Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!

29 Nisan 2022 Cuma 08:57
Mehmet Can BULUT
Son günlerde Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi şüphe yok ki elektrik faturaları. Son olarak elektriğe yapılan insafsız zamlardan sonra bu sorun yani elektrik faturaları sorunu insanlarımızı daha da zora sokmuş vaziyette.
 
Elektrik faturalarının halkın yükünü daha da arttırdığını, vatandaşların artık elektrik faturalarını ödeyemez hale geldiğini gören ana muhalefet partisi Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Soğuk kış günlerinde elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen milyonlarca ailenin çektikleri sıkıntıların aynısını yaşamak adına evimin elektrik faturasını bende ödemeyeceğim” diyerek anlaşılması gayet mümkün olan bir davranışı sergilemiştir. Aradan geçen zaman içerisinde elektriği kesilen Kemal Kılıçdaroğlu kendini karanlığa mahkum ederek evlerinin elektriği kesik bulunan aileleri ziyarete başlamıştı.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çağdaş davranışı karşısında çaresiz kalan hükümetin Enerji Bakanı Fatih Dönmez ise “Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi elektriği kesik bulunan abone sayısı milyonlar değil, 280 bin civarında” diyerek, sözüm ona kendini ve hükümetini savundu. CHP Genel Başkanı son bir yılda elektriği ve doğalgazı kesilen ve kesik olan abonelerden söz ederken, Bakan efendi bir noktada kelime oyunu yapmanın yolunu tercih etti.
 
Net ve anlaşılır bir şekilde belirteyim ki; Türk insanı çok onurlu ve gururlu bir toplumdur. Bir tek Türk insanı cebinde parası olduğu halde ne elektriğinin, ne de doğalgazının kesilmesine seyirci kalmaz. Kendini, ailesini ve çocuğunu dondurucu soğuğa mahkum etmez.
 
Sen, iktidar olarak elektrik ve doğalgaza insafsızca zam yapacaksın, sonra da elektriği kesilen, karanlıkta yaşamaya mahkum olmuş insanlara sahip çıkan ana muhalefet liderini yalan söylemekle itham edeceksin. Bu tablo çok çirkin bir tablodur. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yanlış açıklamada bulunmakla itham edenlere diyorum ki,
 
Geride kalan 20 yıl yetmemiş olabilir. Hiç olmazsa bundan sonra yöneticiliğin ne olduğunu öğrenmeye çalışın! Türkiye Cumhuriyeti bugün bir çuval samana muhtaç hale geldiyse, şüphe yok ki iktidar mensuplarının tek suçlu (!) olduğunu söylememiz sanırım yanlış olmaz.
 

VEFASIZLIĞIN BÖYLESİ
 
Yaşadığımız dünyada her insanın değişik bir karakter yapısı vardır, değişik bir alışkanlık yapısı vardır. Kimimiz en küçük bir mutluluk dönemimizi en büyük mutluluk olarak kabul ederken, kimimiz ise en büyük mutluluktan dahi sevinç çıkartmaz, hatta kendini mutlu olarak görmez. Bu konuda Muharrem İnce’yi somut örnek olarak gösterebiliriz.
 
Siyasi hayatına Yalova’da ilçe başkanı ve daha sonra il başkanı olarak başlayan, öğretmen kökenli Muharrem İnce, daha sonra o dönem mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partsi’nde 5 defa üst üste seçilerek parlamentoya milletvekili olarak geldi. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili görevine getirilen Muharrem İnce kendisine verilen görevleri yeterli görmeyerek CHP Genel Başkanlığına aday oldu.
 
Mevcut Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı genel başkan adayı olmasına rağmen anlayışla karşılanan Muharrem İnce, daha sonra CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milyonlarca oy alan Muharrem İnce, bir süre dinlendikten sonra partisinden istifa ederek Memleket Partisi’ni kurdu. Kendisine verilen bunca makam ve görevlerden sonra ayrı düşüp parti kurmak bir hak olabilir. Ancak kendisini en güzel makamlara taşıyan CHP’yi her fırsatta yerden yere vurmak, karalamaya çalışmak Muharrem İnce’ye hiç mi hiç yakışmadı, yakıştırılamadı da..
 
Türkiye’nin en köklü partisinde en kıymetli makamlara getirileceksin, sonra da ayrılıp yeni bir parti kurduktan sonra da seni şöhrete kavuşturan partiye ve yöneticilerine çamur atacaksın.
 
Muharrem İnce’nin, 20 yıldır Türk halkını ezen, kuyruklara mahkum bırakan partilerin ve yöneticilerinin kimler olduğunu öğrenmemiştir sanırım!
 
Kamuoyu araştırmalarında esamesi dahi okunmayan Memleket Partisi ile onun Genel Başkanı Muharrem İnce’ye başarılar dilerim.
 
“Bir makama gelmek kadar, gelinen makamı korumaktır önemli olan” sözünün nedenli doğru olduğunu bir kez daha görmüş ve kabul etmiş oluyoruz Muharrem İnce sayesinde.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Yalakalar İşbaşında1 Temmuz 2022 Cuma 08:23
 • Ali Erbaş’ın Eşinin Çantası24 Haziran 2022 Cuma 08:50
 • Akıllı Davranın19 Haziran 2022 Pazar 14:51
 • Böyle ayıp olamaz!17 Haziran 2022 Cuma 10:39
 • Tüm zorluklara rağmen ER-ZA’da yoğun mesai 10 Haziran 2022 Cuma 08:46
 • Gitmesi Gerekenler Gidecektir3 Haziran 2022 Cuma 09:24
 • Enkazı kim kaldıracak?27 Mayıs 2022 Cuma 08:25
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Bir Tek Ayakkabı15 Nisan 2022 Cuma 08:32
 • Araştırma Sonuçları8 Nisan 2022 Cuma 09:25
 • Başka Sorun Yokmuş Gibi1 Nisan 2022 Cuma 08:18
 • Armağan Yapıcı25 Mart 2022 Cuma 08:41
 • Deliler gibi üreteceğiz!18 Mart 2022 Cuma 08:23
 • Kuyruklar Bolluktan(Mış)11 Mart 2022 Cuma 08:39
 • Salgın ve ekonomi savaşına bir yenisi eklendi!4 Mart 2022 Cuma 09:10
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1