Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

ADD, “Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; Satılamaz”

Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nin satışı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Tarih: 23 Ağustos 2017 Çarşamba 08:23
ADD, “Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; Satılamaz”
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nin satışı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şube Başkanı Banu Ertoprak, “Dünyada emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşı veren Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin, terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması aymazlığın ve ihanetin sonucudur.” diyerek Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ABD’ye satılması karşısında eylemsel ve hukuksal mücadeleyi arttıracaklarını belirtti.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus Şube Yönetim Kurulu Başkanı Banu Ertoprak, “Atatürk Orman Çiftliği, Büyük Önder Atatürk’ün bozkırdan bir Cumhuriyet Başkenti yaratma idealinin en önemli ayaklarından biridir.
 
AKP iktidarında, Atatürk’ün kişiliğine ve manevi hatırasına karşı yapılan saldırıların artarak devam ettiği gözlenmektedir.
 
Bu saldırılar karşısında iktidar yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar son derece cılız kalmakta ve halkımızı tatmin etmemektedir.
 
Bugün, Atatürk Orman Çiftliği’nin Çukurambar’da bulunan 37 bin metrekarelik arazisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldığı kamuoyunun gündemindedir.
 
Dünyada emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşı veren Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin, terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması aymazlığın ve ihanetin sonucudur.
 
Büyük Önder Atatürk’ün Ankaralılara ve Türk Milleti’ne en büyük armağanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği, geçtiğimiz yıllarda “cumhurbaşkanlığı külliyesi” adıyla inşa edilen tartışmalı kaçak Saray’la Atatürk’ün manevi hatırası açıktan hedef alınıp, kirletilmiş, üstelik yurttaşların “dinlenme, gezme ve eğlenme” hakkı ellerinden alınmıştı.
 
1994 yılından bu yana aynı sorunlu zihniyet tarafından yönetilen başkentin solunum yolları; ranta, siyasi hesaplara, günübirlik kararlara kurban edilmektedir.
 
Bu yapılanlar, AKP döneminde çok tanıdık olduğumuz talan siyasetinin yansımalarıdır.
 
Atatürk Orman Çiftliği arazisini, asıl amacından saptırarak kullanma yolunu seçen iktidarın hedefinin Atatürk’ün hatırasını zedelemek olduğu açıktır. Buna izin verilmeyecek, bunun sorumluluğunu taşıyan kim varsa Türk Milleti adına bağımsız mahkemeler tarafından yargılanacaklardır.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin peşkeş çekilmesine, ranta ve günlük siyasi hesaplara kurban edilmesine izin vermeyecek, bu ihanet sürecinin, hukuksal ve eylemsel mücadelesini sürdürecektir.
 
Ulu Önder Atatürk’ün manevi mirası olan Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ABD’ye satılması karşısında Atatürkçü Düşünce Derneği, eylemsel ve hukuksal mücadelesin arttırarak devam ettirecek ve bu ihanet sürecinin yakın takipçisi olacaktır” dedi.

 
Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1