Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

M. Can Bulut yazdı, "TİY Sahibini Arıyor"

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ı uyardı!
Tarih: 5 Temmuz 2019 Cuma 09:27
Güncelleme: 5 Temmuz 2019 Cuma 09:43
M. Can Bulut yazdı, "TİY Sahibini Arıyor"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
AKDENİZ GAZETESİ Başyazarı Mehmet Can Bulut, Tarsus İdmanyurdu konusunda, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ı uyardı!...
*       *         *
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en köklü kulüplerinden biri olan Tarsus İdmanyurdu, maalesef ki kaderine terk edilmiş bir süreci yaşıyor!
 
Kime “gel kulüp başkanı ol” denirse densin olaya sağlıklı bir şekilde bakmıyor. Herkes ayrı bir ticari mantık içerisinde ve olaya nalbantçı mantığıyla yaklaşıyor. Yani hep içe yontuyor!
 
Futbolcuların alacaklarına karşı verilen senetlerin ödeme günü geldi, geçti. Ancak ortada ne ödeme yapabilecek tek bir kişi, ne de tek bir sorumlu yok. Olan asırlık Tarsus İdmanyurdu’na oluyor.  Tarsus İdmanyurdu’na gönlünü verenler ise çaresizlik içerisinde olayın sonunun ne olacağını merakla bekliyor.
 
Şehrin ortak paydası olan kulübün birinci sorumlusu Belediye Başkanıdır.
 
TİY konusunda tutarlı kararlar alınmadığından dolayı, gelinen noktada Başkanın tüm girişimlerden net sonuç alamadığı görülüyor!
Başkanın, son iki aydır on’larca kişi ile Tarsus İdmanyurdu konusunda görüşme yapıp, yönetim listesi oluşturma çalışması neticesinde, baktığımızda her köşe başında birilerinin -Tarsus İdmanyurdu’na yönetim listesi hazırladıklarına- şahit olduk!
 
Tarsus kentini yönetenlerin öncelikli konularından birisi Tarsus İdmanyurdu’dur. Bu kulüp 100 yıla yaklaşan tarihi ile ulu bir çınardır. Ama baktığımızda, bugün itibariyle kulübün içinde bulunduğu olumsuz tablodan çıkartacak adımların gerektiği şekilde atılmadığına acı bir şekilde şahit oluyoruz.
 
*          *          *
 
Kentin elbette başka sorunları var. On binlerce insan iş umuduyla Belediye’nin kapısını aşındırıyor. Ama kentin en önemli marka değerlerinden biri olan Tarsus İdmanyurdu’nun sezonun başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen, bu halde olmasına da herkes tepki gösteriyor!
 
Tarsus İdmanyurdu başta olmak üzere çözüm bekleyen sorunların bu anlayışla veya yaklaşımlarla çözülebileceğine pek ihtimal vermiyorum.
 
Başkanın göreve başlamasının üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Çok uzun bir zaman değil. Ama pratik veya seri çözümler bekleyen sorunlara bu şekilde ağır-aksak yaklaşılması durumunda önümüzdeki aylara veya yıllara çok yazık olacaktır.
 
Bugünkü görüntü bu…
 
Tarsus Belediye Başkanlığında oturan Haluk Bozdoğan, seçim öncesinde ve seçimlerin bittiği günden bu yana söylemleriyle topluma umut verdi ve gerekli olan desteği de gördü. Ancak geldiğimiz noktada orta yerde fazla bir şeyin olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Buradan uyarıyorum; bu şekilde devam edilirse fazla bir şeyin yapılamayacağını görüyorum!
 
Ülkemizde ekonomik krizin var olduğunu biliyorum. Ama koca Türkiye’de profesyonel olan tek takım Tarsus İdmanyurdu değil… Anadolu’daki kulüplerin hemen hemen hepsi bulundukları kentlerin Belediyeleri tarafından destekleniyor. Herkes kendi bütçesine göre kadrolarını oluşturuyor. Bölgemizin tek profesyonel takımı olan Tarsus İdmanyurdu’nun sorunlarına çözüm bulunamamasına ise açıkça aklım ermiyor.
 
Önemli olan zoru başarmak; mücadele etmektir…
 
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a sesleniyor ve diyorum ki;
Sevgili kardeşim…. Ülkemizin en köklü kulüplerinden biri olan Tarsus İdmanyurdu’nu böyle kaderiyle baş başa bırakmak kimsenin haddi değildir; olamazda… Şayet Tarsus Belediye Başkanlığı koltuğunda sen oturuyorsan biran evvel gereğini mutlaka yapmalısın. Aksi halde kulübün önümüzdeki günlerde daha da kötü durumlara düşmesi durumunda bunun hesabını vermek kolay olmaz!
 
Bu yazımla tarihe not düşüyorum…
Zaman gelip geçiyor. Geçen her saniye Tarsus İdmanyurdu’nun aleyhine çalışıyor.
Gerçeği görün ve vebali çok ağır olacak şeyler yaşanmadan gerekli adımları atın.

 
Bu haber toplam 2470 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1