Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Av. Ozan Varal

9 Temmuz 2021 Cuma 08:51
Mehmet Can BULUT
Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, vatandaşların sorunlarına çözüm üretebilmek adına hergün yaklaşık 15 saat çalıştığını, buna rağmen yorulmadığını belirterek “Koştukça, çalıştıkça açılıyorum. Yorgunluk hissetmiyorum” dedi.
 
Tarsus’a bağlı tüm mahallelerde tespit edilen sorunların giderilmesi için muhtarlarla sıkı bir diyalog içerisinde olduklarını, tespit edilen sorunları da önem sırasına göre Mersin ve Tarsus Belediye ekipleri vasıtasıyla çözmeye çalıştıklarını ifade eden CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal daha sonra söyle devam etti:
 
“AKP zihniyetinin tüm baskılarına rağmen CHP ilçe örgütü olarak belediyelerimizle birlikte halkımıza faydalı olmaya çalışıyoruz. Bir taraftan hizmet üretmeye çalışırken, diğer taraftan da AKP’nin adaletsiz tutum ve davranışlarına karşı koymaya çalışıyoruz. Örnek vermek gerekirse; kaldı ki vereceğim somut örnek gözler önünde duruyor. Saray rejiminin yanıp tutuştuğu Katar sevdası maalesef ki devam ediyor. Türk öğrenciyi bir dakika geç kaldığı için üniversite sınavına almayan zihniyet, Katar’lı öğrencileri sınavsız olarak Tıp fakültelerine ve diğer branşlara kabul edecek.
Böyle bir şey olabilir mi?
 
Kendi öz evladına her türlü kuralı uygulayacaksın, ama Katarlı’ya “buyur, emrin olur!” diyeceksin. Böyle bir anlayış içerisinde vatan sevgisi, vatan evladı sevgisi olabilir mi? Böyle bir uygulama, en hafif bir deyişle adaletsiz bir uygulama olacaktır. AKP zihniyeti ile onun eseri olan olumsuz kararlar bizi doğru bildiğimiz çizgiden kopartamayacaktır. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, çalışkan belediye başkanlarımızın azim ve inançları ile halkımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz.
 
İşimizin kolay olmadığını biliyoruz. Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensubu olarak daha çok çalışıp tüm zorlukları aşacağız ve genel iktidara halkımızla birlikte yürüyeceğiz. Kimsenin karamsarlığa düşmesine gerek yok. Bugün için insanlarımız yani dar gelirli vatandaşlarımız eziliyor olabilir ama bu düzen böyle gitmeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi kötü düzene dur diyecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın…”
*          *          *
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal çok çalışkan, çalışkan olduğu kadar da sabırlı bir insandır. CHP Tarsus ilçe örgütünde işlerin pek iyi olduğunu söylemek elbette mümkün değildir. Zaman içerisinde eksikliklerin giderilerek halkla daha sıkı bir kucaklaşma dönemine girileceğinden kuşku yoktur.
 
Gerçek olan o ki, Başkan Ozan Varal üstlenmiş olduğu görevi büyük bir sorumlulukla ve üzerine koya koya götürüyor. Genel kanı aynen böyle.
 

AKP ARTIK ŞEFFAF!
 
Yaptıkları işte, üstlendikleri görevde hile-hurdaya başvurmadan icra edenlere “şeffaf insanlar” denir. Şeffaf olan insanlarda şüphe yok ki, dürüst insanlardır. Dürüst insanlardan şüphe duyulmayacağına göre.
 

Yaklaşık 27 ay önce yapılan yerel seçimlerde dostları ile birlikte büyük bir başarı göstererek İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok Büyükşehir’i kazanan CHP’li belediyeler geride kalan 27 ay içerisinde şeffaf anlayışın ne olduğunu da kanıtladılar ülkemizde. Tam 19 yıldan beri Türkiye’de iktidar olan AKP ise daha 3-4 yıl önce Türkiye’nin en büyük il’lerindeki kendi belediye başkanlarını görevden almıştı. Hem de hiçbir açıklama yapmadan.
“Ben ne yaparsam doğru olan odur” mantığıyla. Hem de gözyaşlarına bakmadan.
 
