Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Yenice Muhtar Adayı Haydar Yılmaz, Akdeniz’e Konuştu

“Halkımızın bana muhtarlık beratını vereceğine yürekten inanıyorum”
Tarih: 12 Şubat 2019 Salı 11:56
Güncelleme: 12 Şubat 2019 Salı 11:59
Yenice Muhtar Adayı Haydar Yılmaz, Akdeniz’e Konuştu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
61 yıl Belediye hizmetlerini direk almasına rağmen 2014 yılında Belediyesi’ni kaybederek mahalle konumuna getirilen Yenice’nin tüm sorunlarına vakıf olan Muhtar adayı Haydar Yılmaz, gazetemize verdiği röportajda hizmete hazır olduğunu ifade ederek, “Halkımızın bana muhtarlık beratını vereceğine yürekten inanıyorum” dedi.
 
İşte Yenice halkı tarafından sevilen Haydar Yılmaz’la yaptığımız röportaj…

 
AKDENİZ: Neden muhtar adayı oldunuz?
 
HAYDAR YILMAZ (H.Y.) : Ben uzun yıllar, hizmet kurumu olan TEDAŞ’ta çalıştım ve ilçe müdürlüğünden emekli oldum. Vatandaşa hizmet etmeyi seviyorum.
 
AKDENİZ: Muhtarlık görevine seçilirseniz temel ilkeniz ne olacak? Yenice Belediye’den mahalleye dönüşmüş bir yerleşim yeri. Sorunlara nasıl çözümler bulacaksınız?
 
H.Y.: Etnik ve siyasi kimlik farkı gözetmeksizin eşit hizmet ana ilkem olacak.
Yenice büyük bir coğrafya üzerine kurulmuş on bin civarında nüfusa sahip 1953-2014 yılları arasında belediye hizmeti almış bir mahalledir. Aslında Yenice’ye bir ilçede olması gereken hizmetlerin büyük bölümü, geçmişte belediye başkanları tarafından kazandırılmış. Bu noktada vefat eden belediye Başkanlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, yaşayanlara ise şükranlarımı iletiyorum.
 
Asıl sorun geride kalan 5 yılda yani Belediye kapatıldıktan sonra, Yenice’nin yeteri kadar hizmet alamamasındadır. Mevcut muhtar arkadaşımızın yeterli hizmet üretememiş ve başarısız olmuştur. Değişim zamanı gelmiştir. “Yenilik, değişim” inanın beni heyecanlandıran kelimelerdir.
 
Sorunları nasıl çözeceğimi şöyle özetleyebilirim… Öncelikle iletişim yoluyla çözülmesi bekleyen problemleri kısa süre içerisinde çözeceğim. Yenice’nin, Tarsus Belediyesi veya Mersin Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla çözülmesi gereken sorunlarını programlandırıp, iletecek ve bu işlerin yakın takipçisi olacağım. Bunun yanında Devletimizin diğer kurumları tarafından çözülecek sorunlarını da yine aynı şekilde programlandırıp, yakın takipçisi olacağım. Toplumsal sorunları ise akil insanlar ve mevcut sivil toplum kuruluşlarıyla sağlayacağımız diyalog ile çözeceğiz. Yenice’de bulunan resmi kurumların sesi olacağım. Okullar, sağlık ocağı, kütüphane veya diğer kurumlarımız bizlerin baş tacı olacaktır.
 
AKDENİZ: Muhtar olursanız farkındalığınız ne olacak?
 
H.Y: Halkıma kesinlikle yalan söylemeyeceğim. Muhtarlık bürosunu daha başka bir alanda, tam işlevsel hale getireceğim. Azalarımla ekip olarak çalışacağım. Muhtarlık binamızda bir bayan ve bir erkek halkımıza hizmet sunacaktır. Aktif olacağım, hantal muhtarlık sistemini kesinlikle kabul etmiyorum. Yenice’nin gençlerini kesinlikle sosyal hayata motive edeceğim. Yenicespor futbol takımını güçlendireceğim. Artık spor organizasyonlarını muhtarlık ve gençlik el ele oluşturacaktır. Halkımızla birlikte Uğur Mumcu Parkı’nı yeniden işlevsel hale getireceğiz. Mevcut Halk Eğitim kurslarını çeşitlendireceğiz. Yenice Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni etkin hale getirmek için çaba göstereceğiz. Yenice futbol sahasının, İnönü Barış Parkı’nın ve diğer hizmet birimlerinin daha iyi hizmet vermesi için köprü vazifesi vereceğiz. Hangi parti kazanırsa kazansın, bir belediye ünitesinin mahallemizde kurulmasını kesinlikle sağlayacağız. Yenice son dönemlerde ciddi göç almıştır. İnsanlar, yaşadıkları bölgelerdeki sorunlar nedeniyle Yenice’ye yerleşmişlerdir. Bu insanlar bizim baş tacımız, misafirlerimizdir. Ortak yaşam çerçevesinde onlarında sesi olacağız. Ayrıca çevre işyerlerinde çalışan işçi kardeşlerimin kesinlikle sesi ve güvenceleri olacağım. İstihdam konusunda bu işletmelerle diyalog içerisinde olacağız. Bu hizmetlerin hayata geçmesi noktasında halkımız kesinlikle bana güvensin.


 
AKDENİZ: “Azalarımla birlikte hizmet vereceğim” demiştiniz. Azalarınız kimlerden oluşuyor?
 
H.Y.: Azalarımın hepsi de Yenice’de sevilen ve halkımıza güven veren ve de en önemlisi Yenice’ye hizmet aşkı ile yanan kişilerdir.
 
Süleyman Bıçak, Turgut Özdemir, Ali Toksöz, Menderes Ateş, Gökmen Biçer, Bayram Sağır, Peyami Kiriş, Özgür Çelik
 
AKDENİZ: Son söz olarak ne söylemek istersiniz?
 
H.Y.: İnanın Yenice’nin tüm sorunlarını çalışarak rahatlıkla çözeriz. Ancak ülkemiz ekonomik alanda yangın yeri. Bu ortamda seçime giriyoruz. Hepimizin işi zor. Halkımızın bana muhtarlık beratını vereceğine yürekten inanıyorum. Tüm Yenice halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 
Bu haber toplam 10668 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1