Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Başkan Seçer, Bayram ziyaretlerini Gözne ile sonlandırdı

Güncel
Tarih: 4 Ağustos 2020 Salı 00:07
Güncelleme: 4 Ağustos 2020 Salı 00:11
Başkan Seçer, Bayram ziyaretlerini Gözne ile sonlandırdı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı’nın dördüncü gününde de Mersinliler ile bir araya gelip, bayramlaşmaya devam etti. Kurban Bayramı ziyaretlerini Gözne Mahallesi ile sonlandıran Seçer, mahalle halkının yaşadığı problemlere ilk ağızdan yanıt verdi. Gözne Mahallesi’nde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Seçer, bayramı vatandaşlarla iç içe geçirdi, mahallelere kazandıracağı projeleri anlattı.
 
Başkan Seçer’e ziyaretleri sırasında CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, CHP Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, İYİ Parti Toroslar İlçe Başkanı İsmail Yetkin, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları, daire başkanları, Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.
 
“En güzel tatil vatandaşla olan tatil”
 
Bayram tatilini yaylaları gezerek vatandaşların içinde geçirdiklerini aktaran Seçer, “En güzel tatil vatandaşla olan tatil. En azından, akşam eve gittiğimiz zaman huzur içerisinde oluyoruz. Bu makamlar sorumluluk makamları. Bu makamlara oturana kadar siyasetçiler çok çaba sarf eder. Bu makamlar altın tepsilerde sunulmuyor. Bir mücadele istiyorsunuz, arzu ediyorsunuz. Aynı arzu ile şevkle ve mücadele anlayışıyla görev yaparsanız açamayacağınız kapı yok, aşamayacağınız engel de yok. Biz sorumluluğumuzun farkındayız. Sonuna kadar, sizlere hizmet etmek için, kentimizi teslim aldığımız noktadan çok daha iyi noktalara getirmek için terimizin son damlasına kadar çalışacağız” ifadelerini kullandı.
 
“Bu makamlar babamızın malı değil”
 
Tüm hayatını kentine, insanlara ve insanlığa vakfettiğini belirten Seçer, “Bu makamlar babamızın malı değil. Çalışıyoruz. Akşam da kafamı koyuyorum yastığa, mışıl mışıl uyuyorum. Çünkü vicdanım rahat. Kafamın arkasında hiçbir plan yok. Hiç bir şeytanlık, melanetlik yok. Hayatımı kentime, insanlara, insanlığa vakfetmişim. Biz, soygun, talan düzenine son vermek üzere göreve gelmişiz. Birilerine iltimas sağlamak için, biz allame-i cihanız, oradan biraz götürelim, buradan biraz götürelim, yan gelip yatalım, maaş alalım. Bitti o dönemler. Çalışma dönemi başladı. Bundan sonra vatandaşı ile iç içe olan, kol kola olan, bayram, seyran, gece-gündüz, fakir-zengin dinlemeden, yan yana olan kazanacak. Hiç kuru gürültüye de pabuç bırakmayacağız. Çalışıyoruz” dedi.
 
“Vatandaş mağdur olmasın diye biz imkanlarımızı zorluyoruz”
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmalarından ve sorumluluk alanlarında olan bölgelerden söz eden Seçer, sorumluluk alanında olmamasına rağmen muhtardan gelen yol talebini değerlendirdi. Seçer, “Yapalım başım üzerine. İmkanlarımızı zorluyoruz. Her yerde bunu yapıyoruz. Vatandaş mağdur olmasın diye biz imkanlarımızı zorluyoruz, yapıyoruz” dedi. Seçer, ulaşımın Mersin'de çok daha iyi noktalara geleceğini de belirterek, “Metro, merkezde yaşayanlar için önemli bir proje. Benim için de, Mersin için de prestij projesi. Cumhuriyet tarihinde Mersin'de yerel yönetimlerin yaptığı, yapacağı en büyük yatırıma başlayacağız. Pandemi sürecinin normalleşmesini bekliyorum. Çünkü buraya ayıracağımız para çok büyük bir para. En iyi noktaları bekliyoruz” dedi.
 
