Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

İyi Parti Toroslar Seçim Ofisi Açıldı

Siyaset
Tarih: 9 Şubat 2019 Cumartesi 17:07
İyi Parti Toroslar Seçim Ofisi Açıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
İYİ Parti Toroslar Seçim Ofisi’nin açılışı büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Alkışlar, sloganlar eşliğinde gerçekleştirilen açılışta konuşan İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, “31 Mart’ta bütün hemşehrilerimizin, mutlaka ama mutlaka sandığın başına gidip, analarının ak sütü gibi helal oylarını İYİ Parti’nin güneşi altında birleştirmelerini talep ediyoruz” dedi.
 
Toroslar ilçesinde gerçekleştirilen yeni seçim ofisinin açılışı miting havasında geçti. Açılışa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin Milletvekili Hakan Sıdalı, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Turhan, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av.Ali Kamış, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kocamaz: “Cenab-ı Allah’ın verdiği enerjiyi Mersin halkının hizmetine sunduk”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Seçim Ofisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “30 Mart 2014 gecesi Mersin için bir şiir yazmıştım. Demiştim ki, ‘Mersin anavatanım, mazim ve geleceğim. Mersin’i sahiplenip, ömrümü vereceğim. Mersin’i nakış nakış işleyip öreceğim. Barıi, sevgi, kardeşlik şiarımdır bilene.’ Evet o günden bu yana Cenab-ı Allah’ın verdiği enerjiyi Mersin halkının hizmetine sunduk. Gece demedik, gündüz demedik, yaz demedik, kış demedik, yağmur demedik, çamur demedik. Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar çözülememiş birçok problemi çözdük. Vatandaşlarımız dua etti, biz de şevkle onların bize verdiği enerjiyi, yine onların emrine harcadık” dedi. 
 
“Çok büyük mesafeler kat ettik”
Belediyeciliğin hem zor, hem de vebali ağır olan bir görev olduğundan bahseden Kocamaz, “Bu görevi yaparken Belediye’yi beyt-ül mal bileceksiniz. Orada tüyü bitmedik yetimin hakkı olduğunu bileceksiniz. Çünkü vatandaş size benim hakkımı koru, benim sana teslim ettiğim beyt-ül malı koru diye görev veriyor. Mersin gerçekten hizmete aç bir kent. Bütün ilçelerinin maalesef Büyükşehir adı altındaki durumu vahim. Adımız Büyükşehir ama içi boş bir Büyükşehir olarak biz bu Mersin’i devraldık. O günden bu yana gece-gündüz çalışıyoruz. Çok büyük mesafeler kat ettik. Ama takdir edersiniz ki 95 yıllık bir Cumhuriyet Tarihi’nde, hele de son bizden önceki 15 yıldır ihmale uğramış bir Büyükşehir’in bütün problemlerini 58 ay içerisinde çözüme kavuşturmak mümkün değil” şeklinde konuştu.
 
“Büyükşehir Belediyesi hizmet hamlelerine hazır”
Konuşmasında Mersin’in her zaman cazibe merkezi bir kent olduğundan ve öneminden söz eden Kocamaz, “Şu anda Büyükşehir Belediyesi hizmet hamlelerine hazır durumda. Mersin önemli bir şehir. Tarihin derinliklerinden günümüze gelinceye kadar her zaman cazibe merkezi olmuş. Bu nedenle de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir şehir. Stratejik bir şehir. Doğal güzellikleriyle, konumuyla, ürettiği ürünlerle gerçekten özel ihtimam isteyen bir şehir.  Dolayısıyla bu kadar önemli bir şehrin acemi eller elinde geleceğine veda edilmesine asla izin veremeyiz. Mersin sevdalıları buna asla izin veremez. Bir şekilde Mersin’in önünü kesmek isteyenlere inat, bir şekilde bizim Mersin’e verdiğimiz hizmetlerden rahatsızlık duyanlara inat, bir şekilde Mersin gibi demografik yapısı karışık bir kentte, barış, huzur ve kardeşliği tesis etmemizden rahatsızlık duyanlara inat Mersin’e hep birlikte sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 
“Oylarınız İYİ Parti’nin güneşi altında birleşsin”
31 Mart gününde tüm hemşehrilerine İYİ Parti’ye oy verme çağrısında bulunan Kocamaz, “31 Mart’ta bütün hemşehrilerimizin mutlaka ama mutlaka sandığın başına gidip, analarının ak sütü gibi helal oylarını İYİ Parti’nin güneşi altında birleştirmelerini talep ediyoruz. Mersin’deki bu olay son 6 aydır yaşananlardan dolayı bu yerel seçimde Mersin’i odak noktası yapmıştır. Tüm Türkiye Mersin’i takip etmektedir. Dolayısıyla biz demokrasiyi kendilerine göre uygulamaya çalışanlara karşı, ben yaptım oldu, ben ne dersem o olur, ben Mersin halkını tanımam diyenlere karşı bir demokrasi mücadelesi olacak ve bu kendilerine göre demokrasi anlayışına, Türkiye’ye bir mesaj vererek dur deme zamanı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu yol kutlu bir yol. Her zaman söylüyoruz. Bizim olduğumuz yerde barış olur, bizim olduğumuz yerde sevgi olur, bizim olduğumuz yerde kardeşlik olur. Bizim olduğumuz yerde huzur olur, bizim olduğumuz yerde hizmet olur. Hep beraber Mersin olur, Türkiye olur” diye belirtti.
 
