Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

İHANET TEZKERESİ!!!

İHANET TEZKERESİ!!!
Tarih: 8 Ekim 2012 Pazartesi 10:41
İHANET TEZKERESİ!!!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
            04.10.2012 tarihinde TBMM gizli oturumunda görüşüldükten sonra AKP ve MHP oylarıyla kabul edilen ve Suriye’yi hedef alan sınır ötesi operasyon tezkeresi, iddia ediyorum tam bir İHANET TEZKERESİ-dir.
 Bu tezkere; sıcak para gelmesi uğruna Mehmetçiğin kanını satma tezkeresidir!
Haçlı Ordularının yaptıklarını Mehmetçiğe  yaptırma  tezkeresidir!
Mehmetçiğin  ABD ve İsrail çıkarları uğruna ateşe atılması tezkeresidir!
 Ve tekrar ediyorum tam anlamıyla bir ihanet tezkeresidir! Çünkü Türkiye’nin hiçbir çıkarı yoktur; ABD ve İsrai’in çıkarı vardır. Türk milleti buna asla müsaade edemez, etmemelidir.
           İddia ediyorum, Türkiye ile Suriye arasında provokasyon yaratma duasına çıkan  ve Suriye’ye saldırma bahanesi yaratmak için adeta tutuşan Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu, nihayet muratlarına erdiler.
            Kuzey Irak’tan binlerce terörist girdi, yüzlerce Mehmetçiğimizi şehit etti. Buna rağmen bir kez olsun Kandil’e, bir kez olsun Barzani üzerine asker gönderilmedi. Ama Suriye tarafından bir havan topu geldi diye, yarım saat sonra 30’dan fazla Suriyeli katledildi.
            Akçakale’ye düşen ve 5 yurttaşımızın ölümüne sebep olan bu havan topunu kim kullandı?  Havan topu mermisi hangi ülkeye ait? Provokasyon mu?  Kaza ile mi geldi, bilerek mi atıldı!... hiç araştırılmadan, bir gece ansızın AKP ve MHP oylarıyla, “Yabancı ÜLKELERE(!) savaş açma yetkisi verildi BOP eşbaşkanına!
Alman istihbaratına göre yüzde 95’i yabancı olan Suriye’deki saldırgan güçlerin hezimete uğramaya ve dağılmaya başladığı bir süreçte Türkiye’ye bir havan topunun düşmesi ve bu bahane ile Suriye’deki bazı mevzilerin vurulması, Suriye’nin düşmanlarına hem destek, hem moral, hem de güven sağlamıştır. Bu tutum aynı zamanda yeni ve daha büyük provokasyonların olmasını da tetiklemiştir.
3-4 ay önce ABD’de  savaş oyunu, olarak oynanan oyun; Türkiye ile Suriye arasında gerçek savaşa dönüşüyor. Antep’te  bomba yüklü araç  patlıyor, Akçakale’ye havan topu düşüyor ve Türkiye Suriye ile savaştırılana kadar devam edeceği bu oyundan anlaşılıyor.
            Başından beri böyle bir provokasyon bekleniyordu ve bundan sonra daha büyük provokasyonların olması  ihtimali çok fazla. Çünkü ABD Türkiye’yi Suriye’nin üzerine sürmeye ve Irak’ta olduğu gibi Suriye’nin kuzeyinde de bir Kukla Devlet oluşturulmaya çalışılıyor.         
            Daha 2 yıl öncesine kadar dünyanın en iyi iki dost hükümeti gibi görünen Tayyip Erdoğan ve Beşar Esad  Hükümetleri, neredeyse birbirlerinin kanını içse yürekleri soğumayacak birer düşman haline geldiler. Bunun tek sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hatta iddia ediyorum son 18 aydır Suriye’de ve Türkiye’de yaşananların bir numaralı sorumlusu da yine Tayyip  Erdoğan’dır. Çünkü O! ABD’ye tam teslim olmuş ve asla emrinden çıkmayan bir “görevli”dir.  Amerikalı yetkililerin biri gitmeden diğerinin gelmesi, CIA Başkanının Türkiye’de hangi konularda gizli toplantılar yaptıkları şimdi daha iyi anlaşılıyor.
 Suriye’ye karşı saldırı planları bu toplantılarda kararlaştırılıyor.  Suriye’ye giden bombalar ve silahlar Türkiye’den gidiyor. Suriye’de savaşanlar üs ve karargah olarak Türkiye topraklarını kullanıyor. AKP hükümeti bu teröristlere dokunulmazlık sağlıyor.
             Irak’ın işgalinde de ABD’ye her  türlü desteği verenler  ve Irak’ın kuzeyinde Kukla Devlet’in kurulmasını sağlayanlar ve  himayelerine alanlar, aynı şekilde bu kez de Suriye’nin kuzeyinde bir kukla devlet inşa etmeye başladılar. Açılımlarla ve Habur karşılamalarıyla azdırılan PKK, Suriye’ye saldırılarla birlikte daha da azgınlaştı.
            Aklı başında olan ve azıcık düşünme yeteneğine sahip olan herkes biliyor ki  Suriye kendi içindeki hainlerle uğraşırken kalkıp bir de Türkiye’ye bırakın havan topu atmayı, en küçük zarar vermeyi bile göze alamaz da, almaz da… Ama Kurdun kuzuyu yeme bahanesi üretmesi gibi  Suriye’ye saldırmak için bahane arayanlar,  kaşla göz arasında “Yabancı ülkelere  asker gönderilmesi ve görevlendirilmesi yetkisini “Ben padişahım” diyen ABD’nin emirerine  tam yetki verdiler.
            2. Dünya Savaşı’nın çıkmasına sebep olan Adolf Hitler’e de böyle yetki verilmişti.
            AKP iktidarı sayesinde Türkiye; komşularının hem düşmanı hem de hedefi durumuna düşürülmüştür. Suriye, İran, Irak, Rusya, Çin, Hindistan başta olmak üzere, dünya nüfusunun yüzde 70’ini karşımıza alan bir pozisyon yaratıldı. Bu durumda en büyük zararı Türkiye’nin göreceği açıktır. ABD’den ve NATO’dan yardım ve destek bekleyenler, isteyerek girdikleri kör kuyudan asla çıkamayacaklardır.
            TBMM’de artık milli iradenin değil, BOP eşbaşkanının iradesi hakimdir. Yeni Damat Ferid’ler  Yeni  Sevr’i uygulamak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Ama dün olduğu gibi bugünde  başaramayacaklar. O çok güvendikleri Amerika, değil piyonlarını, kendini bile kurtaramayacaktır. Çünkü karşılarında Türkiye-Kürdüylle, Alevisiyle-Sünnisiyle… Büyük Türk Milleti var.
 
 
Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1