Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

TÜRKAV Tarsus Şube Başkanı Abdullah Seki'den çağrı

“15 Temmuz’da başarılı olamayanlar, şimdi de ekonomi silahını kullanıyor”
Tarih: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:58
TÜRKAV Tarsus Şube Başkanı Abdullah Seki'den çağrı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Tarsus Şube Başkanı Abdullah Seki, ülkemiz üzerinde şimdi de ekonomik savaş oynandığına dikkati çekerek, “15 Temmuz’da başarılı olamayanlar şimdi de ekonomi silahını kullanmaya başladılar” dedi.
 
Kamuoyuna çağrıda bulunan Başkan Abdullah Seki, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunlara değindi:
“Bilindiği üzere insanlık tarihi milletler mücadelesinin oluşturduğu dinamiklere göre şekillenir, tarih ve coğrafya milletlerin varlığını, geleceğini belirleyen önemli etkenlerin başında yer alır.
 
Aziz milletimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçerek, Cumhuriyetimize 100 yıl ömür biçenlerin oyununu bozmuştur. Bu güçler 100 yıl önce bizi bu coğrafyadan silmeye çalışmışlar, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk milleti buna müsaade etmemiştir. Yedi düvele karşı kurtuluş mücadelesini vermiştir.  Düşman hesabı Atatürk sonrasına bırakmıştır. İkinci dünya savaşına katılmama becerisini gösteren ülkemiz, ne yazık ki fatura kesilmekten kurtulamamıştır. İçişlerimize müdahaleler başlamış, milli eğitim sistemimize el atılmış, daha sonra milli istihbarat teşkilatı derken adamlar ciğerlerimize kadar girmiş, istedikleri hükümetleri iş başına getirmiş, işine gelmeyeni darbelerle, muhturalarla indirmiş, en son içerdeki  işbirlikçileri vasıtasıyla 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunmuşlardır.
 
Milletimizin ferasetiyle bu tehlike atlatılmış, devletimiz Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçerek bu tehlikelere karşı önlem almıştır. Bütün mesele Türkiye'nin bu hegemonik güçlere karşı göstermiş olduğu milli duruştur.
 
Bu güçler, bölgesindeki dengelere müdahale edebilen   güçlü bir Türkiye istemiyor, çünkü geçmişimizden korkuyorlar. Türkler güçlenirse dünyaya nizam getirir, adalet getirir. Bugünkü sömürü düzeninin hegemonik güçlerinin bütün endişesi budur.
 
Bugün özellikle dolar ve yabancı paraların Türk milli parası karşısında yükselmesi bunun sonucudur.
 
Daha önce Türkiye'yi 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ele geçirmeye çalışan bu güç, bunda başarılı olamayınca ellerindeki en büyük silah, ekonomi silahını kullanmaya başladılar. Türk milleti bir karar vermelidir, ya onurlu ve dik duruşunu sürdürerek dünyada söz sahibi bir ülke olacak, ya da kendisine biçilen rolü oynayan uydu bir devlet olacak.
 
Sonuç itibariyle; Türkav Tarsus şubesi olarak...
 
Ülkemizin önünde, iki seçenek bulunduğunu düşünmekteyiz.
 
Ya.., Dünyayı yöneten, hegemonik güçlerin uydusu olacağız..,
 
Ya da..,her alanda sahip olduğumuz muhteşem potansiyelleri harekete geçirerek, dünyayı yönetenlerin arasında yer alıp hakkın ve hakikatin sesi olacağız .
 
Yani , ya efendi ... ya köle...
 
Efendi olmak için risk almak, "sürekli azarlanan, ayar verilen" bir köle olmaktan çok daha onurlu bir davranış olduğu inancındayız..”
 
 Türkiye’yi küresel bir güç yapmanın hayali kuranların ve bu hayalin hasretiyle hareket edenlerin muzafferiyetiyle sonuçlanması en büyük dileğimizdir ...
 
 5000 yıllık geçmişimiz ve 2000 yıllık devlet geleneğimizden aldığımız güçle, 300 yıllık geçmişi olan derleme toplama bir devletin ekonomik gücü bizi asla korkutamaz ve diz çöktüremez.
En son kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi..,
 
EY TÜRK ! TİTRE VE KENDİNE DÖN...
Sensiz bir tarihin bile yazılamayacağını unutma,   Ecdadının dünyayı titrettiğini unutma,
Türk milleti olarak en zor döneminde Atatürk' ün önderliğinde yedi düvele karşı kurtuluş mücadelesini kazandığını unutma,
Bu emperyalist sömürücülerin oyununa gelme Devletine sahip çık,
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

 
Bu haber toplam 2423 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1