Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

CHP'li Ali Boltaç'tan 'ön seçim' çıkışı

“PARTİ İÇİ DEMOKRASİNİN İŞLEMESİ ADINA ÖN SEÇİM YAPILMASINDAN YANAYIM”
Tarih: 14 Eylül 2018 Cuma 18:49
Güncelleme: 14 Eylül 2018 Cuma 19:16
CHP'li Ali Boltaç'tan 'ön seçim' çıkışı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
CUMHURİYET Halk Partisi Tarsus Belediye Başkan a. adayı, genç iş adamı Ali Boltaç, parti içinde demokratik bir yarışın sergilenmesi amacıyla ön seçimin muhakkak yapılması gerektiğini söyledi.
 

“Partimizde; parti içi demokratik bir yarış sergilememiz adına üyeler bazında hakim huzurunda ön seçim yapmamız gerektiğine inanıyorum” diyen CHP’li Ali Boltaç, neden aday olduğu, çalışmaları ve hedefleri hakkında Akdeniz Gazetesi’ne değerlendirmelerde bulundu. İşte Boltaç ile yaptığımız röportajda öne çıkanlar…
 

İçinizden biri Ali Boltaç
 
Ali Boltaç eğitimini Uluslararası Finans ve Ekonomi üzerine yapmış genç bir siyasetçi ve iş adamı. Gençliğinin ve  iş adamlığının yanı sıra kökten CHP’li olması O’nu en değerli kılan özelliklerindendir.
 
Kendi adını taşıyan dedesi Ali Boltaç 20 yıl Tarsus’ta Kızılay başkanlığı görevini büyük bir özveri ve başarıyla yapmasının yanı sıra  CHP’de yıllarca ilçe başkanlığı, yöneticiliği, Belediye ve İl Genel Meclis üyeliği yapmış, adından dürüstlüğü ile söz ettirmiş, CHP ile özdeşleşmiş önemli bir kişiydi.
 
Keza babası Sadık Boltaç da CHP ilçe başkanlığının yanı sıra Belediye ve İl Genel Meclis üyeliği yapmış bir isim. Böyle bir aileden siyasette üçüncü kuşak olarak gelen Ali Boltaç  oldukça aktif ve yetenekli CHP’li genç bir siyasetçi.
 
Kendisi şu an Tarsus Belediye Meclis üyesi olarak hizmet veriyor. Güler yüzlülüğü ve alçak gönüllülüğü ile bilinen Ali Boltaç, kendine ve Tarsus halkına son derece  güveniyor.
 
Boltaç, işleri gereği köylüleri iyi bilmesi, diyaloğunun iyi olması ve ekip arkadaşlarıyla birlikte Tarsus’u mahalle mahalle, köy köy, sokak sokak gezdiklerini belirterek, halkın yoğun desteğini gördüklerini ve aday gösterilmesi halinde Tarsus’ta seçimi fark atarak kazanacaklarını söylüyor.
 
Gönlünden Tarsus’ta ön seçim yapılmasının geçtiğini, ancak genel merkezin vereceği karara saygı göstereceklerini vurgulayan Ali Boltaç, “Aday olduğum takdirde, halkımızın teveccühü ve Allah’ın izniyle Tarsus’a çağın gerektirdiği tüm hizmetleri tek tek hayata geçireceğiz. Bir genç ve aynı zamanda bir iş adamı olarak Tarsus’umuzun hangi hizmetlere ihtiyaçları bulunduğunu en iyi bilenlerdenim. Seçildiğim takdirde Tarsus Belediye yönetimimizde günü kurtaran hizmet anlayışıyla değil, yaşamın her alanında adını duyuran, ortak akıl ile hareket eden, yatırımcıyı baştacı eden, üreten ve istihdam yaratan bir Belediye olarak adını duyurup tanıtacaktır. Halkımızın bize olan güveni ve desteği asla boşa çıkmayacaktır.” diyerek iddialı konuşuyor.
 