Suda kayıp-kaçağa izin vermeyeceklerini  vurgulayan Seçer, “Gözüm kör olur yine göz yummam. Niye göz yumacağım? Ondan sonra nerde bizim su? Susuz kaldık. Bayramda rezil olduk. Öbür tarafta adam çeşmeye takmış hortumunu, vermiş ağaçların altına, gel keyfim gel. Bedava çünkü. Bunları önleriz, önleyeceğiz de” diye konuştu.
 
“Biz herkesin belediye başkanıyız”
 
Seçer, son olarak Gözne halkına teşekkürlerini ileterek, “Biz inanıyoruz, çok güzel işler yapacağız. Bizi destekleyenlerin gururu olacağız. Ama şuna da çok itina gösteriyoruz. Bize oy vermiş vermemiş, hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, bütün hemşirelerimiz bizim kardeşimizdir. Biz herkesin belediye başkanıyız. Kimsenin şüphesi olmasın. Hizmetler giderken, bu mahalle bize destek olmuş, bu mahalle bize destek olmamış, böyle bir ayrım asla yok, olmayacak. Bugüne kadar da olmadı, bundan sonra da asla buna müsaade etmeyeceğiz”  dedi.
 
Seçer, Ayvagediği’nde verdiği müjdeyi Gözne’de yineledi
 
Ayvagediği-Gözne-Bekiralanı-Soğucak, Kepirli ve Sarnıç'ın su sorununun tarihe karışacağını belirten Seçer, 2021 yılının Haziran ayında bölgede su sıkıntısının kalmayacağını dile getirdi. Seçer, çağdışı ve ilkel bir yöntem olan vana sistemi ile mahallelere yapılan su dağıtımını bitirip, yeni bir isale hattı çalışması yaparak, büyük ve modern depo ile su sorununa son vereceklerini ifade etti. Ayvagediği-Gözne Mahalleleri’ni kapsayan kanalizasyon çalışması ile alakalı da konuşan Seçer, Gözne-Ayvagediği Mahalleleri’ni kapsayan Atıksu Arıtma Tesisi Projesi'ni de en geç 2022 yılında tamamlayacaklarını ifade etti. Seçer, her iki mahallenin de modern, çağdaş, biyolojik bir arıtma tesisine kavuşacağını yineledi.
 
Seçer, ayrıca tarıma destek anlamında yapılan 1500 metre sulama suyu borusu yardımından da söz etti. Ulaşımda mahalleye giden hatta 4 aracın toplam 26 sefer günlük ring yaptığını aktaran Seçer, Gözne’ye yapılan 2 ekstra ek sefer olduğunu da belirtti. Sinekle mücadelenin geçtiğimiz yıla göre tüm ilde çok daha iyi noktalarda olduğunu belirten Seçer, bu yıl için şu ana kadar 21 milyon liralık bir alım yaptıklarını belirtti ve yeni alımlarla birlikte yaklaşık 25-30 milyon lirayı sinekle mücadeleye harcadıklarını söyledi.
 
BAŞKAN SEÇER, BAYRAMIN SON GÜNÜ AYVAGEDİĞİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU
 
SEÇER: “GÖZNE-AYVAGEDİĞİ KANALİZASYON ARITMA TESİSİNİ 100 MİLYONLUK YATIRIMLA EN GEÇ 2022 YILI İÇERİSİNDE TAMAMLAYACAĞIZ”
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı boyunca gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Toroslar İlçesi Ayvagediği Mahallesi’nde hemşehrileri ile bir araya geldi. Mahalleli tarafından davul zurna ile karşılanan Seçer’e ilgi yoğundu. 
 
Mahalle halkına seslenen Başkan Seçer, seçimden sonra Ayvagediği’ne ikinci gelişi olduğunu belirterek, “Bu kadar sorunun yaşandığı bir dönemde sizin içinize geliyorum, kaçmıyorum, Marmaris’e, Bodrum’a tatile gitmiyorum, buraya geliyorum” dedi.
 
“Sorunların yaşandığı yerlerde tatil yaptım”
 
Bu yıl bayramda her yıla göre daha fazla su sıkıntısı yaşadıklarını aktaran Seçer, “Ben, bu bayram insanlarımızın yoğun olduğu, sorunların yaşandığı yerlerde tatil yaptım. Ben sorunun olduğu yerdeyim, kimseden kaçtığımız, göçtüğümüz yok. Allah'a şükür utanılacak tarafımız yok. Kimseyi kırmak istemiyorum ama bazı şeyleri siyasi bir propaganda, bir provokasyon şekline getirirseniz, bizim de verecek cevabımız olur. Ben hepinizin belediye başkanıyım. Bir yıldır görevinin başında olan bir belediye başkanı var ve bu belediye başkanı sizden kaçmıyor.  Sorunlarla boğuşuyor, sorunlardan kaçmıyor” ifadelerini kullandı.
 
