Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

TSS'de Ömür Boyu Yenileme Garantisi Ne Demek?

Sağlık
Tarih: 9 Ocak 2024 Salı 17:56
TSS'de Ömür Boyu Yenileme Garantisi Ne Demek?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde ömür boyu yenileme garantisi uygulamasını içeren ve içermeyen paketler sunabilir.
 
Sunduğu gelişmiş hizmet ve geniş hastane ağı sayesinde tamamlayıcı sağlık sigortası, oldukça kapsayıcı bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almanıza olanak sunan tamamlayıcı sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi başta olmak üzere pek çok farklı avantajı da beraberinde getiriyor. Bu sigorta türü, özellikle 2013 yılında Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle birlikte hayatımıza giren ömür boyu yenileme garantisi ile dikkat çekiyor. Ömür boyu yenileme garantisi nedir ve avantajları nelerdir, birlikte bakalım.   
 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?
 
Ömür boyu yenileme garantisi, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan bir taahhüttür. Bu garantinin temel özelliği, sigorta şirketinin poliçe kapsamını değiştirmeme ve ömür boyunca yenileme taahhüdünde bulunmasıdır. Yani sigorta şirketi, mevcut tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizde yer alan teminatları ve ödeme limitlerini aleyhinize değiştirmeme sözü verir.
 
TSS ömür boyu yenileme garantisi, birçok avantajı beraberinde getirir. Bu garantinin olmadığı bir sigortalılık döneminde sigorta şirketi mevcut ya da potansiyel hastalıklar için ek primler, limitler, katılım payları gibi ek ödemeler getirebilir veya bu riskleri teminat dışı bırakabilir. Ancak ömür boyu yenileme garantisi şartları altında, primler dahil olmak üzere sigorta koşulları aleyhinize değiştirilemez.
 
Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde ömür boyu yenileme garantisi uygulamasını içeren ve içermeyen paketler sunabilir. Bu nedenle, ömür boyu yenileme garantisi olan bir poliçe tercih ederek bu avantajları ilk etapta güvence altına alabilir ve özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Avantajları Nelerdir?
 
TSS ömür boyu yenileme garantisi nedir sorusunun cevabını detaylı olarak inceledikten sonra bu uygulamanın sigortalıya getirdiği faydalara değinmek gerekir. Ömür boyu yenileme garantisi sunan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:
 
  • Sonradan ortaya çıkan hastalıklar için TSS poliçesinin teminat kapsamı daraltılmaz ve yüksek ek primler uygulanmaz. (İlk sözleşme tarihinde kapsam dışı bırakılmış bir hastalık varsa, yenileme garantisi alınsa bile sigorta yine de bu hastalığa dair masrafları karşılamaz.)
  • Ömür boyu yenileme garantisine hak kazandıktan sonra kanser başta olmak üzere ağır maliyetli hastalıklara dair tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.
  • Teminat limitleriniz düşürülemez.
  • Katılım payı oranlarınız arttırılamaz.
  • Tazminat ek primi uygulanamaz.
  • Bu uygulamaya hak kazandığınız zaman yıllık olarak ödemekle yükümlü olduğunuz prim tutarı, yenileme döneminde belirlenmiş olan zam oranlarından daha yüksek olamaz.
  • İlk sözleşme tarihinde geçerli olan tüm özel şartlar, ömür boyu yenileme garantisine dahil edilir, kişiden kişiye farklılık göstermez ve herkes için geçerlidir.
 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nasıl Alınır?
 
Ömür boyu yenileme garantisi verme sürecinin işleyişi şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler 3 yıl sigortalılık süresi sonunda yapacağı değerlendirmede bu garantiyi verirken başka şirketler daha uzun bir süre sonunda verebilirler. Bu sürenin sonunda sigorta şirketi tarafından sigortalı kişilerin sigortalı olduğu süre boyunca geçirmiş oldukları tüm hastalıklar ve sağlık poliçelerinin kullanım durumu ayrıntılı olarak incelenmektedir. Söz konusu inceleme ile birlikte kişilerin ömür boyu yenileme garantisine uygun görülmeleri durumunda sigorta şirketi tarafından kişilere ömür boyu yenileme garantisi verilmektedir.
 
Siz de ömür boyu yenileme garantisi sunan tamamlayıcı sağlık sigortanızı Hepiyi Sigorta’dan yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi ömür boyu garanti altına alabilir ve rahat edebilirsiniz.
 
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1