Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Nurcan Yıldız, Mersin Milletvekilliğine a. adaylığını açıkladı

Siyaset
Tarih: 14 Mart 2023 Salı 19:57
Güncelleme: 14 Mart 2023 Salı 20:01
Nurcan Yıldız, Mersin Milletvekilliğine a. adaylığını açıkladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Uzun yıllardır Tarsus’ta tekstil sektöründe başarılı çalışmalara imza atan iş kadını Nurcan Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Milletvekilliğine aday adayı olduğunu resmen açıkladı.
 
Partisinin Tarsus İlçe binasında düzenlenen toplantı ile vekilliğe talip olduğunu paylaşan Nurcan Yıldız’ı, partili yöneticiler, partililer ve yakınları katılım gösterdi.
 
CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Nurcan Yıldız’a çıktığı yolda başarı dileklerini iletti.
 
CHP’li Nurcan Yıldız ise, partililere ve kamuoyuna yaptığı açıklamada şunlara değindi:
 
“Bugün AKP iktidarının son bulmasını samimiyetle ve inanarak konuşabiliyorsak bunun mimarı Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur.İşte bu mücadelede Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçtirmek, bunun bir parçası olmak; hak, hukuk, adalet yolunda geleceğin aydınlık Türkiye'sine katkı sağlamak amacıyla CHP'den Mersin Milletvekili aday adayı oldum. Bugüne kadar birlikte mücadele ettiğim herkesten çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde doğmuş bir parti üyesi, bu partinin bir neferi olarak, yeni bir görevi sırtlanmaya hazır olduğumu ifade etmek istiyorum.
 
Cumhuriyetimizin 2.'nci Yüzyılında, partimizin iktidar atağı yaptığı bugünkü koşullarda milletvekili olarak ülke siyaseti alanına taşımak, partimize ve halkımıza hizmet etmek olarak görüyorum. Ülkemizi, tek adam rejiminden çıkaracağımız adaletli ve özgür bir ülke mücadelesinde taş üstüne taş koymak için yola çıkıyorum. Örgütümüzü, halkımızı yanımda görmek bana gurur veriyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyeti demokrasiyle harmanlama mücadelesini büyütmek için, örgütümüzün izniyle ve halkımızın desteğiyle, milletvekilliğine aday adayım.
 
Çıktığım bu yolda öncelikle her türlü desteği veren ve teşvik eden kıymetli eşim Cihan Yıldız'a, kızlarım Ceren Tutku Yıldız Pamuksüzer'e ve Asya Yıldız'a, damadım Çetin Pamuksüzer'e teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.
 
-BÜYÜK BİR FELAKET YAŞADIK
 
Öncelikle ülkemizin yaşadığı bu büyük afetten dolayı rahmetli olan vatandaşlarımıza cenabı Allah’tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar dilerken, tüm milletimize de sabırlar diliyorum.
 
Halkımız el birliği ile bu yaraları sarmaya devam ediyor, toplanan yardımlar halkın kenetlenmesi ile bu yaraları hep birlikte saracağımıza ben yürekten inanıyorum.Bu depremde zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyorum.
 
-MİLLEVEKİLLİĞİNE ADAY ADAYIYIM
 
Bugünkü basın açıklamamızın amacı yıllardan beri Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir üyesi, bir neferi olarak görevlerimi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum.
Ancak aktif siyasette yer almak ve Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarına giden yolda halkın vekili olarak 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mersin Milletvekili olabilmek için Milletvekili aday adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum.
 
- ATATÜRK'ÜN AYDINLIK YOLUNDA GELECEĞE YÜRÜYORUZ
 
Bizim amacımız "Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyen büyük önderimiz Atatürk'ün İlke ve İnkilapları doğrultusunda toplumumuzun sosyo ekonomik ve kültürel gücünü yükseltmek, ülkemizin içinde bulunduğu krizlere çözüm bulmak, yalan dolanlara son vermektir. Biz sosyal demokratlar, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, devrimciler olarak amacımız ve gayemiz nettir. Burada ben olurum başka bir arkadaşımız olur. Bu hiç önemli değil. Bizim gayemiz açık ve nettir.
 