“5 yıl yatıp da bu sorunları gideremeyenlere siz bir şey dediniz mi?”
 
Geçtiğimiz yayla mevsiminde bölgeye gittiğinde kendisinden istenilenlerin hepsini yaptıklarını ifade eden Seçer, “Gelelim su meselesine; su meselesi, ilk sorun yaşandığı bir yayla mevsimini yaşamıyor. Geçtiğimiz yıl yok muydu, daha önceki yıl yok muydu? Vardı. Peki 5 yıl yatıp da bu sorunları gideremeyenlere siz bir şey dediniz mi? 15 aydır yönetimdeyiz, 3 ayını pandemiye say, 12 ay, 6 ayda Bismillah işimize başladık” diye konuştu.
 
“Bu bölgede su sıkıntısından eser olmayacak”
 
Bölgede yapacakları hizmetleri anlatan Başkan Vahap Seçer, şunları söyledi:
 
“Gelecek sene, bu zamanlar buraya geldiğimde, bu bölgede su sıkıntısından eser olmayacak. Biz şu anda Cehennem Deresi’nden saatte 250 ton su pompalıyoruz. Bunlar hep iptidai sistemler, teknoloji yok. Biz bunları gördük, bunun projesini de arkadaşlarım hazırladı. Çok kısa süre içerisinde ihalesine çıkıyoruz. Bizim için çok para değil, 15 milyon liralık bir yatırım. Bundan sonra buradaki ana depo marifetiyle tali depolara suyu vereceğiz. Gelecek yıl Haziran ayında bu bölgede, Ayvagediği, Gözne, Bekiralanı, Soğucak, Kepirli, Sarnıç’ta su sorunu kalmayacak.”
 

Kayıp-kaçak konusuna da değinen Seçer, “Bu bölgede demode olmuş şebekeler var. Bu proje içerisinde değiştiriyoruz. Yaptıkları şebekeden saate kadar suyu biz bağlayacağız. Kaçakları da bir bir söküp atacağız” dedi.
 
“MESKİ içinde bilinçli olarak yönetimi provoke edenler var”
 
MESKİ içinde bilinçli olarak yönetimi provoke edenlerin olduğunu öğrendiklerini ifade eden Seçer, “Hiç merak etmeyin. MESKİ’de de, Büyükşehir’de de herkesi yakından takip ediyorum. Biz kimseyi affedemeyiz. Bu memleket ihaneti kabul etmez. Bu memleket ihanetçileri reddeder, sonuna kadar da mücadele eder. Biz bir bayrak altında yaşıyoruz. Biz, hiç kimseden korkmuyoruz” dedi.
 

“En geç 2022 yılı içerisinde projeyi tamamlayacağız”
 
Seçer, çalışmalarına başladıkları Gözne-Ayvagediği kanalizasyon arıtma tesisi projesi ile ilgili mahalle sakinlerine bilgi vererek, şunları söyledi:
 
“Geçtiğimiz ziyaretimde, ‘Gözne-Ayvagediği kanalizasyon arıtma tesisi sorununu çözeceğiz’ demiştim. Şu anda 100 milyon liralık bir proje. Projesi bitti; 95 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı. Artık vidanjör tarihe karışacak. 10 ayrı noktada paket terfi istasyonuyla, bunun sayısı çoktu, Karayolları ile anlaştık. Karayolları’na ait olan Gözne girişi, 2 kilometrelik güzergahı Büyükşehir aldı. Meclis’ten geçirdik, yeni bir protokol yaptık. O karayolu üzerinden hatları geçireceğiz, o yolun bakımı da bize ait olacak. Arıtma tesisi, kanalizasyon sisteminin Eylül, en geç Ekim ayında ihalesi tamamlanacak ve en geç 2022 yılı içerisinde projeyi tamamlayacağız.”

 
Bu haber toplam 2221 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1