Bugün ifade etmeye çalıştığım konu o dur ki, şeffaflığın ne olduğunu AKP’lilerde öğrenmişe benziyorlar. AKP’li belediye başkanlarına seslenen genel başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Belediyelerinizdeki ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde yapın” uyarısında bulundu. Sanki 20-25 yıldır Türkiye’yi AKP ve AKP’li belediyeler yönetmiyormuş gibi.
 
Hani zararın neresinden dönülürse kardır diye bir laf vardır ya tıpkı onun gibi.
 
Bundan böyle ne isteniyor AKP’li belediyelerden? Şeffaf olmaları isteniyor. Ya 19 yıldan beri (veya kimisi 94’den bu yana görevde olanların) yaptıkları şüpheli ihaleleri ne yapacağız? Onlar eskide kaldı deyip unutacak mıyız? Sağlam beyne sahip hiçbir insan gördüğü güzelliği de unutmaz, gördüğü-bildiği kötülüğü de unutmaz. Türk halkı AKP’nin genel ne yerel zihniyetinin ne olduğunu yakinen tanıdı, yakinen bildi. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gereği er ya da geç demokratik yollarla mutlaka yapılacaktır.
 
Türkiye bugün için içinde bulunduğu karanlık tablodan mutlaka kurtulacaktır.
 
Şeffaflığın ne olduğunu AKP’lilerde öğrenmişe benziyorlar! Sevindirici olan budur işte!!!
 
Türk insanı 128 milyar doların ne olduğunu hala öğrenemedi. AKP ve AKP’li belediyeler bundan böyle şeffaflaşsa ne olur, şeffaflaşmayıp aynen devam etseler ne olur. Boşaltılmadık kasa var mı hala?

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
 • Kuş Katliamı Önlenmeli19 Ağustos 2022 Cuma 09:31
 • TİY’li Olmak Sevda İşidir12 Ağustos 2022 Cuma 09:20
 • Pazarlarda Ali-Cengiz Oyunu!5 Ağustos 2022 Cuma 11:16
 • Akdeniz’de Borçlanma Yetkisi5 Ağustos 2022 Cuma 08:58
 • Baharlı’da Dere Faciası29 Temmuz 2022 Cuma 17:43
 • Yabancılar Meselesi22 Temmuz 2022 Cuma 09:34
 • Sabırlı olun!8 Temmuz 2022 Cuma 09:10
 • Yalakalar İşbaşında1 Temmuz 2022 Cuma 08:23
 • Ali Erbaş’ın Eşinin Çantası24 Haziran 2022 Cuma 08:50
 • Akıllı Davranın19 Haziran 2022 Pazar 14:51
 • Böyle ayıp olamaz!17 Haziran 2022 Cuma 10:39
 • Tüm zorluklara rağmen ER-ZA’da yoğun mesai 10 Haziran 2022 Cuma 08:46
 • Gitmesi Gerekenler Gidecektir3 Haziran 2022 Cuma 09:24
 • Enkazı kim kaldıracak?27 Mayıs 2022 Cuma 08:25
 • Artık Sevinelim20 Mayıs 2022 Cuma 08:41
 • Halkı sürekli ezen zamlar!13 Mayıs 2022 Cuma 14:26
 • Emekliler Unutuldu!6 Mayıs 2022 Cuma 12:23
 • Elektrik Faturaları Cep Yakıyor!29 Nisan 2022 Cuma 08:57
 • Ev Kirasından, Tüp Parasına23 Nisan 2022 Cumartesi 16:00
 • Tarsus piyasasının tanınmış teffecisine(!) 19 Nisan 2022 Salı 19:42
 • Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
  Oluşturma süresi(ms): -1