Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Eğitim-İş’ten Mersin’den yapılan paylaşıma sert tepki

“Burası Mustafa Kemal'in ve bu uğurda can veren vatanseverlerin ülkesidir”
Tarih: 12 Kasım 2019 Salı 08:28
Tarsus Eğitim-İş’ten Mersin’den yapılan paylaşıma sert tepki
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Eğitim-İş Sendikası Tarsus Şubesi tarafından, 10 Kasım’da Mersin’den MEM şube müdürünün paylaşıma sert tepki geldi.
 
Yarenlik Alanı’nda düzenlenen ve birçok demokratik kitle örgütünün destek verdiği açıklama ile tepkisini gösteren Eğitim-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık, “. Burası Mustafa Kemal'in ve bu uğurda can veren vatanseverlerin ülkesidir” dedi.
 
“Türkiye Cumhuriyeti'nde her gün emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin mezarlarında kemiklerini sızlatmaya devam edeceğiz. Eğitim Bir Sen şube başkan vekili Ertuğrul Yıldız'ın 10 Kasım'da atmış olduğu'' Bugün eksen kaymasının nirvanaya ulaştığı bir gün. Bazı arkadaşlarımızın paylaşımları İskilipli Atıf Hoca'nın ve islam alimlerinin kemiklerini sızlatmıştır. Diyor. Peki İskilipli Atıf Hoca kimdir?

Mustafa Sabri ile birlikte İskilipli Âtıf Hoca, Teali İslam Cemiyeti’ni birlikte kurmuş ve fiilen yönetmiştir. Bu cemiyetin, Anadolu’da Kurtuluş Savaşı’nı örgütlemeye çalışan Mustafa Kemal ve arkadaşları ile ilgili bildirilerinden birini okuyalım:

“...Yazık ki halkımız Talât, Enver, Cemal, Mustafa Kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakârlığı yapmıyor. İngilizleri kızdırdınız, üzerimize Yunanlıları musallat ettiler. Şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine Yunanlılarla harbe tutuşuyorlar. Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır. Harp yıllarında sizleri cepheden cepheye sürükleyen ve din kardeşlerinizin suçsuz yere ölmelerine sebep olanlar arasında Mustafa Kemal, Ali Fuat, Bekir Sami gibi zalimler de vardı. Siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?

Elinize aldığınız bu fetva Allah’ın emridir, padişah fermanıdır. Sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz. Bunların vücutlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümanlık için farz olmuştur...” 10 Kasımda yapılan paylaşımlar bu adamların kemiklerini sızlatıyormuş
Yazık çok yazık.''Tweeti milli mücadelede hayatını yitirmiş İngiliz, Fransız ve Yunan mandası altında onların izin verdiği ölçüde inancını kültürünü yaşamayı reddetmiş Tam Bağımsız Türkiye için Mücadele etmiş, kefen parasının yanında hayatını da ortaya koymuş gerçek islam alimlerinin ve vatanseverlerin kemiklerini sızlatmıştır. Kendi inancını, kültürünü bağımsız bir ülkede yaşamayı, sendikacılık yapmayı ve hatta şube müdürlüğü yapmayı bu insanların kanlarıyla canlarıyla ödedikleri bedel sayesinde olduğunu unutanlara bir daha hatırlatmak gerekiyor.

Burası Mustafa Kemal'in ve bu uğurda can veren vatanseverlerin ülkesidir. Burası tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye Cumhuriyeti'nde her gün emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin mezarlarında kemiklerini sızlatmaya devam edeceğiz.''

 
Bu haber toplam 2790 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1