NELER YAPACAĞIZ?
CHP Tarsus Belediye Başkan a. adayı Ali Boltaç, seçilmesi durumunda neler yapacağından da kısaca bahsetti…
“Her şeyden önce ‘ben yaptım oldu’ anlayışını kesinlikle uygulamayacağız. Tarsus hepimizin… Bu nedenle güzel kentimiz Tarsus’u birlikte yöneteceğiz. Toplumun tüm kesimlerinin fikrini sunabileceği bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Biz Tarsus’u ortak akılla yönetmeye talibiz. Kentimizin refah seviyesini arttırmak için geliyoruz. Tarsus’un önceliklerini biliyor, bunun içinde projeler üretiyoruz.
 
Öncelikli hedefimiz özellikle akşam saatlerinde hayalet şehir görümüne bürünen kentimizi bu durumdan kurtarmak olacaktır. Geleceğimiz olan gençlerimizi teknoparklarla; endüstri 4.0’la buluşturacağız.
 
Kentte insanların ortak kullanım alanları olan birçok noktada ücretsiz internet erişimi sağlayacağız. Maalesef ki nüfusunun büyüklüğü ile övündüğümüz Tarsusumuzun en büyük sorunu olarak otopark problemine ivedilikle çözüm bulacağız. Bu konuyla ilgili projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız”
 

KÖYLÜMÜZ TOPRAĞINI TERK ETMEYECEK
 
Son 20-30 yıldır uygulanan yanlış politikalar nedeniyle, üretimin temel taşı olan köylümüz, altyapı eksikliklerinden, kamu hizmetlerine ulaşmada yaşadıkları sorunlardan ve buna benzer nedenlerden dolayı köylerini terk ederek, şehre göç etmek zorunda kaldı. Bunu tersine çevireceğiz, kentten köye göç için büyükşehir yasası ile mahalleye çevrilen yerleşim birimlerimize yatırımlar yapacağız. Bu konuda destek vereceğiz.

 

Tarsus, 10 bin yıllık tarihini bağrında barındıran eşsiz bir kent. Bunu dünyaya pazarlamada maalesef ki bugüne kadar yeterli başarıya ulaşılamadı. Elbette bunun farklı nedenleri olabilir. Ama bu konuda itici güç yerel yönetimdir. Turizmde çok önemli işler yapıp memleketimize ciddi bir gelir sağlayacağız.


 
ÜNİVERSİTEMİZ KURULUYOR
 

Tarsus Üniversitesi’nin kurulum kararı alındı ve yasalaştı. Rektör atamamızda yapıldı. Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum; Rektörümüze ve diğer eğitim kadrosuna görevlerinde başarılar diliyorum. 10 bin yıllık tarihi geçmişi olan, eşsiz güzellikleri bünyesinde barındıran ve halen gün yüzüne çıkmamış tarihi varlıkları bulunan Tarsus’un, kendi Üniversitesi’nde muhakkak ki bir arkeoloji bölümü olması gerektiğine inanıyorum. Bu konuyla ilgili üzerime düşen ne varsa yapıp, gerekli olan girişimleri yapacağım.
 
STK’LARLA YÖNETMEYE TALİBİM

Partim aday gösterir, halkımız değerli oylarıyla seçer ve Allah nasip ederse Belediye Başkanı seçildiğimde Tarsus’u sivil toplum kuruluşlarıyla, Ticaret Odası’yla, Borsa’yla, Ziraat Odası’yla ve diğer kurum ve kuruluşlarla, kısaca halkla birlikte yönetmeye talibim. Bu kentte yaşayan herkes Tarsuslu’dur ve Tarsus’u hep birlikte yöneteceğiz.

 
PROJELERİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ
Uzman ekipler tarafından hazırlanan projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Benim tek amacım geleceğin Tarsus’unu inşa etmektir. Halkımızın desteğiyle bunu başaracağıma gönülden inanıyorum…”
 
Bu haber toplam 61169 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1