Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Mevcut Tablo Değişecektir

22 Ekim 2021 Cuma 08:15
Mehmet Can BULUT
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ali Mahir Başarır, bugün Türkiye’de yaşanmakta olan karanlık tablonun ilk seçimlerden sonra mutlaka değişeceğini söyledi.
 
Katıldığı bir televizyon programında tank-palet fabrikasının satışıyla ilgili olarak kullandığı bir tek kelime nedeniyle hakkında fezleke düzenlendiğini belirten Ali Mahir Başarır, “Benim aylar önce katıldığım bir programda sehven söylediğim bir kelimenin peşine düşüp hakkımda fezleke düzenleyenler, nedense Türk halkının hakkını gasp edenlerin yaptıkları yolsuzlukları, usulsüzlükleri görmüyorlar. Birilerinin bugünkü düzene hizmet ettiği apaçık bir şekilde orta yerde durmaktadır” dedi.
 
Bazılarının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni babalarının çiftliği gibi yönettiklerini, böyle bir anlayışın haksızlığın ve hukuksuzluğun daha çok artmasına sebep olduğunu belirten CHP Mersin Milletvekili Ali mahir Başarır, daha sonra şöyle devam etti:
 
“Şunu çok açık bir şekilde söyleyeyim ki, baş komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekiliyim. CHP’de vekil olmak büyük bir onurdur. Tank-palet fabrikasıyla ilgili olarak söylediğim bir cümle nedeniyle hakkında fezleke düzenleyenler, Türkiye’de yaşanmakta olan yolsuzluğu, hırsızlığı, haksızlığı maalesef görmüyorlar, görmek istemiyorlar. Şahsen elimdeki çantam ile tek başıma dolaşıyorum. Ama birileri binlerce korumayla dolaşıyor. Bugün için ülkemizde yaşanmakta olan tablonun yapılacak ilk seçimlerden sonra değişeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın sırtındaki ağır geçim sıkıntısının her geçen gün daha da ağırlaştığını görüyoruz. Yapılacak ilk seçimleri dürüst bir şekilde kazanacağız. Mevcut sorunların Millet İttifakıyla çözüm bulacağına inanıyorum.
 
Bizleri öyle fezlekelerle susturmak, doğru bildiğimiz çizgiden ayırmak mümkün değildir. Bizler; yani Cumhuriyet Halk Partililer gücümüzü milletimizden alıyoruz. Türk halkı yaşanan olayları yakinen biliyor ve izliyor. AKP’nin sonunun geldiğini aklı başında olan AKP’lilerde görmektedir.”
 

AKP’NİN MAZERETİ BOL
 
Köşemde zaman zaman AKP zihniyetini eleştirdiğim için bana kızan, beni eleştiren insanların olduğunu düşünüyorum. Ancak bana kızanların dahi aslında kızmalarını gerektirecek en küçük bir sebep olmadığını da düşünüyorum. Gerçekler ağır olsa da…
 
Tam 19 yıldan beri ülkenin yönetiminde kesintisiz bir şekilde yer alan AKP’nin yarattığı tahribatın boyutunu düşünebilmek dahi insanı yoruyor. İnsanlarımızın AKP döneminin yarattığı enkazın(!) sebep olduğu kabarık, zorunlu faturalara dahi ulaşamaması mümkün olmuyor. İşsiz insanlarımızın, emekli insanlarımızın, dar gelirli insanlarımızın inim inim inledikleri bugünkü koşullarda insanlarımız perişan olurken, AKP’nin önde gidenleri ise sadece mazeret üretiyorlar, her şeye kılıf buluyorlar. Olumsuzlukları olumluymuş gibi göstermeye çalışırlarken hiç de zorlanmıyorlar.
 
Bir tek doların 9.30’u gördüğü ülkenin adı maalesef ki Türkiye Cumhuriyeti. Her saat başında televizyona çıkarak yaşanan olumsuzlukları olumlu gelişmelermiş gibi göstermeye çalışan AKP’lilerin neyi ispat etmeye çalıştıklarını anlamakta mümkün olmuyor.
 
“AKP’ye oy verin Doların ve Euronun nasıl düştüğünü göreceksiniz” demişti AKP’nin önde gidenleri. Oysa Doların ve Euronun nerelerden nereye geldiğini hep birlikte ibretle izliyoruz.
 
Türkiye’de yargıya duyulan güvenin yüzde 28’lere düştüğünü izliyoruz. Devletimizin kurum ve kuruluşlarının sarsılmış olduğu böyle bir dönemde bir de ülkemize yabancı yatırımcının gelmesini bekliyoruz. Petrole, gübreye, ilaçlara gelen aşırı zamlar yüzünden Türk çiftçisinin inim inim inlediğini görüyoruz. Bugünkü koşullarda Türkiye’ye yabancı yatırımcı beklemek “saflıktan” öte hiçbir şey değildir. Yatırımcı kişi veya kuruluşlar yatırım yapacakları ülkelerde önce adaletin durumuna bakarlar.  Hukuk sistemi büyük ölçüde erimiş ülekere gitmez yabancı yatırımcılar.
 
Son beş yılda tam beş defa Merkez Bankası başkanını değiştiren zihniyetten Türkiye’ye hayır gelmesi beklenebilir mi? Yabancı yatırımcı gelmesi beklenebilir mi?
 
Benzine, mazota 2 günde bir zam yapıldığı bir dönemde yaşıyoruz toplum olarak. Bir mutfak tüpünün 180 TL olduğu böyle bir dönemde geriye kalan tek şeyin hükümet değişikliği olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Bir kez daha ifade edeyim ki, tebdili kıyafette gerçekten hayır vardır. AKP zihniyeti sürdükçe Doların 15 TL’ye çıkması mümkün gözüküyor.
 
Türk halkının biraz dikkatli olması her şeye yetecektir. Aksi halde gerçekten durumumuz vahim.

 
Bu yazı toplam 226 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Çifte Standart3 Aralık 2021 Cuma 08:37
 • Ezildikçe Eziliyoruz26 Kasım 2021 Cuma 12:05
 • Zincirleme Zamlar19 Kasım 2021 Cuma 13:42
 • İyi Partili Türkkan olayı12 Kasım 2021 Cuma 08:04
 • Siz nasıl futbolcularsınız?5 Kasım 2021 Cuma 07:58
 • TGF’de karaca yeniden başkan29 Ekim 2021 Cuma 10:31
 • Mevcut Tablo Değişecektir22 Ekim 2021 Cuma 08:15
 • Kırbıyık’ın sözleri ve TİY’de yaşananlar 15 Ekim 2021 Cuma 08:12
 • Kahraman kıvırttı!8 Ekim 2021 Cuma 08:29
 • Türkiye yönetiliyor mu?1 Ekim 2021 Cuma 07:55
 • Yaşananlar kader mi?24 Eylül 2021 Cuma 08:36
 • Mersin Büyükşehir Meclisi 17 Eylül 2021 Cuma 08:19
 • Baki Şimşek17 Eylül 2021 Cuma 08:17
 • Baraj yüzde 7, hedef 2023!10 Eylül 2021 Cuma 08:59
 • TİY Başkanı Şahin Kırbıyık4 Eylül 2021 Cumartesi 10:00
 • Böyle vekil olur mu?27 Ağustos 2021 Cuma 08:17
 • Suçlu Kaymakam!20 Ağustos 2021 Cuma 13:53
 • Torpilin Böylesine13 Ağustos 2021 Cuma 08:44
 • Türkiye yönetilemiyor!5 Ağustos 2021 Perşembe 21:23
 • Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanı30 Temmuz 2021 Cuma 09:07
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1