Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Mevcut Tablo Değişecektir

22 Ekim 2021 Cuma 08:15
Mehmet Can BULUT
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ali Mahir Başarır, bugün Türkiye’de yaşanmakta olan karanlık tablonun ilk seçimlerden sonra mutlaka değişeceğini söyledi.
 
Katıldığı bir televizyon programında tank-palet fabrikasının satışıyla ilgili olarak kullandığı bir tek kelime nedeniyle hakkında fezleke düzenlendiğini belirten Ali Mahir Başarır, “Benim aylar önce katıldığım bir programda sehven söylediğim bir kelimenin peşine düşüp hakkımda fezleke düzenleyenler, nedense Türk halkının hakkını gasp edenlerin yaptıkları yolsuzlukları, usulsüzlükleri görmüyorlar. Birilerinin bugünkü düzene hizmet ettiği apaçık bir şekilde orta yerde durmaktadır” dedi.
 
Bazılarının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni babalarının çiftliği gibi yönettiklerini, böyle bir anlayışın haksızlığın ve hukuksuzluğun daha çok artmasına sebep olduğunu belirten CHP Mersin Milletvekili Ali mahir Başarır, daha sonra şöyle devam etti:
 
“Şunu çok açık bir şekilde söyleyeyim ki, baş komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekiliyim. CHP’de vekil olmak büyük bir onurdur. Tank-palet fabrikasıyla ilgili olarak söylediğim bir cümle nedeniyle hakkında fezleke düzenleyenler, Türkiye’de yaşanmakta olan yolsuzluğu, hırsızlığı, haksızlığı maalesef görmüyorlar, görmek istemiyorlar. Şahsen elimdeki çantam ile tek başıma dolaşıyorum. Ama birileri binlerce korumayla dolaşıyor. Bugün için ülkemizde yaşanmakta olan tablonun yapılacak ilk seçimlerden sonra değişeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın sırtındaki ağır geçim sıkıntısının her geçen gün daha da ağırlaştığını görüyoruz. Yapılacak ilk seçimleri dürüst bir şekilde kazanacağız. Mevcut sorunların Millet İttifakıyla çözüm bulacağına inanıyorum.
 
Bizleri öyle fezlekelerle susturmak, doğru bildiğimiz çizgiden ayırmak mümkün değildir. Bizler; yani Cumhuriyet Halk Partililer gücümüzü milletimizden alıyoruz. Türk halkı yaşanan olayları yakinen biliyor ve izliyor. AKP’nin sonunun geldiğini aklı başında olan AKP’lilerde görmektedir.”
 

AKP’NİN MAZERETİ BOL
 
Köşemde zaman zaman AKP zihniyetini eleştirdiğim için bana kızan, beni eleştiren insanların olduğunu düşünüyorum. Ancak bana kızanların dahi aslında kızmalarını gerektirecek en küçük bir sebep olmadığını da düşünüyorum. Gerçekler ağır olsa da…
 
Tam 19 yıldan beri ülkenin yönetiminde kesintisiz bir şekilde yer alan AKP’nin yarattığı tahribatın boyutunu düşünebilmek dahi insanı yoruyor. İnsanlarımızın AKP döneminin yarattığı enkazın(!) sebep olduğu kabarık, zorunlu faturalara dahi ulaşamaması mümkün olmuyor. İşsiz insanlarımızın, emekli insanlarımızın, dar gelirli insanlarımızın inim inim inledikleri bugünkü koşullarda insanlarımız perişan olurken, AKP’nin önde gidenleri ise sadece mazeret üretiyorlar, her şeye kılıf buluyorlar. Olumsuzlukları olumluymuş gibi göstermeye çalışırlarken hiç de zorlanmıyorlar.
 
Bir tek doların 9.30’u gördüğü ülkenin adı maalesef ki Türkiye Cumhuriyeti. Her saat başında televizyona çıkarak yaşanan olumsuzlukları olumlu gelişmelermiş gibi göstermeye çalışan AKP’lilerin neyi ispat etmeye çalıştıklarını anlamakta mümkün olmuyor.
 
“AKP’ye oy verin Doların ve Euronun nasıl düştüğünü göreceksiniz” demişti AKP’nin önde gidenleri. Oysa Doların ve Euronun nerelerden nereye geldiğini hep birlikte ibretle izliyoruz.
 
Türkiye’de yargıya duyulan güvenin yüzde 28’lere düştüğünü izliyoruz. Devletimizin kurum ve kuruluşlarının sarsılmış olduğu böyle bir dönemde bir de ülkemize yabancı yatırımcının gelmesini bekliyoruz. Petrole, gübreye, ilaçlara gelen aşırı zamlar yüzünden Türk çiftçisinin inim inim inlediğini görüyoruz. Bugünkü koşullarda Türkiye’ye yabancı yatırımcı beklemek “saflıktan” öte hiçbir şey değildir. Yatırımcı kişi veya kuruluşlar yatırım yapacakları ülkelerde önce adaletin durumuna bakarlar.  Hukuk sistemi büyük ölçüde erimiş ülekere gitmez yabancı yatırımcılar.
 
Son beş yılda tam beş defa Merkez Bankası başkanını değiştiren zihniyetten Türkiye’ye hayır gelmesi beklenebilir mi? Yabancı yatırımcı gelmesi beklenebilir mi?
 
Benzine, mazota 2 günde bir zam yapıldığı bir dönemde yaşıyoruz toplum olarak. Bir mutfak tüpünün 180 TL olduğu böyle bir dönemde geriye kalan tek şeyin hükümet değişikliği olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Bir kez daha ifade edeyim ki, tebdili kıyafette gerçekten hayır vardır. AKP zihniyeti sürdükçe Doların 15 TL’ye çıkması mümkün gözüküyor.
 
Türk halkının biraz dikkatli olması her şeye yetecektir. Aksi halde gerçekten durumumuz vahim.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Bir Tek Ayakkabı15 Nisan 2022 Cuma 08:32
 • Araştırma Sonuçları8 Nisan 2022 Cuma 09:25
 • Başka Sorun Yokmuş Gibi1 Nisan 2022 Cuma 08:18
 • Armağan Yapıcı25 Mart 2022 Cuma 08:41
 • Deliler gibi üreteceğiz!18 Mart 2022 Cuma 08:23
 • Kuyruklar Bolluktan(Mış)11 Mart 2022 Cuma 08:39
 • Salgın ve ekonomi savaşına bir yenisi eklendi!4 Mart 2022 Cuma 09:10
 • Kırbıyık’ın Ardından25 Şubat 2022 Cuma 08:36
 • TİY’de yine istifa18 Şubat 2022 Cuma 08:37
 • Ölçüyü Kaçırmayalım11 Şubat 2022 Cuma 08:40
 • Kırbıyık Yine “Yokum” dedi4 Şubat 2022 Cuma 09:27
 • Dilini Koparırız28 Ocak 2022 Cuma 19:03
 • Tarsus İdmanyurdu iflah olmaz!22 Ocak 2022 Cumartesi 15:41
 • Başkan Ali İlk, üreticinin dertlerini anlattı21 Ocak 2022 Cuma 08:08
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1