Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Bebek açıklamada bulundu

Güncel
Tarih: 11 Eylül 2021 Cumartesi 12:28
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Bebek açıklamada bulundu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Geçtiğimiz günlerde Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığına atanan Ahmet bebek, basın toplantısı düzenleyerek değerlendirmelerde bulundu.
 
Bebek, şunlara değindi:

 
“Yüce Allah’ın nasibi, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit YILDIRIM’ın takdirleri ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanımız Sayın Murat SEZER’in tensipleriyle 18.08.2021 tarihinde Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine başlamış bulunmaktayım. Bu vesile ile başta Sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit YILDIRIM’a ve göreve başladığım günden bu yana desteklerini esirgemeyerek bizleri yalnız bırakmayan tüm gönüldaşlarıma teşekkürlerimi arz ediyorum.
 
Ülkü Ocakları, kuruluşundan bu yana yüce milletinizin bekası uğruna büyük bedeller ödemiş, her cepheden Türk varlığının sinesine dayatılan bozgunları bertaraf etmiştir. Gencecik evlatlarını şehit vermiş, nice zulümleri zindanlarda, meydanlarda göğüslemiştir. Tarsus Ülkü Ocaklarımız da bu mücadelede büyük cefalarla çile çizgisinin üstünde büyümüş, gelenekleri ile kök salarak bugünlere gelmiştir. Büyük Türk Asrı mücadelesinin pınarı olan ocağımız, bugün asil milletimize hizmetkâr evlatlar yetiştirmektedir. Bugün ülkemizin ve şehrimizin her bir köşesinde çorak toprakları sulayan, fidan olup yeşermiş bir Ocaklıya rastlarsınız. Tekraren ilan ediyoruz ki, çatımız kutsal, mekanımız şen, hedefimiz gelecektir. Bu vesile ile Tarsus Ülkü Ocakları Başkanlığı yaparak dumanımızı tüttüren tüm başkanlarımıza huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
Atalarımızın “taş taşa değmeyince duvar olmaz” düsturu uyarınca her ülküdaşımız bizim yol arkadaşımız, şükür sebebimizdir. Bu ocakta birçok Ocaklı kardeşimizle hatıralarımız vardır. Ocak tüm gönüldaşlarımıza mihmandarlık yapan bir çatıdır. Çatımızın altında liderimize ve davamıza bağlı, fitne ve fesattan, uzak herkesin yeri ve değeri vardır. Ülküdaşlık hukukumuz kardeşliğimiz, teşkilat geleneğimiz bu kutsal yapı içerisinde yarınımızı aydınlatacak olan tecrübemizdir. Bilge Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ’nin belirttiği gibi “Ayaklarımız yerden kesilmemek kaydıyla parmaklarımızın ucuyla yıldızlara ulaşabilmeliyiz”. Bu düstur üzere tüm ülküdaşlarımı birlik ve beraberlik içerisinde, kol-kola, ter-tere, nefes nefese vererek dosdoğru istikamete hizmet etmeye davet ediyorum.
 
Tarsus Ülkü Ocakları olarak başta şahsım, yöneticilerim, teşkilat mensuplarımız ve tüm gönüldaşlarımızla birlikte yine gönüllerin hoş olacağı, milletimizin ruh tarlasını yeşertecek bir döneme yöneliyoruz. Salgın tedbirlerinin normalleşmesine binaen bu ay itibariyle şehrimizde bulunan tüm ortaöğretim kurumlarında ve üniversitemizde teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlayıp yoğun bir çalışma dönemime gireceğiz. Seminerler, etkinlikler, konferanslar, sportif faaliyetler, konserler, eğitim ve kültür faaliyetleri, proje yarışmaları, fikir ve liderlik programları ile verimli bir süreci başlatıyoruz. Bu programlarımızı zaman geldiğinde bültenler ve sosyal medya aracılığı ile sizlere ulaştıracağız.
 
Tarsus, kadim Dünya tarihinin büyük öneme haiz kutsal bir şehridir. Demografik yapısıyla binlerce yıldır huzurun ve kardeşliğin şehri olmuştur. Geleceği, örfü ve hassasiyetleri ile Millî kimliğimizi şehir kimliği ile bütünleştiren bu şehrin birleştirici unsur olma durumunu muhafaza edeceğiz. Gençlerimizi de Tarsus kimliğinin aidiyeti, millî şuur ve kültürel birlik üzerine şekillendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu doğrultuda Torosların eteklerindeki kara çadırda yaşayan kara çocuklardan tutun da çarşıda simit satan gencimizin dahi hayalini temsil etmek Ocaklıların hedefidir. Bu şehrin çocuklarını madde bağımlılığı, kültürel erozyon, gayrımillî düşünceler, deizm ve ateizm gibi tehlikelerden korumak, Türk milletine, değerlerine, devletine ve ailesine bağlı bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız.
 
Kıymetli hemşerilerim,
Ocaklı çocukları sevin ve onlara güvenin. Sizlerin de bildiği üzere bu dava bir bayrak yarışıdır. Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, “Celâdet yüksek kayalarda yuva kuran kartallar gibi eğilmez başlarda kanat çırpar” ifadelerinde haksızlığa karşı eğilmeyen, bükülmeyen Ocaklı olmayı öğütlemektedir. Bizden öncekilerden devraldığımız bu mücadeleyi ardımızdan gelenlere hakkı ile teslim etmek biz Ocaklıların boyun borcudur. Bu minvalde daha önceki çalışmalarında büyük özveri gösteren, gayret sarf eden, gecesiyle gündüzüyle güzel çalışmalara imza atarak bayrağı şahsıma devreden Ocak başkanımız, Sayın Ziya KÖRÜKLÜ ve ekibine çalışmaları ve emekleri için ayrıca teşekkür ederim.
Ocaklı olmanın haklı gururunu her daim yaşamak ve yaşatmak ümidiyle çıktığımız bu yolda kardeşlik ve ülküdaşlık hukukumuz daim olacaktır. Birlik ve beraberliğimiz bozulmayacaktır.
Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Bozkurtlar Diridirler ve daha da Dirileceklerdir.
Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin…
Ne mutlu türküm diyene”

 
Bu haber toplam 606 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1