Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Başkan Ömer Kurnaz

25 Haziran 2021 Cuma 09:27
Mehmet Can BULUT
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Tarsus şubesi denince akla şüphe yok ki Ömer Kurnaz geliyor. Ömer Kurnaz Tarsuslu emekli insanlarımızın örgütlenmelerini ve yalnızlıktan kurtularak bugünlere gelmelerini sağlayan kişidir. Ömer Kurnaz dün olduğu gibi bugünde TÜED Tarsus Şube Başkanlığını yapmaktadır. Bundan böylede bu görevini sürdürecektir.
 
TÜED Tarsus Şubesinin yarın olağan genel kurul toplantısı yapılacak. İki ayrı kişinin kongrede Ömer Kurnaz’a karşı aday olacağı yolunda görüşler var. Aday olmak en doğal demokratik bir haktır. Ancak kişi, neye, niçin talip olacağını iyi incelemeli ve ona göre karar vermelidir.
 
Yarın ki kongrede Başkan Ömer Kurnaz’a karşı aday olacak isimleri pek tanımıyorum ama, belirttiğim gibi emekliler arasında esen rüzgarı pek koklayamamış olduklarını düşünüyorum.
 
Tarsuslu emeklilere ucuz yakacaktan sağlık kuruluşuna, modern hizmet binasına kadar her şeyi yoktan var eden Başkan Ömer Kurnaz’dan toplumun büyük kesimi çok memnun ve mutlu.
 
Başkan Ömer Kurnaz’ın pek övülmeye ihtiyacı yok ama yeri gelmişken de gerçeği ifade etmek gerekir.
 
Ömer Kurnaz denince akla hemen çalışkanlık, sevgi ve şefkat geliyor, yenilikçi bir anlayış geliyor. Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Mali Sekreterliği görevini de yürütmekte olan Ömer Kurnaz, yeni hedeflerinden birinin yaşadığımız bölgede bulunan emeklilerimizin huzur ve ihtiyaçlarını sağlamak olduğunu belirterek, bugüne kadar yapılmamış ancak sırası gelmiş ne varsa yapılacağını söyledi.
 
Önümüzdeki süreçte Takbaş mevkiinde bulunan 8 dönümlük alanda sosyal tesis yapacaklarını da ifade eden Ömer Kurnaz, “Yönetici arkadaşlarımla birlikte sürekli olarak değerli emeklilerimize hizmet etmeye çalıştık, bundan sonra ki hedefimizde şüphe yok ki hizmet üretmek olacaktı. Yapacağımız genel kurulun tüm emekli insanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeklilerimiz mutlaka kongre salonuna gelsinler ve oy kullansınlar istiyorum. Yapılacak kongre ne kadar heyecanlı olursa bizde o denli güçlü olacağız” dedi.
 
Yolun açık olsun Başkan Ömer Kurnaz.
 

GANİMET Mİ PAYLAŞILIYOR?
 
Güzelim ülkemizin adına AKP denen siyasi partinin elinde mum gibi eridiğini(!) insanlarının da çile çektiğini ibretle izliyoruz hep birlikte. 83 milyon Türk insanının ortak parası olan 128 milyar doların buharlaştırılmasından hukuksuzluğa, 750 milyon doların kamu bankasına geri ödenmemesinden adaletsizliğe, çürümüşlüğe, Sedat Peker’in ard arda piyasa sürdüğü video kayıtlarına kadar ne varsa yaşanıyor ülkemizde. Üzücü, gerçekten üzücü.
 
Bakanlık koltuğuna oturtulan kişiden, 3 ayrı yerden, 5 ayrı yerden hatta 10 ayrı yerden maaş alanlara kadar ne kadar adaletsizlik varsa yaşanıyor ülkemizde.
 
Eski Adalet Bakanı Ruhsan Pekcan’a baktığımızda kadını Bakan yapmışız, o ise kocasıyla kurduğu dezenfektan şirketinden kendi bakanlığına hem de fahiş fiyatlarla dezenfektan satın aldığı görülmüş. Görevden alınan Bakan hanıma ne oldu diyecek olursak, cevabını verebilmek çok basit.
 
“Kadın Bakan yaptığıyla kaldı” der isek yeterli!
 