 Bu yol meşakkatlidir, engellerle doludur. Ancak bizim çalışma gücümüz yerimizdedir. Geleceğin aydınlık Türkiye'sini hep birlikte kuracağız.Türk milletinin kudretini de, sağduyusunu da saygıdeğer halkımız 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimlerde gösterecektir.
 
Eğer aday gösterilir ve Milletvekili seçilirsem;Güzel kentimiz, güzel ilimiz ve güzel vatanımız Türkiye'miz için elimden geleni ve daha fazlasını yapacağıma burada huzurlarınızda söz veriyorum.
 
-ÇIKAR ÇETELERİ YURDUMUZUN HER KÖŞESİNİ TUTMUŞ
 
Menfaat çeteleri her köşeyi tutmuş, tehdit ve tehlikeler belini doğrultmuş. Ülkemiz bu zor zamandan geçerken bile bu menfaat sahipleri vatandaşların yaralarını sarmaktansa kendi çıkarlarını düşünerek hareket ettikleri ve bunların önüne geçilmediği için bu duruma karşı olan isyanımızı da buradan tüm Türkiye'ye haykırmak istiyoruz. Öfke ve nefret, özgürlük ve barış makyajı ile kirliliğini örtmeye niyetlenmiştir.
 
Şahsım ve kıymetli yol arkadaşlarım Mersin'imizden, Tarsus'umuzdan Türkiye'nin en ücra köşesine kadar bükülmez, eğilmez ve kırılmaz bir şekilde birliğin, kardeşliğin tebliğini göreceğiz. Burada bunu bir kez daha ifade ediyorum
 
-TÜM ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMIZLA BU YOLDA BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİZ
 
Diğer aday adayı arkadaşlarım ve halkımızla gireceğimiz bu mücadelede bulunmaktan iftihar ediyorum.Genel seçime gidilen bu süreç, sizinle bir arada olmak gerçekten toplumun bekası için önem arz etmektedir.
Milletimizin üzerindeki bulutları dağıtacak, ufkunu aydınlatacak, önünü açacak ve huzura kavuşturacak güçlü nefes olacak aday benimdir ve karşınızda hazırımdır.
 
-VATANIN HER KÖŞESİNE YAYILACAK RUH PARTİMİZDE VAR
 
Başkentimiz Ankara’dan vatanımızın her köşesine yayılacak milli ruh, partimizde mevcuttur. Tıpkı gerilmiş yaydan fırlayacak ok gibi, demetler halinde buradan hedefe kilitlenmiş bulunmaktayız. Korkuları kovacak, vehimleri ezecek, zalimleri sindirecek ses yurdumuzun dört bir yanına buradan dağılmak üzere ayağa kalkmıştır.
 
Huzuru müjdeleyecek, kavgayı bitirecek, sevgiyi getirecek, yoksulluğu tarihe gömecek ve işsizliği yok edecek olan altı okumuz sayesinde bu yoldan Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda devrimcilik ruhu ile başarılı bir şekilde çıkacağımızı tüm halkımıza beyan ediyorum. Her biri birbirinden değerli milletvekili adayı arkadaşlarımızla da ülkenin her yanına ses vereceğime söz veriyorum.
 
-SESİMİZE KULAK VER TÜRKİYE
 
Seçimlere kadar gittiğimiz her yerde ısrarla, kararlılıkla ve büyük bir inançla diyeceğiz ki ‘Sesimize Kulak Ver Türkiye’, "Çağrımıza Ses Ver Türkiye" ve biz durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz.Büyüklerimizin dediği gibi bugünün işini de yarına bırakmayacağız.
 
