Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Deliler gibi üreteceğiz!

18 Mart 2022 Cuma 08:23
Mehmet Can BULUT
AKP’nin önde gidenleri zaman zaman öyle laflar ediyorlar ki gerçekten insanın aklını zorluyor. Bu beylerin ne konuştuklarının farkında olup-olmadıkları dahi belli olmuyor.
 
Yaşadığımız ülkenin Tarım ve Orman Bakanlığı koltuğunda oturan kişi çok rahat bir şekilde çıkıyor Afrika’dan, Sudan’dan milyonlarca dönüm arazi kiralayıp tarım yapacaklarını ilan edebiliyor. Türkiye’de milyonlarca dönümlük tarım arazisi boş dururken, ülke çiftçisi perişan bir haldeyken yurt dışından arazi kiraladıklarını rahatlıkla söyleyebiliyorlar. İş bununla da kalmıyor.
 
Yaşadığımız ülkede Ulaştırma Bakanlığı, Meclis Başkanlığı ve başbakanlık yapan; halen de AKP Genel Başkan vekilliği görevini sürdürmekte olan Binali Yıldırım da Türk çiftçisine seslenerek “Deliler gibi üretim yapıp gıda sorununu çözüme kavuşturmamız gerekir” diyerek gönüllere su serpti! Türkiye’de artan nüfusa rağmen çaresizlikten çiftçilerimizin yüzde 25’i tarlasını ekemez hale geldiği halde. Tam 20 yıllık AKP hükümetlerinde en yetkili makamlarda görev alan, çiftçinin içine sürüklendiği acı tabloya merhem dahi olamayan birinin çıkıp da çiftçilerimize “deliler gibi üretecek ve kendi ihtiyacımızı kendimiz karşılayacağız” demesini nasıl karşılayacağız anlaşılır gibi değil. Binali Yıldırım’ın, AKP’li yıllarda Türk çiftçisinin ne hallere düşürüldüğünden haberi olmamıştır sanırım! Anlaşılan o ki gerçeği defalarca anlatmak gerekir…
 
Hükümetin uyguladığı hatalı tarım politikaları nedeniyle tarlası, traktörü, taşınmaz malları haczedilen Türk çiftçisinin yeteri kadar aklı mevcuttur. Çiftçilerimizin ucuz mazota, ucuz tohuma ve ucuz gübreye ihtiyacı olduğunu birilerinin Binali Yıldırım’a ve gibilerine hatırlatması gerekir. Türk çiftçisinin imkan verilmesi halinde gerekli olan tüm ürünleri hem de efendi gibi üreteceğinden hiç kimsenin endişesi olmasın. Binali Yıldırım’ın da.
 
Türkiye’de bugün için milyonlarca dönümlük tarım alanı boş dururken, perişan vaziyette olan, çaresizliğe sürüklenmiş olan Türk çiftçisinin akla değil, ucuz mazota, ucuz gübreye ve ucuz tohuma ihtiyacı var. Gerisi hikayedir, hikaye.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Beni Türk hekimlerine teslim edin” demişti. AKP zihniyeti ise hekimlerimizin sokağa çıkmalarına sebep oldu. Doktorlarımızın sokağa çıkmalarına sebep olan zihniyetin Türk çiftçilerine sahip çıkmaları beklenebilir mi?
 
NÜKHET KOÇ KOŞUYOR!..
 
Yaşadığımız Tarsus kentinde özellikle son dönemlerde adından en çok söz edilen kişilerden biri de şüphe yok ki Nükhet Koç…
Nükhet Koç’un kim olduğunu çoğumuz biliyoruzdur diye düşünüyorum.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus belediye Meclis üyesi olan Nükhet Koç’un yardımsever bir kişilik sergilemenin çabası içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Zaman zaman toplu yemekler vererek, zaman zaman Belediye Halk Marketlerinden ihtiyaç sahiplerine poşetler içerisinde narenciye ikram ederek gündemde kalmaya çalışan Nükhet Koç, Belediye Başkanlığı koltuğunda oturmakta olan Haluk Bozdoğan’la da oldukça iyi diyalog kurduğu görülüyor. Öyle ki Belediye Halk Marketlerde halka dağıtılan narenciye poşetlerine (yönetmeliğe aykırı bir şekilde) kendi kartvizitini dahi koyabiliyor ve reklamını yapabiliyor!
 
Tarsus kentinin yüzölçümü çok büyük olsa dahi ancak birlikte yaşadığımız bu kent çok küçük. Hele hele topluma mal olmuş insanlar için daha da küçük. Nükhet Koç’un, Halk marketlerden ücretsiz olarak narenciye dağıtmasının elbette ki bir sebebi olmalı. Bugün için Tarsus Belediyesi Meclis üyesi olan Nükhet Koç’un gelecekte bir yerlere terfi etmek gibi bir hesabı olduğu düşünüldüğünde, yapılan o hesabın ucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi olabileceği akla gelen ihtimallerden biri olarak düşünülebilir.
 
Kısacası Nükhet Koç’un nereye koştuğunu bekleyip hep birlikte göreceğiz.
 
Yalnızlık Allah’a mahsus bir olay. Nükhet Koç bir yerlere koşarken elbette ki birilerinin elinden tutması gerekir. Aksi halde hedefe ulaşabilmesi güç olur.

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Yalakalar İşbaşında1 Temmuz 2022 Cuma 08:23
 • Ali Erbaş’ın Eşinin Çantası24 Haziran 2022 Cuma 08:50
 • Akıllı Davranın19 Haziran 2022 Pazar 14:51
 • Böyle ayıp olamaz!17 Haziran 2022 Cuma 10:39
 • Tüm zorluklara rağmen ER-ZA’da yoğun mesai 10 Haziran 2022 Cuma 08:46
 • Gitmesi Gerekenler Gidecektir3 Haziran 2022 Cuma 09:24
 • Enkazı kim kaldıracak?27 Mayıs 2022 Cuma 08:25
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Bir Tek Ayakkabı15 Nisan 2022 Cuma 08:32
 • Araştırma Sonuçları8 Nisan 2022 Cuma 09:25
 • Başka Sorun Yokmuş Gibi1 Nisan 2022 Cuma 08:18
 • Armağan Yapıcı25 Mart 2022 Cuma 08:41
 • Deliler gibi üreteceğiz!18 Mart 2022 Cuma 08:23
 • Kuyruklar Bolluktan(Mış)11 Mart 2022 Cuma 08:39
 • Salgın ve ekonomi savaşına bir yenisi eklendi!4 Mart 2022 Cuma 09:10
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1