Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

M. Can Bulut yazdı, "Kocamaz, sen çok uyanıksın!"

Güncel
Tarih: 18 Mayıs 2020 Pazartesi 13:29
M. Can Bulut yazdı, "Kocamaz, sen çok uyanıksın!"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Kocamaz, sen çok uyanıksın!
 
Bir insan 40’ında ne ise 66’sında da aynı oluyormuş. Bu ifadenin en büyük ve canlı kanıtı Burhanettin Kocamaz’ın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Hani o 1994 yılı Mart ayı sonunda yapılan yerel seçimlerde “Oldu da bitti Maşallah” yöntemiyle Tarsus Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtulan Kocamaz.
 
Belirttiğim gibi 1994 yılında “Oldu da bitti Maşallah” yöntemiyle belediye başkanı ilan edildikten sonra 20 yıl Tarsus, 5 yılda Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nde kesintisiz olarak 25 yıl oturacaksın, o makamları kaybettikten sonra da yine rahat durmayıp sağdan-soldan kurcalamaya devam edeceksin!
 
Bugünkü söylemlerin çok yanlış söylemler bay Kocamaz. Otur oturduğun yerde torunlarını sev… Para harca. Nasıl olsa bitmek-tükenmez servetin var Kocamaz!
Biz kırk kişiyiz, birbirimizi çok iyi biliriz.
 
*          *          *
Geride bıraktığımız Cumartesi günü Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı 1. olağanüstü meclis toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 250 milyon liralık borçlanma talebi, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.
 
Zat-lar kendilerine yakışanı yapmış oldular. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev yapmakta olan AKP’li ve MHP’li üyelerin isimleri “Hıdır” ellerinden gelende budur. Hani “at sahibine göre kişner” diye bir söz vardır ya, tıpkı onun gibi. Patronları gibi davranmasını çok iyi öğrenmişler.
 
*          *          *
Asıl konumuz Kocamaz’dı; konumuza dönelim.
Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısından sonra bir açıklama yapan bay Kocamaz, Vahap Seçer’i yerden yere vururken, Maşallah kendisini melek ilan ediyordu!
 
Hani bir laf varya “Dinime küfreden Müslüman olsa” diye.
Tıpkı onun gibi bir şey.
 
1994 yılında “oldu da bitti Maşallah” yöntemiyle Tarsus Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtulan Kocamaz, görevinin ilk günlerinde bayan memurları Tarsus Şehir Mezarlığı’na tayin ettiğini, memurları çöp depolarına, içme suyu depolarına veya farklı yerlere gönderdiğini unutarak, konuştukça konuşmuş, kendi çapında vurdukça vurmuş.
 
Hak, hukuk, adalet zengini olmuş zat-ı muhterem!
 
Kocamaz’ın çok uyanık adam olduğunu şahsen çok iyi biliyordum ama nafile ki, birlikte yaşadığımız topluma bir türlü kabul ettiremedim. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan hemen sonra birçok çalışanı kapının önüne koyan bay Kocamaz, bugün Vahap Seçer’in hem işçi kıyımı yaptığını ve hem de seçim öncesi verdiği sözleri tutmadığını söylüyor.
 
Kocamaz, ben ne Vahap Seçer’in, ne de bir başkasının avukatı falan değilim. Bunu sende çok iyi bilirsin.
Ancak, Vahap Seçer Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 2.5 milyar (katrilyon) borçla devraldığını herkesten daha iyi sen biliyorsun. Kaldı ki Belediyeyi sen devrettin.
 
Vahap Seçer o makama geleli 14 ay oldu. Geçen 14 ay’ın 3 ayıda koronavirüs salgınıyla geçti. COVID-19 belası bir taraftan, bıraktığın borç bir taraftan, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de yaşadığı ekonomik dar boğaz bir taraftan, belediye meclisindeki hastalık bir taraftan ve hükümetin, CHP’li belediyelere bakışı bir taraftan.
 
Bu saydıklarımı en iyi bilenlerden bir tanesi sensin ama, işine geldiği gibi yorumlamaktan kendini alamıyorsun.
 
Bir insanı karalamak dünyanın en kolay işlerinden biridir… Kolay işleri seçmekten vazgeç Kocamaz. Artık büyü Kocamaz, büyü.
Bu haber toplam 2422 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (1)
Mechul
16:58
20 Mayıs 2020 Çarşamba
Sayın Bulut maşallah Tarsusta olan biteni sen görüyorsun diğer halk görmüyor. Birkere oldu bittiyle başkan oldu hu zat kendin belirtmisin 20 yıl tarsus 5 yil büyük sehiri yönetti bunlarda mi oldu bittiyle oldu lütfen halkın akliyla alay etmeyin. Unutmayalım at sahibine göre kısmıyor.
88.231.141.201
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1