 Çıktığımız bu siyasi arenalarda kendi egolarımızı değil, milletimizin menfaatlerini düşünerek hizmette bulunacağız.Milletimizin her ferdiyle kucaklaşacağız.Türk, Kürt, Roman, sağcı, solcu, Alevi, Sünni kimseyi ayırmadan herkesle bir olacağız, beraber olacağız, bütünleşeceğiz. Biz seçim çalışmalarımıza büyük bir şevk ve azimle başladık ve büyük bir azimle de devam ediyoruz.Bu yolda yanımızda olan ve olacak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
-PARTİMİZİN TÜM ADAY ADAYLARI ÇOK KIYMETLİDİR
 
Partimizde milletvekili aday adaylığı için başvuran yada bundan sonra başvuracak olan arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, kısaca tüm aday adaylarımız bizim için eşsiz bir değerdir, çok kıymetlidir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak çıktığımız bu yolda, bizim amacımız, bizim hedefimiz sadece kendimizi yada birini milletvekili yapmak değildir. Koltuk hırslarına teslim olmuşları tatmin etmek için biz bu vatan mücadelesine girmedik.Biz bu mücadeleye Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için girdik. Yarının aydınlık Türkiye'sine giden yolda emek sarfetmek, bir tuğlada olsa katkı sağlamak için yola çıktık.Sözlerimi tamamlarken bir kez daha CHP Mersin Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.
 
Bu vesileyle aday adaylığı açıkladığımız toplantımıza teşriflerinizle şahsımı, partimizi ve partili yol arkadaşlarımızı onurlandırdığınız için siz saygıdeğer Basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Yolumuz açık ve aydınlık olsun ".
 
-DAHA ÇOK KADIN ADAY OLMALI
 
Geçtiğimiz günlerde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladık. Temennim odur ki, Milletvekilliği görevine çok sayıda kadın ve genç arkadaşımız adaylık başvurusunda bulunsun.  Kadınlarımız elini daha çok taşın altına koysun isterim.
 

Milletvekillerini doğuran, büyüten, yetiştiren kadınlarımız, mecliste hem anaç, hem otoriter, hem de eğitimci kişilikleriyle tarih yazarlar. Buna yürekten inanıyorum. Ülkemizde kadına verilen değeri hepiniz görüyor ve yaşıyorsunuz.Gençlerimiz ise işsiz, aşsız ve küskün. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadınlar ve gençler azınlıkta.Kadınların haklarını savunacak, gençleri anlayacak, dinleyecek vekillere ihtiyacımız var. Siyasette artık elini taşın altına koyacak çağdaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurduğu Cumhuriyet değerlerini en iyi şekilde koruyacak, gözetecek bireylere ihtiyaç var. Bilindiği gibi toplumu şekillendiren kadındır, kadın değişirse toplum da değişir.
 
SÖZÜMÜZ SÖZ: GENEL BAŞKANIMIZI CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ
 
14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimde Genel Başkanımız, Millet İttifakının Adayı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapacağımıza söz veriyoruz.14 Mayıs Pazar günü genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partimizi birinci parti yaparak, iktidara getireceğimize söz veriyoruz. Biz gücümüzü halkımızdan alıyoruz, halkımıza güveniyoruz.Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer, değerli Basın mensupları
 
Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında halktan çalınanı, halka geri vereceğiz. Hak ettiğimiz adil düzeni hep beraber kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Geleceğin aydınlık Türkiye'sini hep birlikte el ele vererek kuracağız. CHP iktidarında hiç kimse yatağa aç girmeyecek. Herkes bu güzel ülkede insanca yaşayacak.
 
Halkımızın menfaatlerini düşünerek hizmette bulunacağız. Milletimizin her ferdiyle kucaklaşacağız. Türk, Kürt, Roman, sağcı, solcu, Alevi, Sünni kimseyi ayırmadan herkesle bir olacağız, beraber olacağız, bütünleşeceğiz. Biz seçim çalışmalarımıza büyük bir şevk ve azimle başladık ve büyük bir azimle de devam edeceğiz. Bu yolda yanımızda olan ve olacak olan tüm arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Sözlerimi tamamlarken bir kez daha CHP Mersin Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.Bu vesileyle aday adaylığı açıkladığımız toplantımıza teşriflerinizle şahsımı, partimizi ve partili yol arkadaşlarımızı onurlandırdığınız için siz saygıdeğer Basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.Yolumuz açık ve aydınlık olsun.”

 
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1