunlara, birçok değerlerimizin yok edildiği böylesine kritik bir süreçte Muharrem İnce’nin yaptığı çıkışın ülkemiz adına, 83 milyon Türk insanı adına iyi olmadığını ve olamayacağını ifade etmek istiyorum. Muharrem İnce’nin tek bir hedefi var o da yeniden Cumhurbaşkanı adayı olabilmek. Vatan-millet söylemleri ise hikaye. Gelecekte Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı olarak başka bir isme yönelinir ise, Muharrem İnce’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.
 
Bugün için çöken ekonomiyi, işsizliği, hukuksuzluğu konuşmamız gerekirken maalesef ki Muharrem İnce’yi konuşuyoruz.
 
Yıllardan beri “siyaha beyaz” diyen, ülke sorunlarını görmezden gelen, AKP’nin peşinden sürüklenen yalaka havuz medyası Maşallah, Muharrem İnce’ye olağanüstü bir ilgi gösterir oldu. “Bayram değil, seyran değil. Muharrem İnce’ye bu ilgi nedir?” diye sorarlar adama. Sonucu bekleyip görmek gerekir.
 
Muharrem İnce’nin tutum ve davranışlarını tercüme edecek olursak, Muharrem İnce diyor ki; “Ben gelecekte yeniden Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum. Benden sonrası tufan!!”
 
Sergilediği bu anlayış, Muharrem İnce gibi CHP’nin tüm kademelerinde görev almış birine hiç ama hiç yakışmıyor.
 
Yaşanan “İnce” gelişmeleri elbette ki dünyanın sonu olmayacaktır.
 
Bir gün mutlaka Muharrem İnce geriye dönüp baktığında çoğunluğu arkasında göremeyecektir. Muharrem İnce geldiği yeri koruyamadı.
 
“Getirildiği koltuğun kıymetini bilemeyen gider” kuralı Ankara’da da geçerli, Yalova’da da geçerli, Tarsus’ta da geçerli.
 
Kısacası kurallar her yerde herkes için geçerlidir.
 

KARASİNEK RAHAT VERMİYOR
 
Sorunlar ülkesi haline gelen Türkiye’de insanlarımızın sorunları bitmek-tükenmek bilmiyor. İşsizlik, açlık ve sefaletin diz boyu olduğu ülkemizde şimdi de karasinek belası doğdu. Çöp konteynerlerinden yükselen pis koku ve karasinekler insanlarımıza rahat vermiyor.
 
Konu temizlikle ilgili olduğu için aklımıza hemen yerel yönetim gelecektir. Ancak tek suçlu olarak belediyeyi göstermemiz büyük haksızlık olacaktır. Bizler vatandaş olarak ne yaptığımıza bakmamız gerekiyor. Çöp konteynerlerine evlerimizdeki çöpümüzü dahi nasıl atacağımızı genel olarak bilmiyoruz! Yemek atıklarını poşete koymadan çöpe atmaya devam ettiğimiz sürece o çöp konteyneri hem sivrisinek, hem de karasinek üretmeye devam edecektir. Temizlik sorununu tamamen belediyeye havale ettikçe hem pis kokudan, hem de sineklerden kurtulmamız mümkün olmayacaktır.

 
Bu yazı toplam 1436 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • CHP kepenk indirirdi23 Ekim 2020 Cuma 14:51
 • Alkolün Sahtesi16 Ekim 2020 Cuma 08:47
 • Esnaf Kepenk Kapatıyor9 Ekim 2020 Cuma 12:06
 • Ambargonun Böylesi2 Ekim 2020 Cuma 08:37
 • Yandım Allah’ım!25 Eylül 2020 Cuma 08:40
 • Başarı Nerede?18 Eylül 2020 Cuma 08:49
 • İdam Cezası11 Eylül 2020 Cuma 09:49
 • MHP’nin Önde Gidenleri4 Eylül 2020 Cuma 16:44
 • Gömleğin Düğmesi!28 Ağustos 2020 Cuma 19:18
 • Muharrem İnce21 Ağustos 2020 Cuma 09:13
 • Umut Partisi14 Ağustos 2020 Cuma 08:48
 • Lanet Olsun8 Ağustos 2020 Cumartesi 15:52
 • Bunun adı kader mi?29 Temmuz 2020 Çarşamba 09:11
 • Musa Atay24 Temmuz 2020 Cuma 16:54
 • TİY Zor Durumda17 Temmuz 2020 Cuma 09:31
 • Vahap Seçer’e engel!10 Temmuz 2020 Cuma 13:08
 • Halk Tv ve Tele 1’e Karartma Cezası3 Temmuz 2020 Cuma 09:36
 • Maaşlar Kallavi26 Haziran 2020 Cuma 15:15
 • CHP’li Belediyeler19 Haziran 2020 Cuma 08:53
 • Akıl, Dürüstlük, Vicdan 12 Haziran 2020 Cuma 09:12
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1