AKP zihniyeti O’na çelik miğfer olmaya devam ediyor.
 
“Ruhsan Pekcan’ın işlediği suçu bir CHP’li veya bir İyi Partili işlemiş olsaydı acaba ne olurdu?” diye düşünmek dahi istemiyorum. Böyle bir suçu işleyecek CHP’li veya İyi Partili’ye ağır cezayı vermek şöyle dursun, bir de havuz medyasına yem yapılırdı. Ama suçun sahibi AKP’li olunca ne hak kalıyor, ne hukuk kalıyor, ne de inanç.
 
Sözcü Gazetesi’nden manşetten yayınlanan bir haberi hep birlikte okumuştuk. “ALTIN BÜROKRATLAR” başlığıyla yayınlanan haberde besiye alınmış tosun gibi birçok kanaldan beslenen bürokratların kimliklerini gördük. Maşallah 3 yerden, 5 yerden, 10 yerden kallavi maaşlar alan AKP’li bürokratların ganimet paylaşır gibi maaş aldıklarını öğrendik.
 
Yazıda belirtildiği gibi milyonlarca insanımız beş parasız ve işsiz gezerken, emekli, dul, yetim, esnaf ve çiftçilerimiz sürünürken devletten hem de birkaç ayrı yerden kallavi maaşlar alan zat-ların kimler olduğunu öğrendik büyük bir sevinçle!
 
Ar ve namus kavramını gerçekten çok iyi bilmek gerekir. Kendini insan olarak ifade eden her kim olursa olsun mutlaka ar ve namuslu olmalıdır. Çevresinde yaşayan insanların nasıl yaşadıklarını, hangi şartlarda ayakta durmaya çalıştıklarını görmesi gerekir.
 
“Hep bana, Rab bana” diyen insandan faydalı bir şahsiyet çıkmaz. O sadece bir varlıktır.
 
Milyonlarca Türk insanı boş gezerken, emeklilerimiz inim inim inlerken, asgari ücretliler ile çiftçilerimiz kendilerine uzanacak şefkatli bir el beklerken, 3-4, 8-10 ayrı kurumdan 176 bin lira aylık almanın mantığı olabilir mi?
 
Böyle bir adaletsizliği sadece maaşları alan bürokratlara yıkmakta büyük haksızlık olur. Böyle bir tabloya zemin hazırlamak, seyirci kalmakta büyük suçtur-günahtır. Demokrasinin olmadığı yerde de her türlü hırsızlık, her türlü vurgun kaçınılmaz olur. Ezilen yine gariban olur.
 
Türkiye’de ortalığa saçılan pisliğin miktarı uzayıp gidiyor ama ortalığa saçılan pisliklerin suçlusu yok gibi. Sanki saçılan pislikler insan eli değmeden kendiğinden oluşan pislikler miş gibi.
 
AKP’nin önde gidenlerine sormak gerekiyor. Beyler, yoksa GANİMET mi paylaşılıyor?
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Kuş Katliamı Önlenmeli19 Ağustos 2022 Cuma 09:31
 • TİY’li Olmak Sevda İşidir12 Ağustos 2022 Cuma 09:20
 • Pazarlarda Ali-Cengiz Oyunu!5 Ağustos 2022 Cuma 11:16
 • Akdeniz’de Borçlanma Yetkisi5 Ağustos 2022 Cuma 08:58
 • Baharlı’da Dere Faciası29 Temmuz 2022 Cuma 17:43
 • Yabancılar Meselesi22 Temmuz 2022 Cuma 09:34
 • Sabırlı olun!8 Temmuz 2022 Cuma 09:10
 • Yalakalar İşbaşında1 Temmuz 2022 Cuma 08:23
 • Ali Erbaş’ın Eşinin Çantası24 Haziran 2022 Cuma 08:50
 • Akıllı Davranın19 Haziran 2022 Pazar 14:51
 • Böyle ayıp olamaz!17 Haziran 2022 Cuma 10:39
 • Tüm zorluklara rağmen ER-ZA’da yoğun mesai 10 Haziran 2022 Cuma 08:46
 • Gitmesi Gerekenler Gidecektir3 Haziran 2022 Cuma 09:24
 • Enkazı kim kaldıracak?27 Mayıs 2022 Cuma 08:25
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1