Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Büyükşehir ‘Gençlik ve Spor Strateji Çalıştayı’ Gerçekleşti

SPOR
Tarih: 15 Haziran 2024 Cumartesi 09:36
Büyükşehir ‘Gençlik ve Spor Strateji Çalıştayı’ Gerçekleşti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin ‘Gençlik ve Spor Strateji Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Mersin’de 7’den 70’e herkesi harekete teşvik edecek projelerden, spor festivallerine, spor kurslarından turnuvalara kadar birçok etkinlikle 2019’dan bu yana sporu kente yayan Mersin Büyükşehir, yeni hizmet döneminde de Mersin’i sporun kenti yapmayı sürdürecek.
 
‘Gençlik ve Spor Strateji Çalıştayı’na Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin ilgili müdürleri ve personeli, Büyükşehir Belediyesi’nin birimlerinden temsilciler, ilçe belediyeler, akademisyenler, öğrenciler, spor alanında çalışmalar yapan özel ve resmi kurumlar ile STK ve Oda temsilcileri bir araya geldi.
 
‘Spor Turizmi’, ‘Spor Tesisleri’, ‘Kadın ve Spor’, ‘Kültür, Sanat ve Spor’, ‘Nitelikli Eğitim ve İstihdam’, ‘Bağımlılık’, ‘Dezavantajlı Gruplar’ masalarının oluşturulduğu çalıştayda; Büyükşehir’in şimdiye kadar hayata geçirdiği spor projeleri değerlendirilirken, Büyükşehir ve ilgili kurumlar arasında proje planlaması yapılarak, 2025-2029 Strateji Planı’na dahil olacak spor hizmetleri çalışmalarına dair öneriler alındı ve masa raporları sunuldu.
 
Taşkın: “Buradan çıkacak fikirler bizi yönlendirecek”
 
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, çok geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirdiklerini anlatarak, “Buradan çıkacak fikirler bizi yönlendirecek. Bu fikirleri Stratejik Planımıza koyup, yapmaya çalışacağız. Turizmde en önemli konulardan biri spor turizmi. Bütün dünyada spor turizmi çok fazla ön planda. Dünya genelinde baktığımız zaman turizmden spor turizminin aldığı pay yüzde 30 civarı. Büyük organizasyon etkinlikleri yapan ülkeler turizm gelirleri içerisinde spor turizmini birinci sıraya koyuyorlar ki bu da çok doğru bir yaklaşım. Biz de kentimizi spor turizmi alanında yükseltebileceğimiz kadar yükselmemiz gerekiyor” dedi.
 
Türkiye’nin spor turizmi alanında en önemli kentlerinden birinin Mersin olacağını sözlerine ekleyen Taşkın, “Bunun için vatandaşımızın her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Küçük çocuklardan, yaş almışlara kadar herkese spor yaptırıp spor bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çok büyük organizasyonlarımız var. Mersin Maratonu, Kilikya Ultra Maratonu, Tarsus Maratonu, Tour of Mersin gibi büyük organizasyonlarımız var. Böyle güzel çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz bu çalıştaydan çıkan fikirleri de alarak daha geniş kapsamlı çalışmalar yapmak” diye konuştu. 

 
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1