Mersin, Tarsus ve Bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlama programıyla ilgili Tarsus’ta hazırlıklar başladı

GÜNCEL
Tarih: 14 Nisan 2018 Cumartesi 12:15
Güncelleme: 20 Nisan 2018 Cuma 17:51
1 Mayıs İşçi Bayramı kutlama programıyla ilgili Tarsus’ta hazırlıklar başladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta 1 Mayıs İşçi bayramı hazırlıkları başladı. değişik sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği komite tarafından organize edilen kutlama programı ile ilgili olarak kamuoyuna açıklamada bulundu.

 

Eğitim-Sen Tarsus Şubesi’nde toplanan komite üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Eyüp Kızıl, “Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeği ile bu ülkeyi var edenler olarak 1 Mayıs’ta buluşacağız.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi, 1 Mayıs meydanlarında haykırmak istiyoruz. Bunun için yürüyüş ve miting isteğimizi ilgili makamlara ilettik” dedi.
 
Etkinliklerin 1 Mayıs günü saat 14.30’da Cetvel Köprüsü Aznakay Parkı önünde başlayacağını kaydeden Eyüp Kızıl, “Rengarenk kortejlerimizle, yürüyüş ve sloganlarımızla Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız. Emeğin 1 Mayıs birlik, dayanışma ve mücadele gününü coşkuyla kutlayacağız. Bu ülkenin OHAL koşulları altında emeğiyle yaşayan, yok sayılmak istenen gerçek sahipleri; işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimleri işsizler; kadın, erkek, LGBTİ bireyleri, genç-yaşlı-çocuk binleri 1 Mayıs’ta buluşturacağız.
Tarsus 1 Mayıs Tertip Komitesi olarak, 1 Mayıs’ı emek, özgürlük ve demokrasi mücadelesi yürüten, tüm dinamiklerle kol kola, omuz omuz, birlikte taleplerimizi haykırmak üzere alanlarda olacağız” ifadelerini kullandı.
 
“Çağrımız” şeklinde konuşmasına devam eden Kızıl, “Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, ‘geçinemiyoruz’ diyenler, işsizler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamını savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
‘Bu daha başlangıç’ diyenler, ‘hayır’ diyenler, ‘barış’ diyenler, ‘adalet’ diyenler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliği 1 Mayıs meydanlarında buluşacak...
Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına kaşı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
‘Savaşa hayır barış hemen şimdi’ diyenler meydanlarda olacak.
Milyonlar OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayacağını 1 Mayıs meydanlarından görkemli bir biçimde ilan edecek.
OHAL gerekçe gösterilerek KHK ile işinden edilen kamu emekçileri ve taşerona kadro aldatmacasıyla, güvenlik soruşturmalarıyla işine son verilen tüm taşeron işçilerinin haklarını savunmak için de meydanlarda buluşacağız.
Bu ülke için çalışan, emek veren ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, ‘Cumhur’un kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için 1 Mayıs meydanlarında buluşacağız.
Tarsus 1 Mayıs Tertip Komitesi olarak; 1 Mayıs alanlarında olacağını ifade eden sadece onlarca dost kurum değil, bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenilen herkesi 1 Mayıs 2018 için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

 
Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Akdeniz ©1994 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1