Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Mersin için fırtına uyarısı!

BÖLGE
Tarih: 25 Kasım 2019 Pazartesi 21:28
Güncelleme: 25 Kasım 2019 Pazartesi 21:42
Mersin için fırtına uyarısı!
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Meteoroloji İşleri Bölge Müdürlüğü’nden 26 Kasım Salı günü (Yarın) için Doğu Akdeniz için fırtına uyarısı geldi. Mersin sahillerinde rüzgarın zaman zaman şiddetli şekilde esmesi bekleniyor.
 
Meteorolojiden Doğu Akdeniz için yapılan uyarı şöyle…
 
Bölge geneli, parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra Mersin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir.
 
HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.
 
RÜZGAR: Doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli esmesi tahmin edilmektedir.
 
UYARILAR
 
Doğu Akdeniz’in doğusunda (Anamur-Silifke açıkları ve Hatay Kıyıları ) Doğu ve Kuzeydoğu yönlerden esen rüzgârın; yarın (Salı) ilk saatlerden itibaren kuvvetini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün (Salı) akşam saatlerinde kuvvetini kaybetmesi bekleniyor. İlgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


ÜLKE GENELİ METEOROLOJİK GÖRÜNÜM İSE ŞÖYLE…
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Konya, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Manisa, Denizli, Isparta ve Burdur çevreleri ile Konya'nın batı çevreleri ve Afyonkarahisar'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²), Muğla çevreleri ile Antalya'nın merkez ve batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 Kg/m² ve üzeri) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
UYARILAR
ŞİDDETLİ VE YER YER AŞIRI YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla ve Antalya il genellerinde çok kuvvetli, Muğla Merkez, Datça, Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ile Antalya Merkez, Aksu, Döşemealtı, Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 Kg/m² ve üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KUVVETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Burdur ve Isparta çevreleri ile Konya'nın batı ilçeleri, Afyonkarahisar'ın güney ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
FIRTINA VE KUVVETLİ FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; güneydoğu yönlerden Ege ile Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde bölgenin güneyinde, güney ve güneydoğu yönlerden kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
BURSA 9°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
EDİRNE 12°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
İSTANBUL 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı
 
KOCAELİ 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli çevreleri ile Afyonkarahisar'ın güney kesimlerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²), Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 Kg/m² ve üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
AFYONKARAHİSAR 6°C, 13°C
Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
İZMİR 13°C, 17°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
MANİSA 10°C, 14°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
MUĞLA 10°C, 15°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde çok kuvvetli, Muğla Merkez, Datça, Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.
 
AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 Kg/m²), akşam ve gece saatlerinde Antalya'nın merkez ve batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 Kg/m² ve üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına(80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
ADANA 13°C, 23°C
Parçalı bulutlu
 
ANTALYA 16°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde kuvvetli, akşam ve gece saatlerinde Antalya Merkez, Aksu, Döşemealtı, Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.
 
HATAY 9°C, 19°C
Parçalı bulutlu
 
MERSİN 14°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın batı kesimleri sağanak yağışlı
 
İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısı ile Konya, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Konya'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
ANKARA 8°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu
 
ÇANKIRI 3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu
 
ESKİŞEHİR 7°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı
 
KONYA 6°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BOLU 7°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
 
DÜZCE 10°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
 
KASTAMONU 3°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı
 
ZONGULDAK 13°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın yarın güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
AMASYA 2°C, 16°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli
 
ARTVİN 7°C, 16°C
Parçalı bulutlu
 
SAMSUN 11°C, 17°C
Parçalı bulutlu
 
TRABZON 11°C, 19°C
Parçalı bulutlu
 
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
ERZURUM -4°C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli
 
KARS -7°C, 6°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli
 
MALATYA -2°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu
 
VAN -3°C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
DİYARBAKIR 1°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu
 
GAZİANTEP 4°C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu
 
SİİRT 5°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu
 
ŞANLIURFA 9°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu
 
DENİZLERDE HAVA
Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına, Doğu Akdeniz’de fırtına bekleniyor.
 
KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, zamanla güneydoğu, yarın öğle saatlerinde batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.
 
MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, gece saatlerinden itibaren güneydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
 
EGE
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve güneydoğu, yarın öğle saatlerinde güneyi güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi akşam saatlerinde 7 ila 9 (75-90 km/sa), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: Kuzey Ege’de 1,5 ila 2,5m, zamanla 0,5 ila 1,5m, Güney Ege’de 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde güneyinde 4,0 ila 5,0m, gece saatlerinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.
 
AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile yarın öğle saatlerinde Doğu Akdeniz’in batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, yarın öğle saatlerinde batısı güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın sabah saatlerinde 7 ila 9 (75-90 km/sa), öğle saatlerinde batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın sabah saatlerinde doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: Batı Akdeniz’de 3,0 ila 4,0m, yarın sabah saatlerinde 4,0 ila 5,0m, Doğu Akdeniz’de 1,5 ila 2,5m, yarın sabah saatlerinde doğusunda 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.
 
VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

 
Bu haber toplam 7810 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1