Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Mersin'de otogar sorunu

Encümen Otogar Kararını Verdi
Tarih: 21 Ağustos 2015 Cuma 08:52
Mersin'de otogar sorunu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Mersin Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı’nda, İçişleri Bakanlığı’ndan görüş alınarak otogarın kira sözleşme tarihinin 11 Şubat 2015 tarihinden 17 Nisan 2015 tarihine alınmasına karar verildi. 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı’nda, otogarın kira başlangıç tarihinin değiştirilmesine oy çokluğu ile karar verilirken, AKP’li iki meclis üyesi kamu zararı oluşabilir gerekçesiyle red oyu verdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin konuyla ilgili görüş talebi doğrultusunda İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından kiracının iradesi dışında gelişen olaylar nedeniyle işletme yapılamaması durumunda olaylarla ilgili gerekli tutanakların düzenlenerek ve bunlara dayanılarak Belediye Encümeni tarafından alınacak karar doğrultusunda sözleşmenin yenilenmesi ve kira başlangıç tarihinin 17 Nisan 2015 olarak değiştirilmesinde sakınca bulunmadığı belirtildi.

 

Şimdilik bu problemin çözüldüğünü ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bakanlıktan aldığımız görüşe dayanarak ‘Belediye Encümeni’nce hazırlanan raporlar çerçevesinde değerlendirmesini yapıp, karar verebilir’ şeklinde bir görüş ortaya çıktı. Biz de konuyu Belediye Encümeni’ne getirdik. İki meclis üyesinin dışında encümendeki diğer arkadaşlar 17 Nisan 2015 tarihini sözleşmenin başlangıç noktası olarak kabul etti. Dolayısıyla yapılan değerlendirmede de iki meclis üyesinin dışında bütün arkadaşların destekleriyle bu sözleşme tarihi 17 Nisan 2015 olarak belirlendi” şeklinde konuştu.

 

Bir önceki Belediye Meclisi’nde sözleşme tarihinin 17 Nisan 2015 olarak değiştirilmesi şeklinde taleplerinin olduğunu belirten otogar esnaflarından Sinan Koç,  “Birtakım siyası düşüncelerden kaynaklı bu kaosa gitme durumu varken, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu konuda üzerine sorumluluk alarak, İçişleri Bakanlığı’ndan görüş istedi. Daha sonra Bakanlık raporunun vermiş olduğu yetkiye dayanarak bugünkü encümende iki encümen meclis üyesi arkadaş, isimlerini bilmiyoruz ama yine daha önceki düşünceleri doğrultusunda işi kaosa sürmek için olumsuz görüş bildirmişler. Biz Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a, ekibine, bürokratlarına bu konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Bu meselenin Mersin’in meselesi olduğunu vurgulayan Sinan Koç, “Bu mesele Mersin’e gelen misafirlerin meselesi, tabii ki sonra da biz otogar esnafının meselesi. Burada herhangi bir rant, çıkar yoktu. Ama bazıları ne hikmetse burada bir rant varmış gibi, çıkar varmış gibi sorumluluk almaktan yana tavır takınmadı. Bu yasalar doğrultusunda yapılmış bir karar. Biz Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a tekrar teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte de başarılarının devamını diliyoruz. Bu konu kapandı. Bundan sonra kiracılık sıfatımızla yüklenici firmayla birlikte, ortak olmak isteyen bütün esnaf arkadaşlarla bu işe devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1