Sıdalı: “İYİ Parti varsa, beka sorunu yoktur”
İYİ Parti Mersin Milletvekili Hakan Sıdalı seçim ofisinin açılışına katılan coşkulu kalabalığı gördükçe gururlandığını ve aynı zamanda da heyecanlandığını ifade ederek, “Böyle yağmurlu ve soğuk bir günde, ekonomimizin bu kadar zorluklar yaşattığı bir günde cebinizden, emeğinizden, çoluğunuzdan, çocuğunuzdan biriktirerek, saklayarak cebinize koyduğunuz  3-5 kuruşu harcayarak bizlerle birlikte olmanız bu güne, bu ana büyük bir anlam katıyor. Bugün sizleri gördüğümde yalnız olmadığımızı anlıyorum. Hepiniz inanın beni heyecanlandırıyorsunuz, gururlandırıyorsunuz, güçlendiriyorsunuz. İşçiye, çiftçiye, esnafa, memura, iş üretemeyenler, aş üretemeyenler laf üretiyorlar. Bugüne kadar karşınıza çeşitli sorunlarla hiç yapmadığımız şeylerle suçlanarak geldik. Ama gördüğüm bir tek şey var, bir beka sorunudur çıkmış gidiyor. Eğer Türkiye’de, eğer Mersin’de İYİ Parti varsa, beka sorunu yoktur” sözlerini kullandı. 
 
Koca: “13 ilçenin 13’üne de bayrak dikeceğiz”
İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, “1 Nisan sabahında Mersin’e güneş doğacak. Kimse tek başına bir iş başaramaz. Bu iş kadro işidir. İYİ Parti tıkanan Türk siyasi hayatına yepyeni bir açılım getirmiş, çözümler üretecek, sorunları çözecek kadrolar oluşturmuştur. Başarılı geçirdiğimiz bir Genel Seçim sonrasında, başta Burhanettin Kocamaz Beyefendi ile birlikte, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 13 ilçenin 13’üne de bayrak dikerek huzurunuza geleceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Turhan: “Asla koltuk sevdalısı olmadık”
İYİ Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Turhan seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmasında, yola çıkarken büyüklerden feyz alarak çıktıklarını dile getirdi ve “Şeyh Edebali diyor ki: ‘Ey oğul! İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Biz de bu düsturdan yola çıkarak, insanlara ve insanlığa hizmeti her zaman kendimiz için vazife bildik. Asla koltuk sevdalısı olmadık. Ben o koltukları görmüş bir ailenin çocuğuyum. Ben hizmete ve sizin emrinize talip oldum. Allah sağlık verdiği sürece de sizlere her zaman hizmet edeceğim. Ben bu güne kadar dizlere hizmet ederken kimsenin nereli olduğuna, ırkının, mezhebinin ne olduğuna bakmaksızın her zaman sizin yanınızda oldum. Yaradılan herkesi Yaradan’dan ötürü sevdim ben. Rabbim 20 yıllık mücadele hayatımda bana Belediyeciliğin duayeni, bilge insan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz gibi bir insanla yol yürümek nasip etti. 31 Mart’ta bu görevi bize verdiğiniz takdirde Sayın Başkanımla beraber Toroslar’ın 67 mahallesinde, 1072 kilometrekarede her zaman size hizmet etmeye, her zaman yanınızda olmaya şahsım adına söz veriyorum” dedi.
 
Erkoç: “Burhanettin Kocamaz doğru belediyecidir ve Mersin’i kalkındıracaktır”
Mersin’in tek kadın Belediye Başkan Adayı, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, “Burhanettin Kocamaz aslında öğretmendir ama benim için belediyeciliğin piridir. Belediyecilikte hocamdır, onun izinde gidiyorum. Onun izinde gideceğim. Bazı değer yargılarımızı kaybettik ama biz o değer yargılarımızı yüreğimizde taşıyoruz. Bizde birine inandık mı onun peşinden gitmek vardır. Ama doğru olduğuna inandığımız kişinin. Burhanettin Kocamaz doğrudur, doğru belediyecidir ve Mersin’i kalkındıracaktır. Biz İYİ Parti olarak bence Türkiye’nin gündemini değiştirdik. Türkiye’de bütün gözler Mersin seçimlerinde. Herkes bizi izliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın önderliğinde 13 ilçenin hepsini alarak Mersin’i bir bütün olarak, bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Bir kadın olarak da benim partimin kadınlara olan saygısının lafta değil, özde olduğunu göstereceğiz” diye konuştu.
 
Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1