Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Celal Tezel CHP’den belediye meclis üyesi a. adayı olmak için başvuruda bulundu

Siyaset
Tarih: 30 Kasım 2023 Perşembe 20:54
Celal Tezel CHP’den belediye meclis üyesi a. adayı olmak için başvuruda bulundu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde belediye başkanı ve meclis üyesi aday adayı olmak için siyasi partilere başvuruların yoğunlaştığı şu günlerde; gazetemiz köşe yazarı Öğr. Gör. Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri Bilim Uzmanı, Akademisyen Celal Tezel de CHP’den belediye meclis üyesi A. Adayı olmak için başvuruda bulundu.
 
Başvuru evraklarını teslim ettikten sonra yaptığı kısa açıklamasında Celal Tezel, tamamı resmi kurum ve kuruluşlarda geçen 42 yıllık kamu hizmeti bulunduğunu, bu süre zarfında Köy İşleri ve Kooperatifler Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı gibi Bakanlıklarda çeşitli memuriyetler ve idari görevler yaptığını, 1994 yılında Mersin Üniversitesinde Öğretim Görevlisi ve akademisyen olarak eğitim ve bilim yaşamına adım attığını, 33 yıllık bu süre zarfında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF (Örgün Destek Programlarında), Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi gibi 5 ayrı üniversitede uzmanlık alanına giren çok çeşitli dersler verdiğini, bu süre zarfında abartısız on binlerce gencin yüksek öğrenimle kazanılmış bir meslek sahibi olmasına çeşitli katkılar sağladığını belirtti.
 
Tarsus’ta açılmış ilk 4 yıllık fakülte olan Tarsus Teknik Eğitim Fakültesinin kurucu kadrosunda yer aldığını, burada Fakülte sekreterliği ve bölüm başkanlığı gibi yönetsel görevler yürüttüğünü kaydeden Celal Tezel, Tarsus Üniversitesinin kuruluş çalışmalarına katıldığını ve bu üniversitenin kuruluşuna çeşitli düzeylerde katkılar sağladığını, halen bir özel dershanede dersler vererek öğretim elemanlığı görevini sürdürdüğünü bu arada başta Tarsus Akdeniz Gazetesi olmak üzere çeşitli gazete, dergi ve internet haber sitelerinde köşe yazarlığı yaptığını, şimdi de yıllar boyunca edinmiş olduğu bilgi, birikim ve deneyimlerini Tarsus halkının hizmetine sunmak istediğini söyledi.
 
Tarsus halkının bağrından yetişmiş bir bilim insanı olarak belediye meclisinde Tarsus halkının gerçek bir temsilcisi olmak istediğini, şehirciliğin gerekleri neyse harfiyen onu  yerine getireceğini vurgulayan Belediye Meclis a.adayı Celal Tezel, sonuna kadar Tarsus halkının çıkarlarını savunacağını, kentsel sorunların çözümüne büyük katkılar yapmak istediğini, bunun için gereken donanıma, ehliyet ve liyakate sahip olduğunu, doğup büyüdüğümüz ve içinde yaşadığımız bu kente karşı çok büyük sorumluluklarımız bulunduğunu ve bu sorumluluklarını ise erdemle ve üretkenlikle yerine getireceğini açıklayarak başta CHP Yönetici, üye ve delegeleri olmak üzere tüm Tarsus halkından kendisine destek vermelerini talep etti.
 
Bizler de Akdeniz Gazetesi ailesi olarak aramızdan çıkarak ilk defa siyasi yaşama adım atan ve belediye meclis üyeliği için A. Adayı olan yazarımız Sayın Celal Tezel’e çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz.  
 

 
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1