Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Berdan Cıvata Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

Ekonomi
Tarih: 7 Ağustos 2018 Salı 12:43
Berdan Cıvata Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Tarsus OSB’de faaliyet gösteren Berdan Cıvata, Kalite Odaklı EFQM Mükemmellik modelini benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla Kalder’in yürüttüğü Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil oldu.
 
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi salonunda düzenlenen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi imza töreninde konuşan, Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Berdan Cıvata’nın kuruluşundan bugüne kadar sağladıkları başarı öyküsünü anlattı.
 
Berdan Cıvata’nın, sektörünün öncüsü olduğunu ve başta ARGE çalışmaları olarak tüm yeniliklere son derece büyük önem verdiklerini belirten Hasan Şemsi, Berdan Cıvata’nın 1979 yılında yurt içi ve yurtdışında firmaların standart ve özel cıvata, somun, saplama ve ankraj gibi her çeşit ve kalitedeki bağlantı elemanları ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Tarsus’ta kurulduğunu söyledi.
 
ISO, TSE, ANSI, DIN, ASTM normları ve müşteri taleplerine göre üretim yapan Berdan Cıvatanın titiz üretim ve kalite anlayışı, ISO, EN 17025 e göre Türkak’tan Akredite Test Laboratuvarı, sıcak ve soğuk cıvata üretim tesisleri, otomatik somun üretim tesisleri yanında ısıl işlem tesisi, elektro galvaniz, sıcak daldırma galvaniz ile çinko lamel kaplama tesisleri ile tam entegre bir cıvata fabrikası olarak ulusal ve uluslar arası pazarda önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Hasan Şemsi, “Bugün 50’yi aşkın ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Berdan Cıvata, enerji nakil hatları, makine, inşaat, çelik yapılar, gemi inşa sektörleri, rafineri ve petrokimya tesisleri, demiryolları, yol, tünel , baraj inşaatları, ve rüzgar enerji sektörü için yüksek dayanımlı cıvata, ankraj, saplama, dişli çubuk ve somun üretimini uluslararası kalite standartlarında ve müşteri taleplerini dikkate alarak yapmaktadır. Türkiye’de CE Belgesi ve TUCSA MARK AD 2000 W , ISO EN 14399 , ISO EN 17025, ISO EN 14399 - 10 HRC belgelerini sektörde ilk alan cıvata fabrikası olan Berdan Cıvata, 33 bin metre kare alan üzerinde kurulu olup, 36’dan fazlası Mühendis olmak üzere 260’ı aşkın personeliyle üretim yapmaktadır” dedi.
 
Berdan Cıvata Genel Müdürü Zeynep Şemsi Aysalar ise konuşmasında, Berdan Cıvata olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını belirterek, “Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 9001 kalite, ISO 18001 (OHSAS) İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 10002 Müşteri memnuniyeti, ISO 14001 Çevre, ISO 17025 Laboratuvar Yönetim sistemi uygulamaktadır. Aynı zamanda şeffaf bir yönetim anlayışı ile şirketimizin belirlediği hedeflere ulaşması için iç ve dış paydaşlarımızın memnuniyet düzeylerini ölçüyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda şirketimizin daha iyiye ve ileriye ulaşması adına gereken aksiyonları alıyoruz” dedi.
 
Zeynep Şemsi Aysalar, şunları söyledi:
 
“EFQM Mükemmellik modeli, kuruluşumuzun öz değerlendirme vasıtasıyla mükemmelliğe giden yolun neresinde olduğunu gösteren, kuruluşumuzun güçlü ve zayıf yönlerini ve dar boğazlarının belirlenmesinde yol gösterecek ve uygun çözümler sunacak, pratik, ancak stratejik açıdan önemli bir araç olarak olacaktır. Model ayrıca farklı sektörlerdeki iyi uygulamaların paylaşılmasına olanak tanımaktadır. Berdan Cıvata olarak toplam kalite yönetimin felsefesini üst yönetimle birlikte tüm çalışanların sorumluluğunda benimsemiştir.”
 
KALDER Genel Koordinatörü Tuğrul Fadıllıoğlu ise konuşmasında, KalDer’in gücünün eğitmen danışman kadrosuyla kalite bilincinin gelişmesi ve yayılmasında önemli rol üstlendiğini ifade ederek, “Sadece özel sektörün değil, kamu kuruluşlarının da rehberi haline geldik. KalDer olarak rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınma anlayışının yaratılmasını önemsiyoruz. Bu sebeple paylaşmanın önemine inanıyoruz. Ulusal kalite hareketi hız kesmeden yayılımını sürdürecektir” diye konuştu.
 
Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli ve Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve KalDer Tarsus Temsilcisi Ender Horata’nın da hazır bulunduğu etkinlikte Zeynep Şemsi Aysalar, Berdan Cıvata’nın tüm çalışanlarıyla birlikte Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesini okuyarak, bildirgeyi KalDer Genel Koordinatörü Tuğrul Fadıllıoğlu birlikte imzaladı.

 
Bu haber toplam 2326 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1